Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Plamka na tropheusie Kasanga

Autor macko
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Lis 2011 17:30 
Witam. Na boku jednej Kasangi zauważyłem plamkę tak jakby pod skórną po trzech,czterech dniach przeistoczyła się w znamię tzn.to miejsce jest teraz jakby wypalone lekko głebsze,co to może być i jak to wyleczyć?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 29 Lis 2011 17:50 
Może zrób wyraźne zdjęcie, bo nikt nie jest jasnowidzem:)


Marta

Autor macko
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Lis 2011 17:59 
Nie moim aparatem,poza tym są płochliwe i jak tylko podchodzę z aparatem szybko się płoszą

Autor macko
Użytkownik
#4 - Posted: 29 Lis 2011 18:02 
jakieś trzy tygodnie temu wpuściłem na przetrzymanie brau 5 labidochromis caeruleus,aż wstyd się przyznać,może to zaważyło

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 30 Lis 2011 06:25 
Niestety sam jesteś sobie winny. Przeanalizuj co napisałeś, poczytaj forum o mieszaniu biologii.

Bez zdjęć nikt Ci nie pomoże. Ryb nie leczy się w ciemno.

Najpierw trzeba dużo, dużo sczytać, zanim chce się posiadać ryby. To nie zabawki.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Lis 2011 13:21 
Jak nie potrafisz zrobić zdjęcia rybie która pływa to złów ją i zrób zdjęcie, odpowiednio ustawiając ją w podniesionej siatce.

Autor macko
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Lis 2011 14:53 
Właśnie ją wyłowiłem,zaraz postaram się wrzucić parę fotek,ale moim zdaniem to dziurawica,sam ocenisz fachowym okiem

Autor macko
Użytkownik
#8 - Posted: 30 Lis 2011 15:46 

Autor macko
Użytkownik
#9 - Posted: 30 Lis 2011 15:50 

Autor macko
Użytkownik
#10 - Posted: 30 Lis 2011 15:51 

Autor macko
Użytkownik
#11 - Posted: 30 Lis 2011 15:56 

Autor macko
Użytkownik
#12 - Posted: 30 Lis 2011 16:12 
Proszę o radę,jak leczyć,rybka jest już w osobnym zbiorniku,czy mam coś zaaplikować do głównego zbiornika?

Autor macko
Użytkownik
#13 - Posted: 30 Lis 2011 16:16 

Autor Szarooka
Użytkownik
#14 - Posted: 30 Lis 2011 19:00 
Podstawową rzecz, jaką powinieneś zrobić to oddzielić ryby z malawi od kasangi!
To one są powodem choroby i dopóki ich nie odłowisz na pewno nie będzie lepiej :(
Zrobiłeś duży błąd wpuszczając nowe ryby.

Autor macko
Użytkownik
#15 - Posted: 30 Lis 2011 19:14 
też tak sobie pomyślałem,ale co to za choroba i czy mam powody do obaw o moje stado 20 Kasang

Autor Szarooka
Użytkownik
#16 - Posted: 30 Lis 2011 20:27 
To co widzisz, to ewidentny efekt mieszania biologii. Masz poważne podstawy do obaw jeśli szybko nie odłowisz malawi.
Znasz termin Aeromonas?

Autor sander
Użytkownik
#17 - Posted: 30 Lis 2011 20:50 


Sama plamka nie wygląda tragicznie, niestety oceniając rybkę po fotce zauważam opuchnięcie a to już niestety znacznie gorsza sprawa (być może wrażenie to kwestia zdjęcia lub tego, że ta samiczka ma w jajnikach sporą ilość dojrzałej ikry) . Plamkę posmaruj pioktaniną "roztwór wodny gencjany" (rybkę podnieś, osusz papierowym ręcznikiem plamkę, namocz wacik w pioktaninie posmaruj zmianę, dmuchnij i wypuść rybkę do wody), szybko oddaj "malawiki", zrób 3 dniową głodówkę i obserwuj pozostałe ryby.

Autor macko
Użytkownik
#18 - Posted: 1 Gru 2011 07:49 
ok,tak zrobię,dzięki

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Plamka na tropheusie Kasanga Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®