Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Ryba plywa do gory nogami

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor sander
Użytkownik
#31 - Posted: 28 Gru 2010 12:24 
Wydaje mi się, że ma się to zgoła inaczej niż u fitoplanktonu, tzn, że tłuszcz pełni funkcję ochronną jak np. u wielorybów w puszcze mózgowej, chroni ten delikatny narząd przed potężnym ciśnieniem. Jednak, o ile mechanizm ten jest poznany u Stomiidae, należy to sprawdzić w literaturze.

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 28 Gru 2010 13:03 
I o taka odpowiedź mi chodziło. Teraz wiem co szukać:)

Marta

Autor Rybka
Użytkownik
#33 - Posted: 29 Gru 2010 03:22 
Prosze wiec o pomoc z naszym skalarem! Wciaz jeszcze zyje.. Wlasciciel sklepu akwarystycznego polecil nam kuracje antybiotykiem o szerokim spektrum, leczacym infekcje wewnetrzne. Nie dziala. Skalar wciaz nie je, plywa do gory brzuchem i wyraznie chudnie. Jest, a raczej byl przepiekny, duma w naszym akwarium. Jesli jest jakis sposob na pomoc, bardzo prosze o rade. Dziekuje z gory!

Autor sander
Użytkownik
#34 - Posted: 29 Gru 2010 09:59 
Rybka W tym dziale jest przyklejony topic pt. CHORUJĄ CI RYBY - KONIECZNIE PRZECZYTAJ ZANIM COS NAPISZESZ, jeśli liczysz na odpowiedź musisz zastosować się do wskazówek tam zawartych.

Autor Rybka
Użytkownik
#35 - Posted: 29 Gru 2010 17:32 
=========================================
Rozmiary zbiornika: 30 galonow, to jest ponad 110 litrow?
Wiek zbiornika: 7 lat

Obsada: Skalar - osobnik meski, 8 letni

Jakie pokarmy: platki z rana, odmrozone bloodworms- larwy komarow? wieczorem, karmiony wlasciwie z reki,

Niepokojace objawy u ryb: zaburzenia plywania, plywanie "do gory nogami", brak apetytu, wypluwanie, apatia

Parametry wody: NO2, NO3, PH, NH3/NH4, T: bardzo dobre, przepraszam ze nie jestem w stanie dokladnie opisac po polsku, mieszkam za granica, sprawdzalismy parametry wody profesjonalnie w sklepie, nie mamy amoniaku i nitratow, Ph bylo troszke bardziej kwasowe niz powinno byc, nie dokarmiamy akwarium CO2, temperatura 80 stopni F, dodawana jest akwariowa - elektrolity sol do wody, ilosc wskazana -lyzeczka na 5 galonow, nie zmieniamy nic od dlugiego czasu, pare lat..
=========================================


WIEDZA POMOCNICZA
=======================================
Jakie filtry i jakie wklady w filtrach: Filtr Fluval 300, wklad do usuwania amoniaku, 3 wklady wegla aktywowanego, ceramiczne pierscienie dla rozwoju pozytecznych kultur bakterii, filtr jest bardzo wydajny, z przeznaczeniem nawet do 300 litrow

Jakie dekoracje w zbiorniku:zwirek, kilka niewielkich plasticowych roslin, naturalny korzen, duzo miejsca dla skalara, jest sam od paru lat poniewaz bywal bardzo agresywny dawniej i zabil swoich

Autor Rybka
Użytkownik
#36 - Posted: 29 Gru 2010 17:36 
Przepraszam, ale pierwszy raz korzystamy aktywnie z blogu. Brakuje nam orientacji co do zasad! Dziekujemy za pomoc, jestesmy do skalara b. przywiazani. Cieszymy sie znalezlismy profesjonalny kontakt. I prosze sie nie gniewac na nasze dyletanctwo. Ryby w akwarium to nasze hobby!

Autor admin
Admin
#37 - Posted: 29 Gru 2010 18:07 
Rybka

Czy Ty masz 1 osobnika skalara i to w 110 litrach? Chyba nie żartuj?

Marta

Autor Rybka
Użytkownik
#38 - Posted: 29 Gru 2010 18:10 
Nie zartuje..

Autor Rybka
Użytkownik
#39 - Posted: 29 Gru 2010 18:13 
niedlugo bedzie puste, jak tak dalej pojdzie. Mamy drugi zbiornik, mniejszy , z innymi rybami, glupiki w "zlobku", i mieczyki. Oraz krewetki Amano. Nie mamy duzo czasu na rozwijanie hobby rybnego. Wiec na razie jest to co sie zostalo. Skalar zajmuje poczesne miejsce!

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 29 Gru 2010 18:15 
Ja naprawdę dziwię się, że ta ryba żyła tyle lat. Zbyt mały zbiornik - powinna być grupa ryb!

Tak naprawdę to nie znam czasu życia skalarów w prawidłowym zbiorniku.
Tutaj muszą się wypowiedzieć znawcy tej grupy.

Kto doradził Wam taki zbiornik i jedną rybę?

Marta

Autor Rybka
Użytkownik
#41 - Posted: 29 Gru 2010 18:18 
dlaczego piszesz zbyt maly zbiornik?.. Bylo wiecej skalarow, ale ten jeden wlasnie je powybijal. Potem byl sam. Podobno moze zyc nawet do 15 lat. Zawsze by zdrowy, nie mamy icka- ospy? Mozecie pomoc? On jeszcze zyje?

Autor admin
Admin
#42 - Posted: 29 Gru 2010 18:23 
Bo 110 litrów to nie zbiornik dla skalarów!!! Dlatego powybijał inne.

Nie podałaś dokładnych danych, o które prosiliśmy. Ja nadal nie wiem co mu jest bo....nie mam danych.

15 lat mogą wg mnie żyć ryby w prawidłowych zbiornikach i w odpowiednich grupach.

Czy aby nie rozbijał się po tym zbiorniku? Nie uderzał o ścianki, pokrywę.

Ech...czytajcie zanim kupicie ryby.

Marta

Autor Rybka
Użytkownik
#43 - Posted: 29 Gru 2010 18:28 
Przepraszam...przykro mi ze prosimy was o rade. Nie moge na razie miec innego zbiornika. Napisz konkretnie jakie dane potrzebujesz. Nie moge teraz zmienic wiele. Nie uderzal sie o scianki, jest dosc spokojny, normalnie. Teraz az za bardzo spokojny.

Autor admin
Admin
#44 - Posted: 29 Gru 2010 18:53 
Opisz dokładnie jego wygląd, zachowanie i najlepiej zamieć filmik lub zdjecia.

Tak ciężko cokolwiek wróżyć.

Marta

Autor Rybka
Użytkownik
#45 - Posted: 29 Gru 2010 18:53 
Tak sie zlozylo ze akwarium "odziedziczylismy" po kims komu sie odechcialo...

Autor Rybka
Użytkownik
#46 - Posted: 29 Gru 2010 18:56 
Jest na boku u powierzchni, wyglada ze jest wzdety, poza tym wychudl i chyba oslabl. Sprobuje zrobic jego zdjecie ,ale moze nie byc wyrazne... Zdaje sobie sprawe ze warunki nie sa idealne, ale skoro zyl tak dlugo, moze jest nadzieja...

Autor Rybka
Użytkownik
#47 - Posted: 29 Gru 2010 19:17 
Mam problem z wyslaniem zdjec..

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 30 Gru 2010 07:24 
Czy na pewno jest wżdęty?- czy aby ni me zapalenia układu pokarmowego? Jak wyglądaj a jego oczy (wytrzeszcz?)

Gdzie mieszkasz i jakie leki macie w sklepach?

Marta

Autor Rybka
Użytkownik
#49 - Posted: 30 Gru 2010 16:53 
Dzien dobry. Mieszkam w Stanach. Mamy dostep do lekow. U nas po prostu pomiary wody robi sie w sklepie akwarystycznym poniewaz ogolnodostepne srodki do badania wody sa tanie i nie daja dokladnych pomiarow. Nie wiem jak to jest u Was. Skalar zyje. Plywa na boku. Poniewaz schudl, widac na srodku jego ciala, "dysku" wzniesienie,z obu stron. Poza tym jest plaski. Nie mial wyproznienia juz pewno z tydzien. A przynajmniej nie bylismy w stanie zaobserwowac. Probuje cos jesc, wlasciwie probowalismy go dokarmic z reki, ale nie wszystko polyka. Oczy wygladaja zdrowo, nie sa wytrzeszczone. Tak samo pletwy wygladaja normalnie. Co do kolorow, troszke "splowial". Nie ma zadnych plamek, ani od Icka, ani nie infekcji grzybnych czy bakteryjnych. Wlasnie skonczylismy wczoraj kuracje antybiotykiem: Maracyn 2. To jest 10 mg.Monocycline w 1 pakiecie. Nie wykazalo zadnego wplywu. Przepraszam, probowalam wyslac zdjecie, ale mi komputer blokuje, zreszta nie jestem swietna w tych sprawach. Chyba ze macie inny kontakt niz tylko na blogu. Wiem ze warunki nie sa optymalne, ale Skalar przezyl w spokoju tyle czasu, ze mamy nadzieje, chociaz coraz mniejsza. Wczoraj przelknal chyba 2 robaki, reszte wyplul.

Autor Rybka
Użytkownik
#50 - Posted: 30 Gru 2010 16:56 
Przesuniecie czasowe utrudnia porozumiewanie...

Autor Rybka
Użytkownik
#51 - Posted: 30 Gru 2010 17:02 
Od wigilli nie karmilismy go przez 3 dni, potem probowalismy z groszkiem, ale wypluwal. Teraz raz dziennie probowalismy larwy komara, jego zawsze ulubione jedzenie. Tak teraz goraczkowo przypominam sobie ze mial w ciagu tego roku kilka razy epizody erratycznego plywania,ale przez minute i wracal do rownowagi. Zdarzylo sie to z 4 razy. Moze byla to zapowiedz problemu? Apetyt zawsze mial duzy. Nie lubil platkow - suszonych, ale podawalismy mu to na szybko z rana. Wieczorem jadl bloodworms.

Autor Rybka
Użytkownik
#52 - Posted: 30 Gru 2010 17:37 
Tak patrze na to jego "wzniesienie", wyglada jakby w srodku byl czyms wypelniony, skora jest napieta nad czyms w srodku dysku, dlatego zdiagnozowalismy to jako chory pecherz plawny. Tak zreszta tutaj wszyscy to schorzenie tak okreslaja. Dosc czesto spotykany problem u ryb, jak widac z postow na blogach. Jedni podaja sposoby wyleczenia inni twierdza ze nie mozna nic zrobic. Ale ryba moze tak plywac nawet do kilku tygodni. Jako powod podawany jest suchy pokarm ....
Ojej...Dlatego szukamy pomocy.

Autor sander
Użytkownik
#53 - Posted: 30 Gru 2010 20:43 
Rybka kup w sklepie lek o nazwie Clout i zastosuj według zaleceń producenta.

Ryby nie karm!!!

Skalary często jedzą ponad miarę i potem się zatykają nawet do tego stopnia, że pokarm wychodzi bokiem bo bakterie perforują jamy ciała.

Trzymaj z Nami kontakt, będziemy starali się pomóc.

Autor Rybka
Użytkownik
#54 - Posted: 31 Gru 2010 00:37 
Dzieki serdeczne. Jeszcze pamietam ze pare lat temu mielismy infestacje malenkich bialawych nicieni w tym zbiorniku. Takich na 1-2 mm. Po zastosowaniu soli miedzi zniknelo. Wydaje mi sie ze widzialam kilka znowu w zbiorniku. Widze ze Clout jest u nas w sprzedazy. To na pasozyty, prawda? Pytam w przypadku gdyby bylo kilka rodzaji... Jutro kupie, albo moze jeszcze dzis poszukam. Skalus jeszcze zyje...nie chcielibysmy go uspic, bo skonczy sie zaloba w domu. Pozdrawiam..

Autor Rybka
Użytkownik
#55 - Posted: 31 Gru 2010 04:30 
Udalo mi sie kupic CLOUT w sklepie prywatnym. Niestety jest o 6 miesiecy przedatowany. Jest tez na internecie ale na dostawe musialabym poczekac kilka dni. Ogromna prosba: jezeli poradzicie jakies leki prosze podac tez nazwe aktywnego skladnika, wtedy mam wieksze pole do popisu w znalezieniu tego na tutejszym rynku, chociazby w wersji generic. Przepraszam za moje slownictwo, nie zawsze umiem sobie poradzic z polskimi odpowiednikami. Clout zastosowany..mamy teraz czekac? Serdecznie dziekuje za pomoc!

Autor sander
Użytkownik
#56 - Posted: 31 Gru 2010 09:21 
Jeśli zastosowałaś już clout to dobrze, teraz nie karm ryby i czekaj. Jeśli ryba nie jest totalnie wyniszczona to wróci do zdrowia. Pisz czy coś się zmienia w zachowaniu skalara.

Autor Rybka
Użytkownik
#57 - Posted: 31 Gru 2010 15:46 
Dziekuje.. Skalar dalej zyje, plywa w tej samej pozycji bokiem u powierzchni. Wczoraj przed zastosowaniem Clout ryba wydala cos jakby "bekniecie" i wypuscila banieczke gazu. Tak twierdzi jej opiekun. Ja nie widzialam tego. Nie wiem czy to dobrze czy zle.. Zglosze sie pod wieczor. Serdeczne zyczenia noworoczne!

Autor sander
Użytkownik
#58 - Posted: 31 Gru 2010 16:45 
Kiedy ryba kontaktuje się z powierzchnią często połyka i wypluwa bąbelki powietrza to normalne i na nic nie wskazuje. Trzymam kciuki, że ryba jest silna i wyzdrowieje. Szczęśliwego Nowego Roku.

Autor Rybka
Użytkownik
#59 - Posted: 1 Sty 2011 04:53 
Dzis mija 8 dzien choroby skalara. Zachowuje sie tak samo, pywa bokiem u powierzchni. Aczkolwiek, moze troszke wiecej sie rusza? Nie wiem, moze to tylko "ostatnie podrygi"? No nic, czekamy....Pozdrawiamy!

Autor Rybka
Użytkownik
#60 - Posted: 4 Sty 2011 04:21 
To dziwne, ale skalar wciaz jeszcze zyje. Troszke sie dzis rusza wiecej. Ale spuchlizna nie zmienia sie. Moze powinnismy mu pozwolic zejsc?? Szkoda go. Poczekac? Dziekuje..

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Ryba plywa do gory nogami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®