Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Nitkowate odchody, śmierć naskalnika

Autor xray
Anonimowy
#1 - Posted: 3 Sier 2013 22:02 
Od ok 2 miesięcy zmieniłem obsadę na Tanganike. Ryby kupowalem z kilku źródeł. Po tym czasie jeden z naskalników zdechł. U ryby dzień przed śmiercią zauważyłem białawy nitkowaty odchód. Na 3 dni przed brak apetytu. Zaraz po jego wystąpieniu ryba została odizolowana. Pozostałe ryby zachowują się normalnie. Na wszelki wypadek podałem Capicaps T z Zooleka. Poza tanganiką w zbiorniku pływają jeszcze 2 kosiarki mojej żony. Inne ryby sa dla nich neutralne i na odwrót wiec zostawiłem je do usuwania glonów. Dziś u jednej z kosiarek również zauważyłem nitkowaty odchód. Podejrzewam że to od diety bo zamiast jeść glony kosiarki wcinają pokarm Tanganika z Tropicala :D. Obawia mnie jednak czy nie ma to związku ze śmiercią naskalnika który pochodził z najmniej pewnego źródła a zarazem najwcześniej go kupiłem. Poza 2 naskalnikami i 2 dużymi kosiarkami mam jeszcze 2 szczelinowce cylindryczne, 2 leleupa i 5 moich ulubionych Calvusów. Baniak ma 180L 100cm ale co dalej to nie pamiętam. Parametry wody:
NH3/NH4 - 0
NO2 - 0
NO3 - 3 (denitryfikacja biologiczna woreczki JBL)
pH - 7.5-8
KH - 8
GH - 10
Bardzo proszę o radę jak dalej postępować. Z góry dziękuję.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 4 Sier 2013 08:09 
Zacznę od tego, że mimo, że badasz parametry wody to jednak niewiele wiesz o Tanganice. To akwarium nie nadaje sie dla tej obsady - jest zbyt małe.

Minimalny zbiornik dla 5 sztuk Altolamprologius to 375 litrów, a i wtedy raczej moga być problemy. 180 litrów może być zbiornikiem tarliskowym dla jednej pary i niczego więcej.

Kosiarki i Tanganika to nieporozumienie. Dwie różne biologie. Do tego nie wiadomo czy masz prawdziwą kosiarkę.

Na jakiej podstawie leczyleś ryby preparatem na nicienie? Czy badałeś odchody i stwierdziłeś nicienie w nich?

Czy to jest jedyny pokarm jakiego używasz?


Reasumujac - obsada do zmiany lub do zmiany zbiornik!

Zmiana żywienia na właściwe dla tych gatunków!

Usunięcie kosiarek. Inaczej z tego nic nie będzie. Problemy będą pojawiać sie cyklicznie.


Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Nitkowate odchody, śmierć naskalnika Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®