Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

choroba pyszczaków

Autor MUszlak
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Wrz 2010 14:11 
Mam problem z pyszczakami.
Od jakiegoś czasu są chyba na coś chore.
U samca red blue wystąpiły białe ślady przypominające żyły oraz zaćmienie oczu , przymglone , zbielałe[trudno widoczne przez okres chorobowy].
Natomiast u Ps.acei było chwilowe zblednięcie oczu , teraz wraca do normy , ale red jest cały czas chory.
W linku niżej zdjęcię:

http://img198.imageshack.us/img198/3161/choryredzi o.png

240l
filtr 2000l/h mech/bio.
NO2=0
NO3 dobre , ponieważ są podmiany wody
karmię Hikari , Dainichi , Tropical Malawi , Ovo-Vit
ilość ryb = 7 , samiczki od acei padły podczas zaćmy

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 5 Wrz 2010 14:17 
O3 dobre , ponieważ są podmiany wody

Podaj parametry mierzone dzisiaj. Zbadaj także amoniak.


Jak długo masz ryby i jak długo masz zbiornik?


Jak często robisz podmiany? Czy ryby atakują się?

Marta

Autor MUszlak
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Wrz 2010 15:33 
Parametrów dziś nie mierzyłem.
Ryby są u mnie od 5 m-c a zbiornik funkcjonuje 7 m-c.

Co mogę dolać do wody zeby je wyleczyć?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 5 Wrz 2010 15:55 
Co mogę dolać do wody zeby je wyleczyć?


Najpierw znajdź przyczynę a potem ją zlikwiduj.

Zmierz i to dokładnie parametry wody!

Ponadto zapytałam o podmiany?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Wrz 2010 16:03 
Możesz dolać do wody ryb bo tych pyszczaków powinno być 17 a nie 7. Temperatura powinna wynosić 28C a ph 8, leczenie przyspieszy dosypanie 3/4 szklanki soli.

Autor MUszlak
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Wrz 2010 17:57 
temperatura wynosi ok.25- 26 stopni , pH ok.8 czyli mam dosypać zwykłej soli kuchennej do wody?

Autor MUszlak
Użytkownik
#7 - Posted: 5 Wrz 2010 21:24 
Czy mam dosypać do akwa głównego czy odłowić rybska do 60l i wtedy z solą? Jeżeli tak to jak długo je tam trzymać?

Autor sander
Użytkownik
#8 - Posted: 6 Wrz 2010 08:51 
Zwykłej soli do akwarium ogólnego i podnieś temperaturę do 28C jeśli nie masz grzałki to trzeba ją kupić.

Autor MUszlak
Użytkownik
#9 - Posted: 6 Wrz 2010 17:31 
Ok. dosypałem soli kuchennej - 1/2 szklanki , temp. 26st. , ale grzałka dogrzewa teraz do 28st.

Myślisz , że to pomoże? A potem co z tą wodą mam zrobić w ogólniaku?
Wymienić , podmienić troszkę czy całkiem zmienić?Nie będzie za słona dla nich?Jak długo mają być w tej wodzie słonej?

Autor iwanek
Użytkownik
#10 - Posted: 6 Wrz 2010 19:37 
Wymienić wodę - nie bardzo rozumiem, ale wolę zapytać.
Co dokadnie masz na myśli?

Sander napisał 3/4 szklanki soli, a Ty dałeś 1/2 ...

Odpowiedz też na pytania Marty.

Oni Ci pomogą, ale muszą mieć możliwość.

pozdrawiam

Autor MUszlak
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Wrz 2010 20:15 
dałem 1/2 szkl. bo nie wiem jak ryby zareagują.



Podmiany robię raz na tydzień 15-20%.
Pytam czy całkiem będzie zrobić restart a rybki będą musiały przeczekać w 60l czy da rade jakoś tą sól wywalić z akwa?Bo w takiej słonej chyba pyski nie wytrzymają całe życie?Podmieniam wodę więc po jakimś czasie pewnie i tak zasolenie zanikać będzie , ale nie wiem.

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 6 Wrz 2010 20:28 
MUszlak


Szkoda, że nie robisz tego co napisał Sander. Chcesz wyleczyć ryby tylko nie słuchasz, uff

Nie trzeba robić ani restartu ani specjalnej podmiany wody. Sól usunie się standardowo przy podmianach.

Chyba jednak powinieneś nieco zgłębią wiedzę.

Bo w takiej słonej chyba pyski nie wytrzymają całe życie?

To co nie robisz podmian wody? Bo z tego co piszesz tak właśnie wynika.



Marta

Autor sander
Użytkownik
#13 - Posted: 6 Wrz 2010 20:36 
MUszlak

Pytam czy całkiem będzie zrobić restart a rybki będą musiały przeczekać w 60l

sander

Możesz dolać do wody ryb bo tych pyszczaków powinno być 17 a nie 7



Te rybki nie mogą "czekać" w 60L bo się oskórują! I jak pisałem trzeba ich dokupić więcej bo się zatłuką na śmierć, weź to sobie do serca.

Autor MUszlak
Użytkownik
#14 - Posted: 6 Wrz 2010 21:28 
Jak mam dokupić ryb jeżeli te są chore?Nie będę reszty zarażać...

Po tej soli im przejdzie? Robię podmiany 20% na tydzień więc ta sól pewnie zaniknie.

Autor Vepsik
Użytkownik
#15 - Posted: 7 Wrz 2010 08:47 
Namąciłeś u mnie na forum, teraz zaczynasz tutaj. Ludzie zapytali Cię o parametry - nie odpowiedziałeś. Ludzie piszą co zrobić - robisz po swojemu. Zacznij w końcu słuchać tego, co inni mają do powiedzenia, bo nigdy Twój zbiornik czy ryby nie będą normalnie funkcjonować. A co do dodawania ryb, to zwyczajnie jest ich za mało i jest zbyt duża agresja. Choroby pewnie są w głównej mierze tym spowodowane.

No i pocieszę Cię jeszcze, że na tym forum nie można jeśli dobrze widzę edytować postów po jakimś czasie od ich wysłania, czy po odpowiedzi jakiegoś użytkownika, więc nie usuniesz tego co piszesz, tak jak to zrobiłeś u mnie.

Pozdrawiam
Michał

Autor MalawiHobby
Użytkownik
#16 - Posted: 7 Wrz 2010 17:56 
Namąciłeś u mnie na forum, teraz zaczynasz tutaj. Ludzie zapytali Cię o parametry - nie odpowiedziałeś. Ludzie piszą co zrobić - robisz po swojemu. Zacznij w końcu słuchać tego, co inni mają do powiedzenia, bo nigdy Twój zbiornik czy ryby nie będą normalnie funkcjonować. A co do dodawania ryb, to zwyczajnie jest ich za mało i jest zbyt duża agresja. Choroby pewnie są w głównej mierze tym spowodowane.

No i pocieszę Cię jeszcze, że na tym forum nie można jeśli dobrze widzę edytować postów po jakimś czasie od ich wysłania, czy po odpowiedzi jakiegoś użytkownika, więc nie usuniesz tego co piszesz, tak jak to zrobiłeś u mnie.

Pozdrawiam
Michał



Pomyliłeś użytkowników tamtego forum....
Na malawiforum usunąłem swoje posty ponieważ tam nie było zbytnio normalnej dyskusji...
Nie muszę wam doradzać w sprawie Pyszczaków z J.Malawi na tamtym forum jeżeli nie umiecie zachowywać się kulturalnie i z szacunkiem do innych osób...

Autor Vepsik
Użytkownik
#17 - Posted: 8 Wrz 2010 00:44 - Edytowany przez: Vepsik 
Fakt, w jednej kwestii pomyliłem - nie usuwał postów, jednak reszta jest jak najbardziej prawdą - ciągle mącił nie ważne pod jakim nickiem się pojawiał. Poza tym największym brakiem taktu oraz szacunku możesz pochwalić się Ty przez takie zachowanie (usuwanie postów = ucieczka przed niewygodnymi faktami). Faktycznie ciężko nazwać normalną dyskusją rozmowy z ludźmi upartymi. Ale nie robię już tutaj offtopicu zamykając owy temat.

Przepraszam z góry adminów za "prywatne" wycieczki oraz z góry uprzedzam, żeby doświadczeni użytkownicy tego forum nie irytowali się uporem autora tego tematu - on i tak zrobi swoje. Nie ma co nawet sobie "języka strzępić". Później zniknie na jakiś czas i na dobrą sprawę nie wiadomo będzie co się z rybami stało, by powrócić z nowym problemem i ponownie irytować zachowaniem "ja i tak wiem lepiej".

Michał

Autor MUszlak
Użytkownik
#18 - Posted: 8 Wrz 2010 20:24 
Ty na pewno nie wiesz lepiej , jeżeli byłoby tak to byś doradził co zrobić a nie pisał tu swoje gorzkie żale.

Nie radzę zwracać na ludzi złośliwych , JW.
NIe "wygrywa" dyskusji to ją zamyka i już, a ja nie będę zostawiał swoich postów w takiej wolności słowa , że nie można zdania bronić , no wybacz Veps.

Ale koniec OFFT.
DO wody dosypałem zalecaną ilość soli , ryby siedzą w tej wodzie już 2 dni i nie widzę zanadto poprawy , trzeba czekać.

Autor slawus24
Użytkownik
#19 - Posted: 7 Sier 2013 19:32 
Witam dzis zdechlo mi 10 pyszczakow na raz wszystki co mialem zostaly tylko glonojady co moglo byc powodem. Czy moglo byc to ze temperatura wzrosla do 32 stopni

Autor slawus24
Użytkownik
#20 - Posted: 7 Sier 2013 19:55 
Co to moglo byc w polowe dnia 10 sztuk doroslych poszlo a glonojady duze 30 cm zostaly jestem w szoku czy moze to byc przez ta temperature

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 8 Sier 2013 07:50 
To mogło być to o czym pisałeś, wysoka temperatura, niedobór tlenu, wysokie N03.

Przy takich upałach należy ochładzać wodę, wyłaczyc oświetlenie, ograniczyć jedzenie, robić regularne podmiany wody.

Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / choroba pyszczaków Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®