Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Proszę o pomoc

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor bieganek
Użytkownik
#31 - Posted: 23 Paź 2012 22:56 
No tak tylko jak śpią między skałkami to raczej będzie problem z wsadzeniem siatki

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 24 Paź 2012 07:28 
To spróbuj zrobić to ręką i nagoń je delikatnie do siatki. Tylko, że ja w trakcie leczenia nic bym nie ruszała. Stres dla leczonych ryb może być zbyt duży.

Marta

Autor bieganek
Użytkownik
#33 - Posted: 24 Paź 2012 10:36 
ok zrobię to po leczeniu, niestety dziś padły mi kolejne 2szt :(

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 24 Paź 2012 12:09 
Pisałam Ci, że to ile uratujesz ryb zależy od stanu ich wnętrzności. Jeżeli są bardzo uszkodzone, leczenie nie pomoże.

Marta

Autor bieganek
Użytkownik
#35 - Posted: 24 Paź 2012 19:45 
Bardzo ci dziękuję za dobre rady, niestety po powrocie z pracy kolejna Ikola padła. Niewyraźnych schowanych ryb mam jeszcze 6 reszta wydaje się być ok bo pływają i przyjmują pokarm normalnie.
Dziś podmiana i dodaje połowę dawki leków.

1. Ze względu iż na pewno będę musiał dokupić obsadę po chorobie mam pytanko kiedy najlepiej to zrobić. Czy jeszcze w czasie leczenia aby wpuszczone ryby też popływały w tych lekarstwach w razie jakby miały coś podłapać po wpuszczeniu czy zrobić to po leczeniu za jakiś cza?

2. odnośnie karmienia. Zakupiłem kilka produktów które były zawarte w poście powyżej i chciałbym podpytać czy karmienie w następującej konfiguracji będzie dobre abym nie popełnił błędu:
Jako baza będę stosował spirulinę forte 36%, Hikari Cichlis Excel, Tetra Phyll i Tetra Pro Vegetabli naprzemian
Jako uzupełnienie: Tropical D- Allio 2 x w tygodniu
Balast: mrożony szpinak i cyklop + zrobię jeszcze shripm mix - groszek i krewetki

3. Jako że pozbędę się bemby i bocji chciałbym dokupić Ikolę + jako drugie stado Duboisi Maswa lub Ilangi
Proszę o poradę które będą najlepsze aby żyły z Ilangi

Bardzo proszę o odpowiedź na wszystkie 3 punkty

Marcin

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 24 Paź 2012 20:04 
bieganek

Nie odrobiłeś zadania domowego i nie doczytałeś o mieszaniu biologii.
Poczytaj choćby tutaj http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=3&topic=4369&page=2#msg71016, resztę doszukaj sam.

Moim zdaniem po wyleczeniu ryb i doprowadzeniu ich do odpowiedniej kondycji powinieneś sprzedać całą obsadę. Potem dokładnie doczytać o trofeusach i zakupić całą obsadę w jednym źródle.

Wałkowanie tego tematu dalej nie ma sensu, bo przy Twoich pomysłach nastąpi "powtórka z rozrywki"

Marta

Autor bieganek
Użytkownik
#37 - Posted: 24 Paź 2012 20:50 
ok a jeśli chodzi o punkt 2?

Autor bieganek
Użytkownik
#38 - Posted: 24 Paź 2012 21:57 
Jeszcze pytanko odnośnie zakończenia leczenia

Po 6 dniach wystarczy tylko do filtra kubełkowego na górę włożyć wkład z węglem czy należy wypłukać i wymienić wszystkie wkłady?

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 25 Paź 2012 07:23 
Po 6 dniach wystarczy tylko do filtra kubełkowego na górę włożyć wkład z węglem czy należy wypłukać i wymienić wszystkie wkłady?

Zadaj sobie pytanie co się stanie jak wypłuczesz i wymienisz wszystkie wkłady? Znowu będziesz miał skok parametrów i nawrót tego co próbujesz wyleczyć.

Wkładasz węgiel robisz codziennie podmiany wody - zależnie od parametrów N02 i N03 raz lub dwa razy dziennie.
Pilnujesz jak oka tego, aby woda miała dobre parametry wody. Czekasz aż odbuduje się biologia.

Marta

Autor bieganek
Użytkownik
#40 - Posted: 27 Paź 2012 11:57 
Podjąłem decyzję iż zostaję przy samych Ikolach, znalazłem już w sprzedaży i dokupię całe stado.
Zakupiłem już produkty do żywienia tylko prośba aby mi podpowiedziec jak najlepiej to stosować :
Sirulina forte 36%
cichlid excel
novo rift
tetra pro vegetable
d-allio plus
tetra phyll

Mrożonki:
szpinak
cyklop
tropheusmix: sałata,wolffia,szpinak,banany,spirulina,artemia,mo ina,oczlik,lasonóg,wrotka czerwona

dodatkowo posiadam jeszcze:
novo malawi
cichlid gold

Bardzo proszę o pomoc w rozpisce aby moje ryby miały już wszystko czego potrzeba

Autor bieganek
Użytkownik
#41 - Posted: 27 Paź 2012 12:03 
Jeśli wypadałoby coś jeszcze do tego dokupić to proszę napisać

Autor Szarooka
Użytkownik
#42 - Posted: 28 Paź 2012 07:41 
Jeżeli będziesz zmieniał obsadę to na początku dowiedz się czym ryby są karmione u dotychczasowego opiekuna, żeby nie "zafundować" im gwałtownej zmiany diety. Po dokładnej aklimatyzacji możesz stopniowo (!!!) wprowadzać nowe pokarmy.
Do pokarmów, które wymieniłeś dodałabym Spirulinę OSI, nie jestem też przekonana co do tego "tropheusmix".

Autor bieganek
Użytkownik
#43 - Posted: 28 Paź 2012 20:09 
ok na pewno podpytam.
Jaka Spirulina Flakes i Spirulina Pelets?
A jeśli chodzi o stosowanie produktów które kupiłem?

Autor Szarooka
Użytkownik
#44 - Posted: 28 Paź 2012 20:25 
Jaka Spirulina Flakes i Spirulina Pelets?

Jaką chcesz, pamiętaj tylko o namaczaniu granulatu.

A jeśli chodzi o stosowanie produktów które kupiłem?

Stosuj na zmianę ;) Nigdy przy tropheusach nie miałam rozpiski, co kiedy podaję - robiłam to "na oko". Najczęściej (przynajmniej raz dziennie) stosowałam tabletki Tropicala Spirutabin, które przyklejałam do szyby lub do kamieni.

Autor bieganek
Użytkownik
#45 - Posted: 28 Paź 2012 20:47 
A OSI CICHLID FLAKES można też dołożyć jako baza stosowana codziennie?

Autor Szarooka
Użytkownik
#46 - Posted: 28 Paź 2012 20:53 
A OSI CICHLID FLAKES można też dołożyć jako baza stosowana codziennie?

A czytałeś opis tego pokarmu?

Autor bieganek
Użytkownik
#47 - Posted: 28 Paź 2012 20:57 
tak czytałem i jest napisane:
O.S.I Cichlid Flakes ma wysoką zawartość protein pochodzenia zwierzęcego dzięki czemu odpowiada wymaganiom pokarmowym większości pielęgnic afrykańskich, a także tych z regionu ameryki centralnej i południowej

Autor Szarooka
Użytkownik
#48 - Posted: 28 Paź 2012 21:04 
O.S.I Cichlid Flakes ma wysoką zawartość protein pochodzenia zwierzęcego

Nie traktowałabym go jako bazy. To raczej pokarm dla wszystkożernych ryb.

Myślę, że powinieneś jeszcze sporo poczytać o tropheusach i ich potrzebach. To ryby wymagające i każdy błąd (lub bezmyślność) opiekuna może doprowadzić je do choroby, która może mieć tragiczne skutki. Na temat żywienia tropheusów jest wiele tematów, postów itp - wystarczy poszukać ;)

Autor bieganek
Użytkownik
#49 - Posted: 29 Paź 2012 08:53 
ok kupiłem OSI Marine Flakes, spirulinę flakes i brine shrimp flakes
W takim razie bedę stosował jako bazę :
OSI Sirulina flakes
cichlid excel
novo rift
tetra pro vegetable
d-allio plus
tetra phyll

Jako uzupełnienie 2 x w tygodniu:
Marine OSI, Tropical D- Allio, OSI Brine Shripm

oraz 1 raz w tygodniu balast

Jeszcze pytanko czy jak będę stosował uzupełnienie lub balast to w tym dniu tylko to podawać 3 x dziennie w małych ilościach czy raczej stosować bazę i jako jeden posiłek podawać uzupełnienie lub balast

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 29 Paź 2012 10:11 
Pokarm balastowy podaje się raz na dzień.

Marta

Autor bieganek
Użytkownik
#51 - Posted: 29 Paź 2012 10:54 
ok czyli balast będę podawał jako 3 posiłek w dniu natomiast jeśli chodzi o pokarmy uzupełniające to 2 x w tygodniu zastępując pokarm bazowy?

Autor admin
Admin
#52 - Posted: 29 Paź 2012 12:20 
Balast najlepiej jest podawać jako pierwszy posiłek:)

Marta

Autor bieganek
Użytkownik
#53 - Posted: 29 Paź 2012 12:24 
ok dziękuję za info a jeśli chodzi o uzupełniające?

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 29 Paź 2012 14:09 
Dla mnie nie ma znaczenia, ja przyjmuję taka zasadę, chociaż nie rygorystycznie, granulaty na pierwsze karmienie. Ostatnie karmienie zawsze minimum 2-3 godziny przed zgaszeniem światła.

Marta

Autor bieganek
Użytkownik
#55 - Posted: 1 Lis 2012 09:57 
# Posted: 6 Mar 2011 13:58
Cytuj

Kuba - używam shrimp mix stale dla trofeusów. To bardzo dobry pokarm, nie tylko wybarwiający, ale czyszczący jelita. Nigdy nie miałam problemów podając go. Tyko, ze ja to robię raz na tydzień.

Marta

We wcześniejszych postach pisałaś że podajesz raz na tydzień a tutaj że raz dziennie - czyli jak w końcu najlepiej podawać balast?

Autor admin
Admin
#56 - Posted: 1 Lis 2012 10:12 
Raz na tydzień, ale raz w dniu, w którym go podaję, a nie przez cały dzień jak to sugerowałeś.

Marta

Autor bieganek
Użytkownik
#57 - Posted: 1 Lis 2012 10:19 
ok czyli podaje codziennie jako pierwszy posiłek i będzie ok

Autor admin
Admin
#58 - Posted: 1 Lis 2012 11:49 
Czy Ty czytasz co ja pisze? raz na tydzień jako pierwszy posiłek!

Marta

Autor bieganek
Użytkownik
#59 - Posted: 1 Lis 2012 12:47 
ok teraz wszystko jasne sorki :)

Jeszcze dwa pytanka i kończę z zawracaniem głowy:
W dni kiedy podaję pokarmy uzupełniające to podawać 3 razy dziennie tylko to czy mieszają z pokarmami z bazy

Dziś kończę kurację leczenia niestety nie dużo ocalało
Czy bakterie mam na nowo wlać jak do nowo zakładanego zbiornika?

Autor bieganek
Użytkownik
#60 - Posted: 1 Lis 2012 13:01 
Jeszcze jedno czy jak mam mrożony szpinak i cyklop to shrimp mix mogę zrobić tylko z groszku i krewetek? czy jeszcze coś dodać?

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Proszę o pomoc Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®