Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Mieszanie pokarmów czy też nie

Autor Maciek83
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Sier 2012 07:29 
Witam,
Karmię moje tropheusy 7 pokarmami w płatkach oraz dwoma w granulacie do tego shrimp mix. Obecnie podaję pożywienie 2 razy dziennie. Pokarmy mam ponumerowane od 1 do 9 podając je w kolejności. Czy macie na to jakieś inne rozwiązanie np. wymieszać wszystkie płatkowe czy lepiej postępować ta jak robię to do tej pory?

Autor cmyk
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Sier 2012 09:38 
Ja kiedyś mieszałem ale doszedłem do wniosku że nie mam panowania nad tym co podaję. Z doswiadczenia przyjąłem okresloną kolejnośc podawania. Najpierw podaje płatki w rogu zbiornika aby skupic w tym miejscu ryby nastepnie szybko w innym miejscu (przeważnie srodek)wsypuje granulat aby opadł na dno gdzie za chwile znajduja go tanganikodusy oraz te trofcie ktore są odganiane od lustra wody. Przyklejam z 3 tabletki do szyby w srodkowej części zbiornika i na końcu wrzucam sticki rozmiar large (jakieś 13 sztuk), które pływaja po powierzchni nie tonąc. Po jakims czasie przeważnie 15 minut rybcie czyszczą wszystko i rozgladaja sie za stickami których nie są w stanie jednorazowo polknąc, wciagają je pod wode i rozrywają na drobne kawałki, przewaznie do jednego dobieraja sie 3 trofcie. Z racji że sa juz mocno namoczone po rozerwaniu w toni unosi sie mnóstwo drobnych kawałkow którym pozywiają się mlode tropheusy.

Zbiornik ok 600 l (160x60x60) 2 stada tropheus dubois (9 sztuk 3+6+młode), bemba (jakies 30 sztuk + mlode), tanganikodusy 6 sztuk, ksiezniczki Neolamprologus pulcher odmiana Kambwimba 4 sztuki, resztka cyprichromisów 4 sztuki

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 3 Sier 2012 10:52 
Nie mieszam pokarmów. Używam płatki, granulaty, ekstrudaty różnych firm. Każdy z nich ma inna zasadę podawania. Stąd podaje je osobno.

Marta

Autor Maciek83
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Sier 2012 13:54 
Ok dzieki za info. Zatem pozostaje przy mojej obecnej zasadzie karmienia. Pokarmy ponumerowane i podawane po kolei. Pytalem dlatego ze moje ryby co 3-4 dostaja dopiero pokarmy ktore podawalem dnia 1.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Mieszanie pokarmów czy też nie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®