Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

pokarmy hikari i osy

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Sty 2011 09:49 
witam wszystkich
mam pytanie wczoraj moim rybciom: frontosa ,naskalniki lelupu podałem
pokarmy hikari sinking cichlid exel mini oraz osi sinking shrimp pellets i co nie ruszyły nic ani grama musiałem ten "najlepszy" pokarm oddsac z powrotem ,pokarm hikari bez namaczania wrzuciłem do akwarium osi namoczyłem

do tej pory dostawały mrozonki:szklarka,ochotka,tarta krewetka
żywy:wodzień
suchy:takganika z tropikala
z tymi pokarmami nie było problemów, moje pytanie brzmi czy ten pokarm jest wogole dla tanganiki jak tak to dlaczego go nie chca wsuwac podobno to pokarmy a wyższej pólki, moze nalezy im podac widelec i nóż jak to takie krolewskie danie
P O Z D R A W I A M

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Sty 2011 10:03 
poczatkujacy

Ryby to zwierzęta dla których pokarm preferowany to pokarm dostępny. Właśnie z tego powodu np.Tropheus sp. żywią się peryfitonem gdyż ten jest w miejscach ich występowania najbardziej dostępny, pstrągi w czasie rójek wcinają owady gdyż jest ich wszędzie pełno a poza rójkami zmuszone są do szukania larw, kiełży, żabek... Stąd twoje ryby zwyczajnie nie znają granulatu i jeśli chcesz nim karmić to musisz ryby przyzwyczaić (nauczyć). Hikari produkuje dobre pokarmy, nawet poleciały one w kosmos gdzie na promie karmiono nimi medaki.

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Sty 2011 10:08 
dzieki za odpowiedz podpowiedz jak je uczyc do tych pokarmów czy sa jakies sposoby np nie podwac pokarmów co były podawane do tej pory przegłodzic je
P O Z D R A W I A M

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Sty 2011 10:37 
np nie podwac pokarmów co były podawane do tej pory przegłodzic je

Właśnie tak

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Sty 2011 10:41 
a jeszczo jedno pytanko namaczac je czy podawac bezposrednio

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Sty 2011 11:23 
Ja nie moczę pokarmów ale wiele osób to robi, sam musisz zdecydować. Jeśli poszukasz na forum, znajdzie sporo informacji na ten temat.

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#7 - Posted: 21 Sty 2011 16:11 
sander
rybki dostaja od 2 dni tylko hikari i osi
ale jest problem osi wogole nie tkneły,a jezeli chodzi o hikari jest to samo tylko lelupy cos skubia martwie sie ze cos im sie stanie ile jeszcze moga nie jesc
miały jeden dzien głodowki

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 21 Sty 2011 16:34 
Jakiej wielkości masz ryby, jak długo je masz?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 21 Sty 2011 21:31 
Wiesz te pokarmy powinny być uzupełnieniem bo twoje ryby są "mięsożerne" więc spirulina OSI nigdy nie będzie ich ulubionym pokarmem :-) ale 2 dni głodówki to jak dla ciebie od obiadu do kolacji.

Autor andzin44
Użytkownik
#10 - Posted: 21 Sty 2011 22:56 
ale 2 dni głodówki to jak dla ciebie od obiadu do kolacji.

Zapewne to stwierdzenie ma odniesienie do dorosłych ryb .
Czy taka głodówka jest bezpieczna dla narbku inkubujących samic Tropheus sp. na kilka dni przed terminem ich wypuszczania ?

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 22 Sty 2011 10:08 
Twoje ryby powinny jeść głównie naturalne pokarmy typu: krewetki, mrożony gammarus, kryl itp. Suche pokarmy mogą być jedynie uzupełnieniem i w przypadku cyfotilapii muszą być rozmoczone i tonące!

Marta

Autor sander
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Sty 2011 11:25 
andzin44 to stwierdzenie odnosi się konkretnie do ryb, które ma w akwarium poczatkujacy. Przecież jeżeli napiszę, że może on karmić swoje ryby jokers-em to wiadomo, że mam na myśli jego mięsożerną obsadę a nie trofeusy...prawda?

Autor andzin44
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Sty 2011 14:56 
Przecież jeżeli napiszę, że może on karmić swoje ryby jokers-em to wiadomo, że mam na myśli jego mięsożerną obsadę a nie trofeusy...prawda?
Prawda.
Ja jedynie podpiąłem się pod wątek i ,, przy okazji '' zapytałem :

Czy taka głodówka jest bezpieczna dla narbku inkubujących samic Tropheus sp. na kilka dni przed terminem ich wypuszczania ?
Czy możesz odpowiedzieć na to pytanie ? ( na dzień dzisiejszy właśnie mam taki dylemat ).

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 22 Sty 2011 15:40 
andzin44

Ja nie stosuję głodówki u inkubujących samic. Samice pobierając pokarm dokarmiają narybek.


Marta

Autor sander
Użytkownik
#15 - Posted: 22 Sty 2011 17:55 
Samice pobierają pokarm to prawda ale prawda jest też taka, że młode żerują również na śluzówce jamy gębowej samicy więc ewentualna dwu czy trzy-dniowa głodówka nie spowoduje start w narybku.

Autor kruczek
Użytkownik
#16 - Posted: 23 Sty 2011 02:26 
Wracajac do glownego watku,to podawanie przez "poczatkujacego"hikari exel dla swoich ryb porownalbym do karmienia lwa trawa...chociaz podobno koty jedza czasem zielone (jak zbiera sie na deszcz :))

Autor sander
Użytkownik
#17 - Posted: 23 Sty 2011 09:16 
Kyfotilapie skubią glony ze skał i dodatek karmy roślinnej jest wymagany. Ryby planktonożerne również potrzebują pewnych ilości chlorofilu gdyż ich naturalny pokarm żywi się fitoplanktonem i w momencie kiedy staje się ofiarą jest wypełniony zieloną zupą. Excel zawiera w swym składzie mięso białych ryb dzięki czemu można go podawać nawet rybożercom.

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 23 Sty 2011 10:16 
Myślę, że wiele osób powinno jednak poczytać artykuły o cyfotilapiach w Tanganika Magazyn, a także poczytać oryginalne opracowania naukowe typu:
Food intake by mouthbrooding females of Cyphotilapiafrontosa (Cichlidae) to feed both themselves and their young . Mam pdf i chętnie udostępnię;

cytat:
Feeding behaviour and gut fullness
C. frontosa took food on the sandy or rocky bottom
or in midwater i to 5 m above the bottom at a depth
of more than 13 m. On the bottom, they scooped up
algae and deposits from the surface while moving
forward a few centimetres, or picked up prey from
the surface. In midwater, they picked or inhaled
suspended particles. Brooding females fed in mid-
water, usually in a loose school composed of sever-
al brooding and nonbrooding conspecifics. Only
once was a brooding female observed to take food
from the bottom.
Gut contents of adults consisted of detritus,
small crustaceans (probably atyid shrimps), insect
larvae, filamentous and unicellular algae and small
fish. The amount of inorganic matter such as sand
was relatively small; ignition loss of gut contents
was high (68.7% + 19.7 SD, n = 19) compared to
Tropheus duboisi (8.2% + 3.0 SD
moorii (25.7% + 8.9SD, n = 27) w
together with filamentous algae.


.....


Marta

Autor kruczek
Użytkownik
#19 - Posted: 23 Sty 2011 15:30 
Excel zawiera w swym składzie mięso białych ryb dzięki czemu można go podawać nawet rybożercom.
Wiem o tym doskonale,moj post to byla forma zartu,a nie zlosliwosc ;)

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#20 - Posted: 25 Sty 2011 15:01 
dzieki za zainteresowanie
przepraszam wszystkich ze nie odpisywałem ale choroba połozyła mnie do łóżka na kilka dni
sa to małe rybcie froncie maja około 6cm a naskalniki około 5-6cm
mam je od konca listopada moze ten pokarm jest jeszcze za duzy dla nich sprobuje im podawac pozniej jak podrosna
pani Marto mam pytanie czy namaczac te granulat wkoncu czy nie?

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 25 Sty 2011 15:08 
Pisałam już co jest dobrym pokarmem dla cyfotilapia.

Dla cyfotilapia ja namaczałabym i rozgniatała pokarm, który zmienia swoją objętość jak to robi Hikarii. One nie mogą jeść pokarmu z toni.

Jak wielokrotnie pisał Sander młode ryby zwykle żywią się planktonem i taki pokarm powinien przeważać u nich.



Marta

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#22 - Posted: 25 Sty 2011 20:00 
ok dzieki za rady
akurat te co mam to tona
pozdrawiam

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / pokarmy hikari i osy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®