Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Pasożyt ?? Grzyb ?? Prośba o Pomoc

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor kris
Użytkownik
#31 - Posted: 15 Kwi 2006 10:30 
Ja dokladnie mam to sama opinie - nie wierze, bo też mialem akwarium bardzo gesto obsadzone vallisneria - w sumie kilkaset sztuk i mimo małej obsady poziom NO3 nigdy nie spadł do zera. Stawiam na błedny pomiar.

Autor gerec
Użytkownik
#32 - Posted: 17 Kwi 2006 12:52 
Witam ponownie wlasnie koncze leczenie moich duboisow,wygladaja juz na zdrowe.Mam jeszcze pytanie na jak dlugo musze wlozyc do filtra wegiel i kiedy mam dodac szczep bakterii (tetra bactozym)
dziekuje i pozdrawiam

Autor JGr
Użytkownik
#33 - Posted: 17 Kwi 2006 17:29 
Trudno powiedzieć na jak długo... pewnie kilka dni.
Nie musisz koniecznie upychać węgla w filtrze, wystarczy jak powiesisz worek w miejscu gdzie jest wyraźny prąd wody. Ja staram się ingerować w działające filtry jak najrzadziej, jak używałem węgla, to wieszałem go w worku, lub chwilowo uruchamiałem dodatkową bardzo małą głowicę, do której zamiast gąbki przyłączałem pojemnik z węglem.
Przede wszystkim wyciągaj lek zwiększonymi podmianami, w jakimś też stopniu sam się znautralizuje.
Po leczeniu ważne jest silne napowietrzanie wody (to samo dotyczy każdej innej sytuacji, gdy ryby są osłabione).

Jeśli padła Ci "biologia" (nie zawsze dzieje się tak po leczeniu, sprawdź testami) to biostarter daj jak najszybciej. W takim przypadku należałoby też oczyścić złoża filtracyjne.

Jarek

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Pasożyt ?? Grzyb ?? Prośba o Pomoc Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®