Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

tzw.kiwanie się bemb

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor Darioo
Użytkownik
#31 - Posted: 25 Lis 2013 21:32 
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam Darek

Autor Darioo
Użytkownik
#32 - Posted: 27 Lis 2013 19:28 
Nie wiem już sam co z nimi jest.
http://youtu.be/ZiKcltt0_OM

Autor admin
Admin
#33 - Posted: 27 Lis 2013 20:13 
Jaki filtr masz z tej strony akwarium?

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#34 - Posted: 27 Lis 2013 21:39 
Z tej strony jest wylot zewnętrznego 2000l/h , to pod niego się ustawiają.
Do akwarium jak dojdę to normalnie do mnie podpływają , a po karmieniu żerują trochę po całym zbiorniku i potem znowu.
Zaznaczam że tylko bemby się tak zachowują , no i czasami ocierają się o piasek.

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 28 Lis 2013 07:38 
Ustaw inaczej wylot filtra lub załóż deszczownię.

Nie zapomnij, że konsekwencje Twojego nieodpowiedniego wpuszczania ryb długo jeszcze mogą mieć wpływ na nie. Tak naprawdę to nie wiadomo do jakich zmian doszło w ich organizmach. Konsekwencje tego mogą wychodzić w czasie.

Na razie zrób co powiedziałam powyżej i obserwuj ryby.

jakie mają odchody?

zmierz dzisiaj parametry wody

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#36 - Posted: 28 Lis 2013 15:23 
Ustawiłem inaczej wylot i zaczęły pływać normalnie po całym zbiorniku - na razie , zobaczymy co będzie potem. Nie wiem czy to było to.
Zmierzyłem parametry wody i jest dobrze bez zmian. Chętnie podpływają do karmienia wszystkie - dostają teraz po troszku dwa razy dziennie namoczony pokarm. Z wcześniejszej obserwacji nie zauważyłem złych odchodów ale dziś i tu szok / bardzo się boję gorzkiej prawdy/ pływała biała nitka jestem pewien że to wydaliła któraś z ryb.
Czy jest może jakieś lekkie zapobiegawcze lekarstwo np sera baktopur direct tabs żeby innym nie zaszkodziło , czy może dać na razie spokój i obserwować dalej co będzie się działo ?
Jeszcze krótki filmek , przed zmianą wylotu filtra :
http://youtu.be/y4EatwLJEeA

Autor Darioo
Użytkownik
#37 - Posted: 28 Lis 2013 17:26 
Teraz cwaniaczki ustawiają się w innym miejscu pod przestawiony wylot filtra.

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 28 Lis 2013 18:11 
Pokaż filmik z teraz, po zmianie wylotu.

To nie wygląda na tamtym filmie dobrze

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#39 - Posted: 29 Lis 2013 19:23 

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 30 Lis 2013 06:54 
A co zaobserwowałeś u ryb? odchody, wszystkie jedzą? czy po 5-10 minutach od zjedzenia wypluwają?

Szukaj przyczyny kiwania

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#41 - Posted: 30 Lis 2013 13:14 
Na razie nie widzę nie niepokojących odchodów , nie wypluwają , wszystkie jedzą mają apetyt , są ruchliwe nie ma tak aby jakaś była osowiała czy coś i nie chciała jeść,
po karmieniu żerują na dnie i skubią tło z glonów na którym pojawiły się zielone i żółtawe plamki / swoją drogą szkoda że to tło zaczyna mi porastać , takie ładne jest /. Kiwanie się jeszcze zdarza ale jak podejdę do akwarium to już do mnie podpływają i jest okej. Będę dalej obserwował.

Autor py1szczak2
Użytkownik
#42 - Posted: 30 Lis 2013 15:13 
Fajne to tło, mam pytanie o lewy róg akwarium - to jest moduł ? czy tło tak zachodzi na boczną szybę ?
Piotr

Autor Darioo
Użytkownik
#43 - Posted: 30 Lis 2013 15:19 
tło miało 150x60x50 a akwarium 150x50x50 musiałem więc je przyciąć brzeszczotem a te kawałki co zostały to je wykorzystałem i przykleiłem na silikon .

Autor py1szczak2
Użytkownik
#44 - Posted: 30 Lis 2013 15:27 - Edytowany przez: py1szczak2 
tło miało 150x60x50 a akwarium 150x50x50 musiałem więc je przyciąć brzeszczotem a te kawałki co zostały to je wykorzystałem i przykleiłem na silikon .
No i bardzo fajnie Ci to wyszło ;-) , udało się pochować sprzęt za tłem tzn. filtry grzałki itp. ?
Piotr

Autor Darioo
Użytkownik
#45 - Posted: 30 Lis 2013 15:35 
tak tj : grzałka , wloty dwóch filtrów zew. , i filtr wew z gąbką.

Autor Darioo
Użytkownik
#46 - Posted: 16 Gru 2013 17:38 
W sumie to tak do końca jeszcze im nie przeszło im to kiwanie , jak dojdę do zbiornika to podpływają do mnie i jest okej a po jakimś czasie znowu.
Dziś zauważyłem u jednej z bemb jakby ją do góry wypychało ku lustra wody ale jak dojdę to wszystko okej zaczyna normalnie pływać ze wszystkimi. Czy te objawy mogą być spowodowane że nie były i nie są karmione shrimp mixem ? Jutro dopiero będę robił po raz pierwszy ten pokarm.

Autor Darioo
Użytkownik
#47 - Posted: 16 Gru 2013 18:07 
od ogona jakby ją ciągło ku górze.

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 17 Gru 2013 07:29 
Darioo od początku postępowałeś "po swojemu" z rybami. Być może teraz oglądasz skutki tego. Ale ja nie wiem o czym piszesz? Może jakiś film? Podaj parametry wody, czym karmisz teraz jak często podmieniasz wodę? Znowu zero informacji z Twojej strony.

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#49 - Posted: 17 Gru 2013 17:47 
Droga Marto nie postępowałem po swojemu tylko robiłem tak jak mi pisałaś w poprzednich postach. Filmy są w trakcie dodawania .
A więc tak :
1. wodę podmieniam co niedziela ok. 1/3 zbiornika
2. przed chwilą mierzyłem NH3-0 żółty , NO2- 0 żółty , NO3- 5 lekko pomarańczowy zaraz za żółtym.
3. karmię 2-3 razy dziennie po troszku namoczone płatki na przemian
a/ biovit Tropicala
b/ tetra phyll
c/ spirulina z AZOO
d/ malawi Tropicala
e/ cichlid herbivore Tropicala
No i dziś zrobiłem shrimp mix i im dałem , chętnie jadły zrobiłem z :
szpinak , brokuły , krewetki , spirulina , odrobina czosnku w proszku , bibovit waniliowy
Jak tym karmić ? czy raz w tygodniu przez cały dzień będzie dobrze ?
Jak filmy się załadują to zaraz dodam i opiszę.

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 17 Gru 2013 18:03 
zbiornik 375 l.
filtr zew 2000l/h i 900 l/h , filtr wew. 1000l/h
temp. 25-26 c
podmiana wody : 1 w tygodniu 20-30% - woda prosto z kranu poprzez filtr węglowy / zamontowany na wężu/
obsada : 13 szt bemb i 13 szt. dubois 4-5cm
karmienie : spirulina , biovit, tetraphyl, ostatnio kupiłem cyklop mrożony ale jeszcze nie dawałem.
===============================
Woda bez ryb była ok półtora tygodnia ,


Chodzi mi o to postępowanie - ryby wpuściłeś do niestabilnego biologicznie zbiornika. Teraz są tego konsekwencje.

Dodatkowo wg mnie podmiana 1/3 zbiornika wody działa negatywnie na ryby.

O pokarmach już pisałam, wg mnie powinieneś używać lepszej klasy pokarmów jako bazy, te jako uzupełnienie...link podawałam Ci już dawno...

Shrimp mix podajesz raz lub dwa razy w tygodniu na jedno karmienie.

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#51 - Posted: 17 Gru 2013 18:33 
Okej to ile i w jakim odstępie czasu podmieniać wodę ?
Za dużo podmieniam ?

Autor Darioo
Użytkownik
#52 - Posted: 17 Gru 2013 18:44 
Co jej jest ?
http://youtu.be/AKOLvpanyb8

Tutaj po karmieniu
http://youtu.be/zlKA9k_5M14

Droga Marto to jak proponujesz abym podmieniał wodę.

Autor admin
Admin
#53 - Posted: 17 Gru 2013 19:28 
Zrób zbliżenie ryby filmowanej na pierwszym filmiku. Szczególnie chodzi mi o płetwę ogonową.

Podaj parametry wody.

Podmieniaj 2 razy w tygodniu po 10-15 % wody.

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#54 - Posted: 17 Gru 2013 19:53 
mam tylko te trzy testy jak pisałem wyżej , ona zaczęła tak pływać od niedzieli , w porównaniu z innymi bembami to ona na zarysach płetwy tylnej jakby miała troszkę czegoś białego.
Jutro zrobię filmik bo żona już na mnie krzyczy tylko rybki i rybki.

Autor admin
Admin
#55 - Posted: 17 Gru 2013 20:20 
Właśnie myślę o tym czymś białym u nasady ogona. Czekam na filmik, ale dzisiaj podaj do zbiornika sól kuchennąa w dawce jak ostatnio 3 łyżki na każde 100Litrów wody.

Jakoś te parametry wody nie pasują mi do tego co dzieje się z rybami.

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#56 - Posted: 18 Gru 2013 06:28 
Dać te 10 łyżek soli od razu bez podmiany ? / woda podmieniana była w niedziele/ i nie karmić ? , za bardzo nie mogę dobrze z filmować bo jak dojdę za blisko akwarium to już normalnie zaczyna pływać. Przypominam że ona jedna tak pływa , kilka bemb się kiwa a z resztą jest okej. /oby nie na razie/
No mam te testy zooleka , jeszcze raz dla pewności zrobię dziś.

Autor admin
Admin
#57 - Posted: 18 Gru 2013 07:14 - Edytowany przez: admin 
Daj sól teraz to nic nie zmienia czy podmieniałeś czy nie i zmierz dokładnie parametry wody.

poobserwuj ten jej ogon.

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#58 - Posted: 18 Gru 2013 13:13 
Parametry wody bez zmian tak jak pisałem wczoraj.
Na ogonie od dołu jakby było widoczne coś białego.
http://youtu.be/PRCImgdZZO8 lepiej nie mogłem bo cały czas była w ruchu.
a tutaj wszystkie http://youtu.be/exaQjMEgbXM

Autor admin
Admin
#59 - Posted: 18 Gru 2013 13:53 
Napisze tak: Nie badałam i nie oglądałam ryb, ale zachowanie i to co się pojawia na ogonie Bemba może świadczyć o infekcji bakteryjnej. To kiwanie się ryb jest dla mnie bardzo niepokojącym objawem. Normalnie zdrowe ryby tak sie nie zachowują. Być może to jest to:

http://www.domowe-akwarium.pl/flexibakterioza.php

https://srac.tamu.edu/index.cfm/event/getFactSheet /whichfactsheet/128/

http://www.bassleer.com/diagnosis_fish_diseases

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#60 - Posted: 18 Gru 2013 16:12 
No i co ja mam z nimi zrobić ? może serabaktopurdirect czy forte ? tylko czy nie zaszkodzi tym zdrowym ? czy czekać ?

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / tzw.kiwanie się bemb Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®