Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

pokarm sprawdzony 20 lat temu, tani i bez skazy:))

Autor jackon
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Mar 2006 21:06 
witam Wszystkich
należe do grona osób, które "trofciami" zaczeli bawić się 20 lat temu, razem z Krzysztofem Wiecheckim, moim dobrym kolegą
pragnę przypomnieć o pokarmie dla wylęgu i narybku, który swego czasu dokładnie sprawdziłem i rozpropagowałem wśród hodowców
mieszkam nad morzem i nie mialem problemu z dostępem do ikry z dorsza, którą bez problemu można zamrażać
wspaniały pokarm dla wylęgu i narybku ryb, polecam
uzyskiweałem najlepsze przyrosty ryb, nigdy nie miałem problemu z wylęgiem i narybkiem
sprawdźcie sami
pozdrawiam
Jacek Konkel
Władysławowo

Autor zydekk
Użytkownik
#2 - Posted: 25 Mar 2006 22:09 
a jeżeli ja mieszkam Prawie w Poznaniu to z kąd miał bym tą ikre wykombinować:) do morza mam dosyć spory kawałek, a kupić nie wiem czy by sie dało?

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Mar 2006 22:43 
Witam!!!
Ikra jako pokarm jest znana jak napisał jackon od dawna. Kiedyś podawałem ikre śledzia. Jednak uwazam że nie nadaje sie ona do podawania dla wszystkich ryb (np. xenotilapiom), ale oczywiście jest to sparwa indywidualna.
Ikre mozna obecnie kupic w całej Polsce w postaci zamrozonej firmy Katrinex (oczywiście nie jest to w żaden sposób reklama tego produktu ani firmy, jedynie informacja dla akwarystów, że cos takiego jest :-)).
Leszek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 26 Mar 2006 07:21 - Edytowany przez: admin 
Ja tez używa ikrę, ale to pokarm wysokokaloryczny i używam go tylko dla ryb mięsożernych lub planktonożernych jako uzupełnienie diety!!!

Nie uważam go za dobry dla trofeusów, chyba, że komuś zależy na "szybkości" wzrostu, a nie jakości narybku.

Marta

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 26 Mar 2006 07:26 - Edytowany przez: admin 
A jak tak go polecasz, to moze napisz jak często go stosowałeś? Bo przy tym co napisałeś to można sądzić, ze to jedyny pokarm dla narybku? Chyba to jednak zbyt uboga dieta, a gdzie inne substancje np. balastowe?

Zaraz po przeczytaniu Twojego postu ludzie zaczną karmić sama ikrą!!! bo dobrze i tanio??? Nie lubię takich postów, bo wprowadzają zamieszanie, a nie dają konkretów, a jednocześnie moga spowodowac wiele zła. A tego juz nie napisałeś.

Znasz zawartośc ikry??? Bo ja tak

Takie jest moje zdanie!!

Marta

Autor jackon
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Mar 2006 09:55 
sorrki, faktycznie napisalem tylko o ikrze
faktycznie stosowalem ja jako dodatek dla tropheusow
podawalem ikre 2-3 razy w tygodniu dla narybku
natomiast doskonale sie sprawdzal dla narybku innych pielegnicowatych
nie testowalem ikry innych gatunkow ryb, ale w maju postaram sie to zrobic z ikra płoci
pozdrawiam
Jacek Konkel

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 26 Mar 2006 11:03 
Swego czasu ikra karmilem ryby z gatunkow Lamprologus/Neolaprologus oraz w niewielkich ilościach, czyli dość rzadko, Julidochromis. Podając ikrę traktowalem to jako pokarm uzupełniejący dla "mięsożernej" Tanganiki na równi np. z pokarmem roślinnym, gdzie moim zdaniem "mięsożercy" również powinni dostawać w niewielkich ilościach.
Trofeusom bałbym sie podać ten rodzaj pokarmu.
Leszek

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 26 Mar 2006 12:27 
Trofeusom bałbym sie podać ten rodzaj pokarmu.

Dokładnie tak Leszku, masz racje!!!

<Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / pokarm sprawdzony 20 lat temu, tani i bez skazy:)) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®