Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

BLOAT co to jest za choroba

Autor dominik26210
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Wrz 2012 20:38 
witam wszystkich
czy moze ktos zerknac na te fotki i powiedziec co to jest bo nie jestem pewien na 100% mysle ze to jest BLOAD
zerknijcie tez na te ktopki .
dzieki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e404db29c9de6 81.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/785f87a9648378 a5.html

Autor dominik26210
Użytkownik
#2 - Posted: 27 Wrz 2012 21:06 
Sprostowanie do tematu nie tak mial brzmiec
Wiem co to jest Malawi bloat, chcial bym zeby to ktos potwierdzil jesli mozna
Dzieki

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 27 Wrz 2012 21:10 
Spuchnięcie ryby niekoniecznie oznacza BLOAT. Jest ono wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania organizmu.

Bloat to choroba układu pokarmowego..

Czy Ty w takich warunkach trzymasz ryby jak pokazujesz to na zdjęciu?
Na styropianie?

Marta

Autor dominik26210
Użytkownik
#4 - Posted: 27 Wrz 2012 21:22 
Ryby teraz sa leczone wy malym zbiorniku 90 l
To na dole to styropian, normalnie maja lepszy domek
Dzieki

Autor dominik26210
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Wrz 2012 21:38 
Spuchniecie ryb to nie wszystko, sa tez " nitki" I co najgorsze zgony ryb.

Autor Szarooka
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Wrz 2012 21:41 
Opuchlizna jest już stosunkowo późnym objawem. Czym i od kiedy leczysz ryby?

ps. podczas leczenia ryby powinny mieć spokój i komfortowe warunki - ten styropian jest co najmniej zbędny

Autor dominik26210
Użytkownik
#7 - Posted: 27 Wrz 2012 21:44 
Drugi dzien leczenia a lecze je octozin

Autor dominik26210
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Wrz 2012 22:25 
a co myslicie o tych kropkach ?

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 28 Wrz 2012 06:13 - Edytowany przez: admin 
Aby leczyć ryby trzeba najpierw zdiagnozować przyczynę zachorowania i ją usunąć!

Po pierwsze podaj parametry wody, opisz zbiornik w którym normalnie pływają te ryby. Napisz od kiedy masz ryby, jak je wpuszczałeś i czym karmisz?

To powinieneś napisać na wstępie.

Ryby są w tragicznym stanie, a to niestety jest Twoja wina. Leczysz je w zbiorniku, gdzie stres jest dookoła co jedynie je dobija, a nie pomaga w leczeniu.

Marta

Autor dominik26210
Użytkownik
#10 - Posted: 28 Wrz 2012 19:51 
parametry wody to
testy jbl krople
nh3nh4 0
no2 0.01
no3 1
ph 7.5
testy API krople
no2 0
no3 40
nh3nh4 0
ph 8.0 do 8.2
akwarium mam 350l
filter rena xp3
podloze to coral sand
skalki to ocean rok
jedzenie to spirulina flakes i cichlids algea mini
karmie raz dziennie male ilosci
rybki mam od 4 tygodni a akwarium od 1.5 roku wczesniej byly tam malawi.
co do "szpitala " to moja wiedza na ten temat jest slaba ale nie mysle ze je tam dobijam . styrobian musialem dac zeby postawic skalki . wiekszos rybek ma sie dobrze. ta ze zdjecia jest w najgorszym stanie.
przyczyn zachorowan podejrzewam kilka.

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 29 Wrz 2012 06:55 
Dziwne masz te testy, ze aż takie rozbieżności.

Podłoże w postaci piasku koralowego to zły pomysł. Nie mówię o skałkach, bo to Twój wybór.

Karmienie - młode ryby karmimy 3-4 razy dziennie zróżnicowanymi pokarmami. Sposób karmienia i podawanie balastowych pokarmów to bardzo ważny element w utrzymaniu trofeusów w zdrowiu.

Napisałeś że wcześniej pływało tam Malawi. Jak długo zbiornik był pusty?

Ryby chore dodatkowo narażone na stres - a Ty właśnie to robisz- nie mają szansy na wyzdrowienie. Zobacz wystrój swojego leczniczego zbiornika!

To tak jak z człowiekiem jak psychicznie nie ma warunków do wyzdrowienia to leki zwykle także nie pomagają. Chorym zwierzętom należy zapewnić jak najmniej stresujące warunki, tak aby ich organizm skupiał się na zwalczaniu patogenu, a nie na stresie, który jest wokół nich.

Podaj przyczyny, które masz w zamyśle. Dla mnie pisanie półsłówkami, gdy trzeba szybko działać nie ma sensu. Albo pisz wszystko dokładnie, albo nie oczekuj pomocy. Twoje posty odbieram teraz tak jakbyś się chwalił tym, że masz chore ryby, a nie chciał im pomóc.



Marta

Autor dominik26210
Użytkownik
#12 - Posted: 29 Wrz 2012 21:29 
"Twoje posty odbieram teraz tak jakbyś się chwalił tym, że masz chore ryby, a nie chciał im pomóc. " napewno znasz sie lepiej na rybach jak na ludziach.
nie zrozum mnie zle. dla mnie twoja wiedza jest wielka i bardzo cenna.
teraz bardziej na temat.
przerwa miedzy malawi a tropheusami to 2 tygodnie w miedzy czasie byla podmiana wody 35% i dolanie nitrifying bacteria.
te testy nie daja mi spokoju i to no3 myslalem ze mam gdzies problem w akwarium i zaczolem szukac od momentu kiedy przenioslem ryby do "szpitala" myslalem ze moze mam syf pod piachem, albo skaly zabardzo porosniete glonami. to byla zla decyzja ryby mogly zostac w duzym akwarium i tam mogly byc leczone.
przyczyn choroby nie jestem pewien, najbardziej prawdopodobnie jest to ze poprostu je zle karmilem ale mojac troche glonow na skalkach i widzac ze rybki to jedza to nie chcialem ich przekarmiac dlatego dawalem raz dziennie.
pytanie do ciebie kiedy najlepiej przenies ryby spowrotem bo ja mysle o 5 dniu leczenia czy lepiej czekac do 7-go,lub 8-go
dzieki.

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 29 Wrz 2012 21:53 
Wg mnie jak zdecydowałeś się na leczenie to powinno ono trwać minimum 10 dni. Nie znam tego preparatu, ale bakterie powinny być leczone minimum 10 dni.

Wg mnie coś jednak masz nie tak z wodą, te plamy na ciele świadczą o jakiś zaniedbaniach związanych z parametrami wody. Dziwi mnie wynik testu JBL - może jednak testy masz złej jakości np. po terminie?

A jak często podmieniasz wodę? Sprawdź wodę w kranie.

Jakie masz filtry?

Czy ryby pochodzą od jednego sprzedawcy? Koniecznie trzeba znaleźć przyczynę tego stanu, bo w przeciwnym razie problem będzie powracał.

I jeszcze jedno - czy akwarium było zupełnie puste przred wpuszczeniem trofeusów? chodzi mi o ryby.

Marta

Autor dominik26210
Użytkownik
#14 - Posted: 1 Paź 2012 22:32 
ryby pochodza od jednej osoby i byly wpuszczone razem. co do leczenia to producent pisze ze lek dziala do 72godzin tak wiec 8-go dnia ryby wracaja do domku. co do testow to kupie jeszcze innej firmy(waterlife) i zobacze co one powiedza.
akwarium bylo puste po malawi.
jednej zeczy sie doczytalem i usunolem z filtra a bylo to cleanwater a300
podaje winiki wody w kranie
no2 0
no3 0
ph 7.5
mam nadzieje ze ta choroba nie wroci bo ryby maja sie coraz lepiej nawet ta jedna co jej niedawalem zadnych szans zaczela jesc od wczoraj i juz nie siedzi na dnie caly czas. jeszcze jej duzo brakuje do pelni zdrowia ale mam nadzieje ze da rade.
dzieki.

Autor Szarooka
Użytkownik
#15 - Posted: 1 Paź 2012 22:36 - Edytowany przez: Szarooka 
Dobrze, że ryby wracają do zdrowia chociaż z tego co wiem podczas leczenia nie powinno się ich karmić. Odrębną sprawą są przenosiny ryb po leczeniu do "domu". Dla nich będzie to dodatkowy, zbędny stres, którego mogłeś im zaoszczędzić zostawiając je w docelowym akwarium i tam lecząc. Na Twoim miejscu po przenosinach ryb wstrzymałabym się z karmieniem 3-4 dni i obserwowała ryby.

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 2 Paź 2012 07:40 
Ale dalej nie znamy przyczyny, spróbuj przeanalizować wszystko.

Marta

Autor dominik26210
Użytkownik
#17 - Posted: 3 Paź 2012 20:35 
mysle ze przyczyny choroby sie nie dowiem. jedyne zeczy jakie mi przychodza do glowy to to ze zostalo cos w wodzie po malawi albo ze mialy jakas chorobe w sobie od poczatku czego ja nie widzialem.jest jeszcze taka mozliwosc ze mam cos nie tak w akwarium czego nie wiem lub nie widze. teraz trzeba czekac i zobacze co bedzie dalej.
dzieki.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / BLOAT co to jest za choroba Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®