Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

CZYM KARMIĆ...?

Autor jacul4
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Kwi 2006 16:07 
WITAM WSZYSTKICH I PROSZĘ O RADĘ. PO POPRZEDNIEJ PORAŻCE Z KASANGĄ POSTANOWIŁEM ODŁOWIĆ INKUBUJĄCĄ SAMICZKĘ BULU-POINTA DO INNEGO AKWA. 3 DNI TEMU WYPUŚCIŁA 7 MAŁYCH RYBEK, KTÓRE ROZPŁYWAJĄ SIĘ PO CAŁYM ZBIORNIKU W POSZUKIWANIU POKARMU. SĄ TO MOJE PIERWSZE MŁODE Z CZEGO JESTEM NIESAMOWICIE DUMNY, ALE NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA CZYM I KIEDY ZACZĄĆ JE KARMIĆ.
POZDRAWIAM

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 15 Kwi 2006 16:15 
W takim razie już od 3 dni powinieneś je dokarmiać. Młodym podawaj to samo co dorosłym. Pokarm powinien być odpowiednio rozdrobniony tak aby młode mogły go zmieścić do pyszczka. Ja karmię narybek 3-4 razy dziennie małymi porcjami. Dobrym rozwiązaniem było by również podanie kilka razy w tygodniu wyklutych larw solowca.

Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt
Łukasz

Autor kris
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Kwi 2006 16:21 
jacul po 1 gratulacje po 2 karm tym co dajesz rybom doroslym oczywiswcie odpowiednio rozdrobionym
napisalbys jeszcze co podajesz doroslym lub co masz do dyspozycji - wtedy moze cos mozna by bylo poprawic a tak to wiesz...

Autor artkras12379
Użytkownik
#4 - Posted: 15 Kwi 2006 16:44 
WITAM
Ja np. swoje maluchy dokarmiałem m.in. TROPICALEM - SPIRU TABIN B.
W zależności od tego ile masz maluchów, 1/2 lub całą tabletkę - zapeniam, że doskonale sobie z nią poradzą. U mnie sie tym zajadały.
Pozdrawiam i Wesołych :-)
Artur

Autor jacul4
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Kwi 2006 17:59 
DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI, JEŻELI CHODZI O DOROSŁE RYBY TO JEDZĄ:
-SERA GRANUGREEN
-TROPICAL SPIRULINA GRANULAT
-SERA FLORA
-O.S.I. SPIRULINA FLAKES
-TROPICAL SPIRULINA SUPER FORTE FLAKES(36%)
-2 RAZY W TYGODNIU SOLOWIEC, MIĘDZY POSIŁKAMI
JEŻELI JUŻ JESTEŚMY PRZY TYM TEMACIE, TO NAPISZCIE COŚ O WITAMINACH, JAK DOTĄD ICH NIE STOSOWAŁEM, A WIEM, ŻE COŚ TAKIEGO ISTNIEJE. RYBY KARMIĘ 2,3 RAZY DZIENNIE, SĄ ZDROWE I RUCHLIWE. JEŻELI MACIE JAKIEŚ UWAGI CO DO DIETY TO PISZCIE JAK UROZMAICIĆ.
ŻYCZĘ WSZYTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT I POZDRAWIAM

Autor JGr
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Kwi 2006 18:00 
Z pokarmów dla narybku dobrze sprawdzajacych się u mnie polecam cyklopa - ten kosmopolityczny skorupiak, występujący również w Tanganice, jest świetnym naturalnym źródłem substancji odżywczych, balastowych (pancerze) i karotenoidów. Podobnie jest z moiną. Kilkutygodniowe trofeusy bardzo lubią obgryzać sparzone brokuły.
Resztę napisali przedmówcy, staraj się od pierwszych dni urozmaicać menu.

Jarek

Autor JGr
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Kwi 2006 18:22 
Wysyłając swojego posta nie zauważyłem Twojego, wyprzedziłeś mnie o minutę.

Co do urozmaicania diety - ja staram się używać pokarmów różnych (uznanych) producentów, każdy z nich ma swoją receptę na dobry pokarm, a nam pozostaje to wykorzystać. Tak na szybko do Twojej listy dodałbym Tetra Phyll, to dobry pokarm dla trofeusów. Ostatnio coraz większą wagę przywiązuje się do udziału skorupiaków w diecie ryb (również tych "roślinożernych", a zwłaszcza młodych osobników).

Jeśli chodzi o witaminy - wypadałoby przekopać archiwum tego forum, powinieneś znaleźć sporo wiadomości, to istotny temat.
Planując zakup preparatów witaminowych zwróć przede wszystkim uwagę na te, które zachowują swoje właściwości w wodzie. Ja witaminy podaję dość nieregularnie, dawkowanie zależy od okoliczności, ale używam ich sporo. Czasem - zwłaszcza przy zaobserwowaniu niepokojących objawów u ryb (np. apatia) - stosuję "kuracje witaminowe", z grubsza polega to na podawaniu naprawdę sporych dawek witamin przy jednoczesnym zaprzestaniu karmienia i lekkim obniżeniu temperatury wody.

Jarek

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / CZYM KARMIĆ...? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®