Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

inkubujaca bemba

Autor tom3
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Gru 2013 19:00 
Witam, mam pytanie odnośnie karmienia - czy podczas inkubacji może jakiś pokarm nie koniecznie powinno się podawać ? karmię na co dzień - spirulina 36 , spirulina osi , hikari w granulacie (podczas inkubacji rozdrobnione na miał)spirulina JBL dallio plus z czosnkiem 1x w tygodniu , szpinak mrożony groszek konserwowy i oczlik mrożony . Od razu napiszę że samica inkubuje ikrę 6 dzień i nie podawałem tylko z tego zestawu oczlika.. Mam pytanie jeszcze odnośnie odchowu . Czytałem że samica wypuszcza plus minus małe w dogodnych warunkach po około 30 dniach a moje pytanie brzmi po ilu dniach z ikry wylęgają się młode ? i

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 30 Gru 2013 08:24 
Ikra zależnie od temperatury wykluwa się po 3-5 dniach.

Matki karmisz jak inne ryby. One same sobie radzą.

Marta

Autor tom3
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Gru 2013 21:53 - Edytowany przez: tom3 
dziękuję P.Marto za konkretną odp.

temperaturę wody mam na stałym poziomie 27 `C
jeżeli mi się uda lub bardziej rybom odchować młode a temat nie zostanie usunięty to chętnie podzielę się zdjęciami i relacją z dalszej obserwacji , pozdrawiam Tomasz

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 31 Gru 2013 10:35 
Czekam na wieści:)

Marta

Autor tom3
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Sty 2014 15:36 
Witam ponownie , i od razu na starcie chciałem poinformować (pochwalić się:)
że zostałem pełnoprawnym opiekunem Małych "Trofci" dokładnie trzech sztuk;) Samica ma około 7 centymetrów - pierwsze pełne tarło - trzy małe bemby(około 1cm) to dużo jak dla mnie tym bardziej że naczytałem się i nasłuchałem że 1 tarło nie do konca może potoczyć się z powodzeniem hm.. a jednak udało się i spoglądając w kalendarz od tarła mineło 27 dni za nim samica wypuściła młode z pyska tzw. pierwszy spacer. Była nerwowa pływała góra dół i straciła kolory po tym domyślałem się ze to chyba ten czas :) 28 dnia bemba całkowicie wypusciła młode w otoczenie nabrała barw i wiecej przyjmuje pokarmu . Młode pływają w między skałkami już 4 dzień bez opiekuna i coraz śmielej pobierają pokarm , starsze tropheusy nie zwracaja zbytnio uwagi więc raczej spokojny jestem o dalszy rozwój małych rybek tym bardziej że są bradzo szybkie i zwinne :) pozdrawiam tom3

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 25 Sty 2014 20:28 
Czyli się udało:)

Marta

Autor tom3
Użytkownik
#7 - Posted: 28 Lut 2014 20:21 - Edytowany przez: tom3 

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / inkubujaca bemba Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®