Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Jak często karmić Neolamprologus multifasciatus w akwarium z tropheusami?

Autor kachese
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Mar 2006 08:36 
Witam! Jak często karmić Neolamprologus multifasciatus w akwarium z tropheusami i w jakiej ilości podawać pożywienie skoro obok pływają tropheusy? W akwarium 240 litrowym jest 20 tropheusów i będzie dodatkowo 10 muszlowców.Słyszałam, że Neolamprologus multifasciatus można karmić spiruliną (oczywiście obok np. artemii i cyklopa), ale nie wiem w jakiej ilości podawać poszczególne produkty? Pozdrawiam!

Autor tasma
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Mar 2006 09:20 
Bez obrazy. Najpierw wpuszczasz ryby miesozerne do roslinozernych, a pozniej pytasz jak karmic? Nie da sie nakarmic multifasciatusow w taki sposob zeby trofy tez czegos nie zjadly. Pozostaje pokarm roslinny. Zapytaj na akwarystyce. Koledzy powiedza ze swietnie sie na roslinnym chowaja. Im to nawet calvus swietnie na spirulinie rosnie. Moim zdaniem laczenie gatunkow roslinozernych z miesozernymi jest zlym pomyslem.
Przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Mar 2006 10:55 - Edytowany przez: fazi64 
Zapytaj na akwarystyce. Koledzy powiedza ze swietnie sie na roslinnym chowaja
Witam,
Ooooo! Wesze tutaj podzial na gorszych i lepszych (nieladnie, nieladnie).
:((
Wytlumacz muszlowcom, zeby przestala im smakowac spirulina, sera flora, tetra phyll, malawi, itp. pokarmy wspolne dla mieso i roslinozercow (nie mowie juz o cotygodniowych dawkach mrozonek-artemia, oczlik lub dafnia).
Pzdr.
Fazi64

Autor tasma
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Mar 2006 11:16 
Wiesz fazi ja nie dziele nikogo na lepszych i gorszych, a juz na pewno nie dzieje sie to na tym forum. Zreszta to co pisze jest moim prywatnym zdaniem, a nie zdaniem forum. Co najwyzej twierdze ze tresci jakie sie tam spotyka sa DLA MNIE bardzo kontrowersyjne. Jak wiesz sam tam pisuje. Unikam przy tym drazliwych tematow. Nie lubie wywolywac klotni.
Prosze Cie nie sugeruj tutaj ze jesli ryba cos je to znaczy ze jest to dla niej dobre. Litosci. Ryby miesozerne beda spozywac spiruline i byc moze bedzie im ona nawet smakowac. Tylko czy chodzi nam o przezycie naszych podopiecznych, czy tez o zapewnienie im warunkow komfortowych. Czlowiek podobnie jak muszlowiec jest miesozerca. Wyobrazasz sobie, ze ktos nagle zmienia Ci diete na rosliny i warzywa i podaje raz w tygodniu mieso? Mysle ze bedziesz sie czul wspaniale.
Koncze ten wywod bo pewnie i tak Cie nie przekonam. Zreszta Ty mnie tez.
Przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Mar 2006 11:24 
Poczytaj sobie tylko jakie skladniki zawieraja pokarmy wskazane w moim poscie, nie jest to tylko "glon" i zielenina.
Pzdr.
Fazi64

Autor tasma
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Mar 2006 11:47 
Ale w jakich proporcjach?
Jesli te pokarmy bylyby uniwersalne to po co produkowac wersje dla ryb miesozernych?
Ta dyskusja nie ma sensu. Poza tym jest nie na temat.

Autor fazi64
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Mar 2006 11:59 
tasma OK! EOT

kachese Muszlowce doskonale sobie poradza, jedzac to co trofy i o tych porach co trofy. Nie musisz wkladac rurek i dawkowac im do muszli pokarmu specjalnie dla nich. Sa na tyle odwazne, ze wywalcza sobie swoja czesc ze stolu.
Pzdr.
Fazi64

Autor kachese
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Mar 2006 19:27 
Dzięki! Muszlowców jeszcze nie wprowadziłam do trofeusów, ale dopiero chcę to zrobić i dlatego chodziło mi o poradę. Znalazłam w internecie informacje, że można je chodować z trofami więc pytałam o konkrety. Dziękuję za wypowiedzi i pozdrawiam!

Autor kachese
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Mar 2006 20:48 
PS: HODOWAĆ oczywiście , a nie chodować

Autor kasanga
Użytkownik
#10 - Posted: 17 Mar 2006 21:55 
nie za duzo ryb jak 240stke?

Autor tooold
Użytkownik
#11 - Posted: 18 Mar 2006 11:48 
Muszlowców jeszcze nie wprowadziłam do trofeusów, ale dopiero chcę to zrobić i dlatego chodziło mi o poradę

z jednej strony można, ale z drugiej w jakim celu ?
nie zaobserwujesz typowych zachowań muszlowców, bo tropheusy będą im przaszkadzały - moim zdaniem.

co do pokarmu - powinien przeważać jednak mięsny ,ale planktonowy u multifasciatusa . Z tego co czytałem bardziej roślinne spektrum mają similisy i chyba julidochromis "gombi" .

Autor kachese
Użytkownik
#12 - Posted: 19 Mar 2006 11:27 
Witam! Wczoraj dotarły do mnie Neolamprologusy multifasciatusy. Z tego, co wyczytałam w internecie i od poprzedniego właściciela muszlowców dowiedziałam się, że pewnie jakoś żyłyby z trofciami w jednym akwarium- poprzedni właściciel karmił je głównie Vipan'em Sery i Florą Sery (pół na pół) i tak samo trofy. Ale, ale, ale... muszlowce są tak piękne i rezolutne, że należy im się osobne akwarium. Kupuję więc czwarte akwarium, chociaż nie mam miejsca.
Pozdrawiam wegetarianów i mięsożerców.
Uzależniona od Tanganiki kachese.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Jak często karmić Neolamprologus multifasciatus w akwarium z tropheusami? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®