Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

mlode Duboisi padaja

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor Grzesiek123
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Kwi 2014 10:54 
Witam,
rozmiar zbiornika : 240l
wiek zbiornika : 4 miesiace
filtracja : jbl e901 i aqua szut 750 z gabka
obsada : 11 doroslych Tropheus Duboisi i 8 mlodych ok 4cm
pokarm: spirulina 40% jbl , premium cichlid plant S i M , hikari cichlid excel
parametry wody:
NO2-0
NO3-20
PH-7,8
NH3-0
PO4-0,25
KH-11
GH-21
temperatura-27
podmiany wody srednio co 3 dni 20%

Witam. Chcialbym prosic o porade bo od kilku dni padaja mi male ok 4cm tropheusy duboisi . Mialem 12 malych zostalo tylko 8 .Mam je juz od 3 miesiecy i bylo wszystko ok . Zaobserwowalem dzisiaj ze 3 male rybki maja jasne dlugie odchody i nie zabardzo chca plywac i nie jedza tylko chowaja sie w kamieniach . Dodam ze mam tez dorosle rybki 11szt i znimi wszystko ok poza jedna ktora miala ikre w pysku i chyba zjadla ,plywala do dolu glowa i lapala powietrze ale jej przeszlo teraz zachowuje jak samotnik . Inne rybki plywaja a ona siedzi przy dnie albo sie schowa za kanienie. Ale wracajac do malych rybek boje sie ze reszta tez padnie i czy moze trzeba podac jakies lekarstwo czy witaminy . Prosze o pomoc. Pozdrawiam Grzesiek.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 3 Kwi 2014 13:25 
Pierwsza i podstawowa uwaga - mały zbiornik!!!

Zbyt monotonne żywienie. Brak pokarmów balastowych. Namaczasz Hikari?


Młode ryby mogą być bardzo zestresowane w tak małym zbiorniku z dużymi rybami. Dlatego także zapewne samice nie donaszają młodych.

Minimalny zbiornik dla trofeusów musi być długi - minimum 150 cm. To co masz to klatka dla ryb. Nie zapewnisz im dobrych warunków do życia.

Marta

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Kwi 2014 14:55 
Nie namaczałem Hikari.To w takim razie jakie pokarmy mam jeszcze dokupic?czy moze jakies witaminy uodparniajace?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 3 Kwi 2014 15:07 
Po pierwsze zmień zbiornik. To zupełnie nie jest zbiornik dla tych ryb. Możesz także zmienić obsadę na inną tanganicką. dostosowana do 240 litrów.


Pokarmy typu Hikari namaczaj i rozcieraj.

Polecam wątek http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=2647

Marta

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Kwi 2014 15:55 
To jaka by to mogla byc obsada ? Roznie ludzie sie wypowiadaja na temat zbiornikow . Co po niektorzy trzymaja tropheusy w 200l i jakos zyja. To czyli to ze mi rybki padaja to wina malego zbiornika czy jakas choroba

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 3 Kwi 2014 16:53 
Choroba jest wynikiem stresu. Stresem jest zbyt mały zbiornik, nieprawidłowe żywienie, agresja. Co jeszcze, trudno mi powiedzieć. Nakręć filmik ze zbiornika i wrzuć tutaj.

Na pewno minimalny zbiornik dla trofeusów to dno 150 x 50 cm. I to jest ekstremalne minimum.

Obsada,

-para Altolamprologus + Telmatochromis vittatus/T. temporalis+ ew. Synodontis petricola
- muszlowce np. Altolamplologus Shell i exLamplologus w większym wyborze (caudopunctatus, ocellatus itp.)
-rodzina księżniczek lub rodzina N. buescheri..
- kolonia exL. multifascitus lub similis

Marta

Autor Vepsik
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Kwi 2014 19:03 
i jakos zyja

No właśnie...

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Kwi 2014 19:38 
Mialem na mysli ze nie padaja jedna po drugiej. wydawalo mi sie ze ty jakas choroba ktora mozna w jakis sposob wyleczyc .

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 4 Kwi 2014 07:14 - Edytowany przez: admin 
Każda choroba jest wynikiem stresu. Bez usunięcia stresu leczenie jej niewiele da.

Napisałam nakręć filmik nawet telefonem.

Nie podaje się leków w ciemno, a objawów nie opisałeś dokładnie.

Marta

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#10 - Posted: 4 Kwi 2014 08:35 
Dziwne zachowanie rybki
http://youtu.be/T0BvTiVOA0o

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 4 Kwi 2014 08:44 
Co to za piasek? Co to za skała, zrób zbliżenie. Czy to akwarium jest aż tak jasne? Jakie masz oświetlenie.

I co znaczy Twoje dziwne zachowanie rybki?

Pisz konkrety a nie półsłówka.

Marta

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#12 - Posted: 4 Kwi 2014 08:49 

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#13 - Posted: 4 Kwi 2014 08:50 
Dzisiaj zauwazylem ze samiec dominujacy jest bardzo agresywny.

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#14 - Posted: 4 Kwi 2014 09:21 
podlorze to grys dolomitowy, skaly wapien filipinski i czerwony ziekona skaka niewiem co to zakupilem to w firmie RETNE na allegro .
Oswietlenie : life-glo i opti blue 30w .
dziwne zachowamie to ze ryba plywa inaczej niz wszystkie czyli glowa do dolu i ma czasami takie drgawki (przud tyl)

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 4 Kwi 2014 12:34 
Zafundowałeś swoim rybom prawie morski zbiornik, zbyt mały, zbyt jasny o niewłaściwym widmie - opti blue - to świetlówka do akwarium morskiego a nie tanganickiego. Podłożem powinien być piach, a nię żwir. Żwir dolomitowy powinieneś użyć do filtra jako wkład. Wapień filipiński nie tworzy klimatu tanganickiego, a pąkle, które włożyłeś to zupełne nieporozumienie.

Czy czytałeś wcześniej coś o trofeusach? Chyba nie....ech szkoda.

Tak jak pisałam opisz objawy chorobowe u młodych ryb, bo na tym filmiku nie widać ich i trudno coś powiedzieć.

Dorosłe ryby niekiedy pobierają tlen z powierzchni i potem pikują głową w dół. Nie wiem dlaczego tak robią, ale to się zdarza. Często robią tak inkubujące samice.

Masz sporo do zmian.


I bardzo proszę czytaj to co napisałeś i staraj się pisać wyraźnie i bez błędów.

Na razie nie karm ryb i opisz dokładnie co im jest i dodatkowo sfilmuj ryby.

Marta

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#16 - Posted: 4 Kwi 2014 15:16 
To czyli caly wystroj do zmiany,od podłoża po oswietlenie . Tylko czy to nie zaszkodzi rybkom?
I przepraszam za bledy ale to z pospiechu.

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 4 Kwi 2014 16:17 
Do zmiany jest przede wszystkim akwarium.

Tutaj masz link do dość sympatycznego wystroju zbiornika z trofeusami http://www.akva.sk/gallery/sarka-x-a1311/tropheus- duboisi-maswa-f1-p33134.html


A co z filmem pokazującym ryby, zwłaszcza te chore?

Marta

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#18 - Posted: 7 Kwi 2014 16:12 
Zaobserwowalemu moich malych Duboisi dlugie ciagnace sie jasne odchy i chowanie sie ryb , nie interesyje ich jedzenie i kolejne 2rybki padly . dorosle T. duboisi tez nie zainteresowane pokarmem tylko 4 ida do jedzenia reszta stoi w toni lekko sie kolyszac . jak sie podejdzie do akwa to rybki sie plosza . Rybki nie plywaja sa powolne nigdy takie nie byly.
https://www.youtube.com/watch?v=IXqFI-k5aYs

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 7 Kwi 2014 16:31 - Edytowany przez: admin 
Film ma opcje prywatności.

Czy parametry wody masz na 100% dobre? Jakimi testami mierzyłeś?

Teraz działaj szybko i pisz szybko odpowiedzi a nie po kilku dniach. Od 4 kwietnia zero Twojej odpowiedzi.

Jak coś dzwoń 607 607 771

Marta

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#20 - Posted: 8 Kwi 2014 23:47 
W poniedzialek podalem antybiotyki tak jak Pani kazala i dzisiak rybki zaczely plywac i jak sie podejdzie do akwarium przyplywaja tak jakby do karmienia, tylko 3 dorosle jeszcze pozostaja w tyle sploszone.


Kiedy mam podac nastepna dawke i co dalej robic ?
Czy robic podmiany wody i czy zaczac juz karmic rybki?

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 9 Kwi 2014 09:00 
Czy podałeś oba leki jak mówiłam? Czy w dawce jak mówiłam?

Pierwsza część leczenia to 5 dni. Potem podmiana wody w ciągu jednego dnia 2 x po 20% wody. Nie na raz podmiana, tylko w odstępie 2-3 godzin. Po czy podajesz do zbiornika połowę dawki leków na następne 6 dni. Pełne leczenie musi trwać 11 dni.

Jakie leki kupiłeś, bo nie napisałeś. To ważne bo spróbujemy podać także lek w pokarmie.

Marta

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#22 - Posted: 9 Kwi 2014 14:52 
Podalem Baktoforte S 6szt. i Protocaps M 4 szt.

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 9 Kwi 2014 16:59 
Jeżeli ryby maja teraz ochotę na jedzenie to możesz podać dodatkowo codziennie, dwa razy dziennie Protocaps M do pokarmu.

Weź niewielką ilość płatków JBL spirulina, namocz w 1/2 ampułki Protocaps M (Lek rozpuszczasz w 2-3 łyżkach wody z akwarium i do tego niewielka ilość płatków)- po 5 minutach wlewasz wszystko do akwarium. Obserwujesz czy ryby jedzą i jak. Dodatkowo sprawdzasz czy ryby nie plują po kilku minutach pokarmem.

Jak podasz lek napisz co i jak zaobserwowałeś.

Marta

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#24 - Posted: 9 Kwi 2014 18:12 
Zrobiłem tak jak Pani kazala podałem rybką pokarm(JBL spirulina plus pol ampulki Protocaps M).Wszystkie rybki zjadly z apetytem oprucz jednej ktora wypluwala pokarm natomiast dominujacy samiec zamaist jesc to rozganial wszyskie rybki ale pozniej zaczol wybierac z dna.
Przed karmieniem u niektorych ryb zaobserwowalem dlugie cienkie jasne odchody pomimo tego ze nie karmilem ryb przed 3 dni.

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 10 Kwi 2014 08:09 
Odchody takie, to normalna sprawa gdy ryby są chore.

Podawaj niewielkie ilości pokarmu namoczone w leku dwa razy dziennie. Informuj na forum. Gdybyś czegoś nie wiedział dzwoń, nie zawsze jestem na forum dostępna.

Marta

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#26 - Posted: 11 Kwi 2014 20:31 
Rybki dorosle jak i male plywaja i jedza polarm z Protocapa M .

Jutro bede robil podmiane wody i dodam pol dawki leku czyli 3 tabletki Baktoforte i 2 ampulki Protocaps M .

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 12 Kwi 2014 07:33 
Cały czas podawaj lek w jedzeniu.

Marta

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#28 - Posted: 14 Kwi 2014 11:43 
Witam.Zrobilem podmiane wody dodalem lek do wody oraz 2 razy dziennie lek ze Spirulina...od wczoraj zauwarzylem ze jedna duza rybka stoi w miejscu kolyszac sie na boki nie interesuje ja wogole jedzenie(to jest ta rybka co plywala glowa do dolu)robi dlugie przezroczyste odchody i stroszy sie.

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 14 Kwi 2014 11:46 
Zrób filmik z zachowania tej ryby.

Marta

Autor Grzesiek123
Użytkownik
#30 - Posted: 14 Kwi 2014 17:02 
niestety nie da sie wkleic filmu bo wyskakuje prawa autorskie i inna osoba tego nie zobaczy:( a naprawde niewiem jak mam inaczej wkleic ten filmik

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / mlode Duboisi padaja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®