Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

tzw.kiwanie się bemb

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor Darioo
Użytkownik
#61 - Posted: 18 Gru 2013 18:37 
Przeglądałem zdjęcia

Autor Darioo
Użytkownik
#62 - Posted: 18 Gru 2013 18:44 
Przeglądałem zdjęcia chorych ryb na tą chorobę w necie i myślę że to nie to .
Ona nie ma plam tylko taki cienki paseczek na dole płetwy ogonowej.Jak dochodzę do zbiornika lub je karmię to nie wygląda tych kilka sztuk aby były chore . wkurza mnie już to kiwanie , na drugim filmie widać po prawej stronie jak jedna się kiwa. Może dalej solą ?

Autor admin
Admin
#63 - Posted: 19 Gru 2013 07:23 
Obserwuj, to Twoje ryby. Działaj solą, ale przygotuj sobie apteczkę, którą powinien mieć każdy akwarysta. Link do diagnostyki Bassleera podałam Ci.

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#64 - Posted: 21 Gru 2013 18:26 
Spędzające mi sen z powiek bujanie się bemb :
http://www.youtube.com/watch?v=VroL7pz6B9E
A tak jest podczas i po karmieniu zachowują się normalnie :
http://youtu.be/iwsInNRk3Jc
http://youtu.be/XKgOJr3ykVk

Tej jednej zginęło to białe , cały czas przy podmianie dodaję sól , zastanawiam się nad podaniem pokarmu z lekarstwem Sera Bacto Tabs .
Mają apetyt , cały czas by jadły , żadna nie odstaje czy się chowa.
Jak się je karmi albo dojdzie do zbiornika , zupełnie inne rybcie przestają się bujać. Jeszcze się zastanawiałem bo one ustawiają się do bujania pod prąd z filtra zew. zrobiłem im niespodziankę i na kilka minut go zgasiłem i zaczęły poddenerwowane pływać po całym zbiorniku i się nie bujały.
Może tu jest jakiś myk albo już jestem przewrażliwiony na punkcie tego bujania. Czy profilaktycznie kupić i podać im ten Sera Bacto Tabs ?
Przecież nie powinien zaszkodzić a może pomoże.

Autor admin
Admin
#65 - Posted: 22 Gru 2013 09:32 
Ja nie uważam, aby podawanie leku bez widocznych objawów było ok. możesz raczej zaszkodzić, a nie pomóc.

Obserwuj czy bujanie nasila się po podmianach czy nie jest zależne od innych czynników.

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#66 - Posted: 22 Gru 2013 10:04 
Zasugerowałem się tym artykułem
http://klub-tanganika.pl/index.php?option=com_cont ent&task=view&id=77&Itemid=105
Wczoraj miały cały dzień głodówkę , jaki piękny widok pływały sobie po całym zbiorniku i zero bujania . Zastanawiałem się czy może je przekarmiałem ? ale przecież dostawały 3 x dziennie po troszkę więcej niż pół łyżeczki od herbaty namoczonego pokarmu.

Autor admin
Admin
#67 - Posted: 22 Gru 2013 15:27 
Leczysz tylko wtedy jak wiesz co leczysz!

Kup dobry pokarm i podaj tylko taki. Sprawdzisz co może być przyczyną.

Marta

Autor Darioo
Użytkownik
#68 - Posted: 23 Gru 2013 21:34 
Sorry że nie na temat ale jakby coraz bardziej zaczęły mi się rozwijać glony takie brązowe plamki , myślę że to są okrzemki , czy jest na nie jakiś sposób ? Ryby zachowują się normalnie , wczoraj podmieniłem 10% wody / tak jak mi proponowałaś Marto / i sól , zaniepokoiły mnie te okrzemki , zrobiłem testy i zdziwiłem się bo NH3 tak jak zawsze nie było pierwsze żółte ale prawie drugie trochę zielonkawe. Czy to 10 % podmiany nie jest za mało ?
Słyszałem że jak mają mało światła to się rozwijają , więc kilka dni temu dołożyłem drugą świetlówkę aquastar i teraz jest 2x 36 W ale za wiele to nie pomogło . Najlepsze jest to że cały czas chodzi UV 9 W , tylko dawno nie wymieniałem żarnika może jest już wyeksploatowany.

Autor Darioo
Użytkownik
#69 - Posted: 9 Sty 2014 11:15 
Sorry za wcześniejszy post nie na temat , postanowiłem że dłużej będzie palić się oświetlenie bo paliło się ok 8 godz. dziennie , i zamieniłem świetlówki tą mocniejszą aquastar dałem na przód bo z tyłu miała ograniczone pole świecenia z winy odstającego przy powierzchni wody tła. Poczekam i zobaczę teraz.
A wracając do tzw kiwania się bemb to po moich obserwacjach jest kilka sztuk co notorycznie ustawiają się pod prąd z wylotu filtra tj popływa popływa i wraca pod prąd , zmieniałem kierunek wylotu i po jakimś czasie one też zmieniły miejsce ustawiania się .Jedzą normalnie , są ruchliwe , nie zaobserwowałem pogorszenia się typu żeby jakaś była osowiała czy odstawała od reszty , tylko mają taką manie / nie wszystkie/ ustawiania się pod prąd wody. Czy ktoś spotkał się z takimi zachowaniami ?

Autor Darioo
Użytkownik
#70 - Posted: 26 Lut 2014 16:08 
Nie chcę zapeszać ale z rybami już wszystko okej , nie ma już jakiegoś kiwania , normalnie pływają po całym zbiorniku.
Z moich obserwacji stwierdzam że przyczyną takiego zachowania mógł być niedojrzały zbiornik / tak jak mi pisała p.Marta/ i myślę że je trochę przekarmiałem. Nawet okrzemek trochę odpuścił bo nie ma już go tyle co wcześniej. Cieszę się bardzo z tych powodów , tylko żeby się nie okazało , jak to mówi przysłowie ; "że jedna jaskółka wiosny nie czyni "
Pozdrawiam
Darek

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / tzw.kiwanie się bemb Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®