Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Ryby i owady

Autor nechor
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Lip 2010 16:56 
Moja wiedza na temat biologii jest dosc ogolna, wiec: Krotko mowiac czy mozna rybom wszystkozernym wrzucic do akwarium czasem owada? Ma toto niby jakis pancerzyk chitynowy (krewetka tez ma), cos jeszcze moze zawierac szkodliwego/pozytecznego? Nie mowie tu od razu o szerszeniach, raczej jakies muszki/muchy/komary...

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Lip 2010 22:20 
Naturalnie możesz podawać owady najlepiej muszki owocówki, komary i jętki.

Autor zipo4
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Lip 2010 22:24 
ja dawałem żywe larwy komara i ryby naprawdę miały świetny przyrost i barwę .

Autor yanik3
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Lip 2010 13:43 
Ostatnio przy tych upalach mialem podniesione klapy pokrywy , wieczorem uslyszalem pluski w akwarium , zaniepokojony sprawdzilem czy jakas rybka nie wyskoczyla ( 200L rodzina ksiezniczek 22szt ) Co sie okazalo, swiatlo wabilo drobne muszki , ktore parzyly sie o swietlowke i wpadaly do wody, a pluski to wlasnie polowanie ksiezniczek na smakowite kaski. Zauwazylem ze wieczorami wszystkie skupiaja sie w poblizu tafli wody i czekaja az cos im wpadnie :) Takie karmienie za free :)

Autor nechor
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Lip 2010 22:56 
U mnie podobnie. Gdyby nie pokrywy nie mialbym ryb. Czasem jak wieksza much siadzie na scianie akwarium, to sie boje ze ziemiojady sie rozbija o szklo :D

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Ryby i owady Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®