Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Co to za choroba?

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor Krzysztofs
Użytkownik
#31 - Posted: 16 Cze 2012 07:25 
Dokładnie tak zrobiłem,dziś mija 4 dzień jak podałem drugą dawkę leków i widzę że oprócz jednej niby wszystkie pływają chyba normalnie ta jedna ma swoje miejsce przy samym dnie i stale tam siedzi prawie na piasku u ma lekko poszarpany ogon

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 16 Cze 2012 07:45 
Dokończ leczenie jak napisałam, potem podmień wodę jak przy dodaniu drugiej dawki leków. Do akwarium dodaj węgiel aktywny.

Przez tydzień po skończeniu leczenia podmieniaj co najmniej 10% wody codziennie i mierz parametry. Leki mogą zabić biologię w akwarium

Dopóki nie skończysz leczenia i nie zrobisz podmiany wody nie dawaj jedzenia.

Marta

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#33 - Posted: 21 Cze 2012 15:37 
Ryby po długiej kuracji czują się wyjątkowo dobrze nabrały apetytu zacząłem je karmić raz dziennie małymi porcjami spiruliny,mam teraz pytanko czym je karmić po chorobie czy mogę zacząć im podawać normalne dawki pokarmu?chciałem spróbować ze szpinakiem i brokułami troszkę urozmaicić te pokarmy.Samca mam uwiezionego w kotniku 26x15x15 jest zbyt agresywny wobec innych ryb i zastanawiam się co z nim zrobic.

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 21 Cze 2012 17:02 
Czy sprawdzasz parametry N02 i N03? To bardzo ważne, czy robisz małe podmiany codziennie?

Na razie powoli karm ryby, pamiętaj, że długo nie jadły i ich łąpczywość może się źle skończyć. Lepiej podawać im kilka razy dziennie małe porcje.

Szpinak i brokuły to dobry pomysł, to pokarmy balastowe i czyszczą jelita. Możesz je podawać 2 -3 razy w tygodniu. Polecam podawanie dobrej jakości pokarmów, to zawsze odbija się pozytywnie na kondycji ryb.

Marta

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#35 - Posted: 21 Cze 2012 18:12 
Robie codzienne małe podmiany wody o.30-40litrów parametry sprawdzam i no2-0 no3 ok.30 węgiel aktywny również mam w dodatkowym filtrze wew.i widzę że ten mój samiec na te ryby gorzej wpływa niż leczenie ,czasami się zdarzy że mi ucieknie z kotnika i odrazu wszystkie ryby zagania w jeden kąt a sam grasuje po całym zbiorniku.

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 21 Cze 2012 19:20 
N03 masz zbyt wysokie. Znajdź przyczynę tego

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#37 - Posted: 24 Cze 2012 18:43 
Ryby po leczeniu czują się w miarę dobrze czyli jedzą są małe przepychanki między sobą oprócz dwóch szt.te dwie sztuki mają zachowanie dziwne,jedna siedzi stale za gąbką od filtra a druga prawie stale przy kamieniu zawsze tym samym.Wczoraj wyjąłem węgiel i podmieniłem wodę parametry no3 są dziwnie niskie czyli ok.0 sprawdzałem dwoma testami zoolek oraz tropical.czy to może być powód dziwnego zachowania po chorobie?

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#38 - Posted: 24 Cze 2012 18:46 
Wysokie no3 było jeszcze w połowie tygodnia wartość zerowa pojawiła sie jakby teraz po tygodniu pracy z węglem może to on jest powodem tego spadku?

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 24 Cze 2012 20:58 
Sprawdź dokładnie parametry bo N03 nie bywa zerowe w tanganickich zbiornikach.

Marta

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#40 - Posted: 2 Lip 2012 14:09 
Po tygodniowym leczeniu oraz prawie 7 dniowej codziennej podmianie wody ryby uważam za wyleczone zachowują się normalnie zastanawiam się czy mógłbym spróbować tego mojego agresora przeprowadzić w małe akwarium 60litrowe i by tam posiedział z parę dni może by reszta trochę ożyła bo kotnik nie pomaga agresja cały czas trwa ma prawie cały zbiornik dla siebie wraz z obraną samicą z którą podchodzi do tarła

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 3 Lip 2012 08:39 
Czegoś nie rozumiem? jak ryba umieszczona w kotniku może jednocześnie terroryzować zbiornik i odbywać tarło?

Marta

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#42 - Posted: 3 Lip 2012 16:51 
przebywała w kotniku, po chorobie go wypuściłem z nadzieją że nastąpi zmiana jego zachowania ale niestety po wypuszczeniu od razu wszystkie ryby przegonił oprucz jednej upodobanej samicy z którą podchodzi do tarła.Teraz jeszcze jednak przeniosłem go 60tki powiedzmy na tydzień i zobaczymy co z tego wyjdzie.Szkoda mi go oddawać nie wiadomo gdzie a jednego tropheusa też nie wiem czy kto kupi?

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#43 - Posted: 8 Lip 2012 15:12 
Witam coś tym moim rybom chyba bardzo nie pasuje w tym moim zbiorniku ponieważ znowu 2 ryby prawie padły opadły na dno mają łuski poszarpane jakby po jakiejś bitwie odłowiłem je do drugiego akwarium ale raczej to już nic nie da.Reszta ryb ma zachowanie normalne tylko co niektóre jakby też miały jakieś małe rany a bojek nie ma aż tak mocnych.Czy powodem może być temperatura podskoczyła mi na 28.Dziś po podmianie spadło do 27

Autor admin
Admin
#44 - Posted: 9 Lip 2012 08:51 
Agresja ryb wzrasta w wyższej temperaturze. Ale to nie jest aż taki powód do agresji. Ile w końcu masz ryb w tym zbiorniku?

Marta

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#45 - Posted: 9 Lip 2012 15:38 
teraz już zostało 18szt.bo w czasie poprzedniej choroby padły 2 i teraz znowu 2 szt.padły objawy są takie jak po walkach mocno postrzępione płetwy i osowiałość ,siedzenie gdzieś w koncie,ale złapało to tylko na razie te 2 sztuki.Reszta jest w dobrej kondycji od wczoraj dostają tylko bakto tabs sery raz dziennie.

Autor admin
Admin
#46 - Posted: 9 Lip 2012 15:52 
Zrób filmik swojego akwarium i ryb.

Marta

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#47 - Posted: 9 Lip 2012 18:55 
Pani Marto mógłbym prosić o wskazówki jak mam tu wkleić filmik?czy muszę go przesłać najpierw na joutube bardzo wolno to idzie a rybka następna szykuje się do odstrzału.

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 10 Lip 2012 06:10 
Wklej na YouTube lub na inny nośnik i podaj tutaj link

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#49 - Posted: 10 Lip 2012 10:18 
u mnie temperatura sięgnęła 29,5 stopnia lecz nikt nie walczy ryby zachowują się normalnie więc nie wiem czy to jest przyczyną. ślady walk to może być gdzieś odstająca łuska czy dwie lub zerwana, ale z Twojego opisu to mi to wygląda na stroszenie łusek czyli rzec można końcowy etap jej żywota, z którym już raczej niewiele da się zrobić

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 10 Lip 2012 11:53 
Wg mnie powinniśmy jak najszybciej zobaczyć film lub fotki tych ryb.

Marta

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#51 - Posted: 10 Lip 2012 20:44 
http://www.youtube.com/watch?v=-iRYL3Rby8w nie wiem czy poprawnie skopiowałem ten link jeśli nie to proszę to skasować.Ryby narazie pływają wg.mnie normalnie ale ostatnią konającą sztukę kąpałem z lekami metronidazol+protokaps M i po dwóch dniach ryba padła,tak myślę że może coś ze skałami może je całkowicie wyjąć?

Autor admin
Admin
#52 - Posted: 11 Lip 2012 07:18 
Napisz dlaczego masz aż tak mocne napowietrzanie i tak ostry prąd wody. Wg mnie ryby walczą z nim cały czas, nie mogą pływać swobodnie.

Masz ostre skały i ryby o nie się obijają.

Wyjmij wszystkie skały i rośliny, kotnik przełóż na druga stronę, tak aby dominant stracił terytorium. Ustaw inaczej wylot filtra aby ryby nie musiały walczyć z prądem wody.

Marta

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#53 - Posted: 11 Lip 2012 15:29 
W porządku wszystko zrobię wg zaleceń tylko takie małe pytanko czy te skaly może wygotować jakoś odkazić może coś w nich siedzi?i mam świderki które się wyjątkowo szybko rozmnażają może też oni coś mają z tym wspólnego staram się je wyłapywać za pomocą pułapki na ślimaki ale trudno wszystkich się pozbyć i co do bakto tabs sery czy mam im to podawać dalej czy zaprzestać ?dostają to już 3 dni i bardzo chętnie to pobierają.

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 11 Lip 2012 18:01 
Te skały możesz komuś oddać - są zbyt ostre dla ryb z Tanganiki.

Świderki się namnażają bo podajesz zbyt dużo jedzenia, które opada na dno (albo za dużo, albo niechętnie zjadane przez ryby).

Ryby są głodne, więc jedzą bacto tabs. Dla mnie takie stałe podawanie tego leku jest bez sensu. Leczyłeś ryby przez wiele dni, teraz tylko je wyjaławiasz. Przecież używałeś Bactopur przez 10 dni.

Jak masz nadal problem, to chorą rybę oddaj na badania.



Marta

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#55 - Posted: 15 Lip 2012 08:57 
Jak na razie ryby pływają dobrze zastanawiam się czy warto było by przepłukać kubełek jbl 1500 po tych chorobach, ostatnio czyściłem go może pół roku temu.Wkłady jakie w nim posiadam to ceramika oraz biokulki może lepiej było by wymienić część wkładów zastanawiałem się nad keramzytem i jeszcze jedno pytanko jakie witaminy mógłbym podawać w moim przypadku?

Autor sander
Użytkownik
#56 - Posted: 15 Lip 2012 14:53 
Pamiętaj tylko o jednym - media płuczemy wodą z akwarium w żadnym wypadku kranówką!!!, żeby potem nie było kolejnych trupów.

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#57 - Posted: 17 Lip 2012 16:32 
Korzystając z tego forum chcialbym zasięgnąć opini odnośnie czosnku wczoraj byłem w sklepie zoologicznym takim bardziej wyspecjalizowanym w tej dziedzinie i doradzili mi żebym raz w tygodniu namoczył pokarm np.granulki w syropie z czosnku i podał to trofciom albo nawet zawiesił plasterek przy odpływie z filtra,doradzają to podobno swoim klientom nawet do leczenia bloat i twierdzą że pomaga.Ja po chorobie narazie stosuję BACTERIAL AQUARIUM BALANCER oraz dokupiłem jeszcze FISHTAMIN i mam nadzieję że nie będzie nowych niespodzianek.

Autor admin
Admin
#58 - Posted: 17 Lip 2012 19:03 
Leczenie Bloat to chyba przesada, może być raczej środkiem zapobiegawczym. Czosnek można używać, ale należy pamiętać, ze plasterek zawieszony w zbiorniku gnije po jakimś czasie.

Najlepiej jest dodawać do pokarmu. Ja używam czosnku jako dodatku do Shrimp mix. Należy pamiętac jednak o umiarze w jego podawaniu.

BACTERIAL AQUARIUM BALANCER? po co to używasz, przecież twierdzisz, że masz stabilne.

Pamiętaj, że witaminy to nie panaceum na wszystko. Prawidłowe żywienie, odpowiednie parametry wody to podstawa.

Marta

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#59 - Posted: 17 Lip 2012 19:31 
Prawdopodobnie mój bloat powstał przez granulat niemoczony teraz podaje pokarmy 3 razy dziennie w małych ilościach,BACTERIAL AQUARIUM BALANCER chciałbym podawać jedynie przy podmianach oraz chciałbym wymienić część wkładów w kubełku,nie ruszałem go z pół roku a po tej chorobie oraz stosowaniu chemii nie chciałbym żeby coś może powróciło.Zamierzam włożyć do niego mocno porowatą ceramikę oraz keramzyt.Witaminy również chciałbym użyć sporadycznie z raz w tygodniu dodając do pokarmu,może mi się uda stado w końcu doprowadzić do stanu normalnego bo jednak po leczeniu dwie sztuki mi padły czyli coś tam jeszcze nie pasowało

Autor admin
Admin
#60 - Posted: 18 Lip 2012 07:46 
Przy odpowiednio ustablizowanym zbiorniku nie ma potrzeby dodawania preparatów typu BACTERIAL AQUARIUM BALANCER. Jeżeli zmieniasz wkłady to musisz liczyć się z tym, ze nastąpi wahniecie parametrów. Ja poczekałabym jakiś czas, aż ryby się ustabilizują.

Pomyśl o odpowiednim karmieniu ryb i zapewnieniu im stabilnych warunków.

Marta

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Co to za choroba? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®