Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

aquabiovit

Autor gerec
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Maj 2006 13:10 
Witam mam te witaminki tylko nie wiem jak sie je dawkuje z pokarmem Granugreen.Rybki ktore maja to jesc to 14 duboisow 5-7 cm ,a i jeszcze jedno pytanko ,moge podawac nawoz w plynie dla roslin (ferro-aktiv tropicala)bez skutkow ubocznych dla ryb
pozdrawiam

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Maj 2006 13:35 
Witam,
Granulki podajemy wczesniej namoczone w wodzie, wiec przed ich wsypaniem dodaj kilka (6-10) kropel witamin, zamieszaj i wsyp granulat. Witaminy wsiakna w pokarm i bedzie OK. Przemiennie mozesz tez dodawac te same witaminy bezposrednio do wody przy podmianach. Cos o dawkowaniu jest tez w ulotce dolaczonej do opakowania.
Pzdr.
Fazi64

Autor gerec
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Maj 2006 14:50 
Witam
Dzieki za odpowiedz ,do tej pory robilem tak
do strzykawki wsypywalem odpowiedniom ilosc granulatu ,zaciagalem wode z akwarium i czekalem okolo 1 godziny.Po tym czasie pokarm bez problemu wyciskalem do akwarium.

A co z tym nawozem ,bo mi roslinki marnieja szczegulnie szkoda mi pieknej amazonki ktora mam juz 4 lata
pozdrawiam

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Maj 2006 15:23 
Witam,
Amazonka i Tanganika - sam widzisz, ze cos tu jest nie tak ;(
Z roslin smialo mozesz uzyc anubiasow, mikrozorium, kryptokoryn, nurzancow. Pierwsze dwie odmiany pieknie sie komponuja w skalnym wystroju biotopu, a dwie ostatnie moga uzupelnic wystroj tylu akwarium.
Te gatunki w miare dobrze rosna w twardej wodzie o wysokim pH.
A wszelkiego rodzaju nawozy, to raczej domena akwariow typowo roslinnych i w biotopie tanganikanskim raczej nie powinny byc uzywane.
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Maj 2006 15:31 
.......do strzykawki wsypywalem odpowiedniom ilosc granulatu......
Witam,
Tez tak robilem, ale widze, ze prosciej jest namoczyc granulki np w jakims pojemniczku plastikowym (np. po jogurcie lub tp.) i nawet dluzej niz 1h, a potem skarmiac ryby (ja to robie plastikowa miarka z mleka Bebiko w proszku). Dzieki tej miarce, doszedlem tez do wprawy w dozowaniu odpowiedniej ilosci granulek (zeby nie namoczyc zbyt duzej ilosci pokarmu). Strzykawka zbyt mocno IMHO rozdrabnia granulki (dobry sposob, jesli w akwarium plywa mlodziez trofeusowa, choc przy ww sposobie "pyl" pokarmu tez sie znajdzie).
Pzdr.
Fazi64

Autor gerec
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Maj 2006 19:40 
Witam
No to juz wiem dlaczego tak marnieje w oczach ta amazonka PH robi robote.
Mam jeszcze kryptokoryny ,ktore rosna bardzo dobrze a amazonke bede musial komus oddac,chyba ze sie przystosuje do tych warunkow,oczywiscie bez nawozu
dzieki i pozdrawiam

Autor gerec
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Maj 2006 13:16 
Witam
Na allegro pojawilo sie cos takiego http://www.allegro.pl/item102831048_tetra_aqua_vit al_witaminy_500ml_od_ss_a.html
Moze mi ktos powiedziec czy to sa witaminy czy jakis uzdatniacz do wody.
pozdrawiam

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / aquabiovit Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®