Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Długie odchody...

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor Trophi
Użytkownik
#31 - Posted: 19 Paź 2014 21:19 
Po dłuższej przerwie ,i wnikliwych obserwacjach ,problem nadal występuję...Był okres, że było dobrze przez parę dni, jednak wczoraj ponownie zaobserwowałem długie na 10cm odchody ciągnące się za rybami. Czy jest jeszcze coś co mogę zrobić ,aby wydalanie u moich ryb było prawidłowe ? Pokarmy jakie podawałem to
Naturefood Cichlid Plant, OSI spirulina flakes, dainichi veggie fx,hikari exel ,d-allio plus tropicala. dwa dni głodówki w tygodniu .

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 20 Paź 2014 07:20 
A kiedy było dobrze?

Zacznij karmić pokarmem, który wg Ciebie nie powoduje długich odchodów, a potem wprowadzaj co parę dni nowy, sprawdzając jakie są po nim odchody. Sprawdzisz, w ten sposób, który pokarm powoduje to i wyeliminujesz go.

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#33 - Posted: 21 Paź 2014 13:33 
Było dobrze po 7-dniowej głodówce. Zauważyłem ,że po OSI spirulina flakes odchody są długie i ciągnące. Na razie podaję Naturefooda,Hikari i Danichi i wszystko jest ok. Tylko dlaczego teraz ryby mają problem z tym pokarmem, skoro podawałem im go 1,5roku i żadnych objawów negatywnych nie zauważyłem ?

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 21 Paź 2014 16:51 
Masz cały czas to samo opakowanie? kupowałeś nowe? oryginalnie zapakowane?

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#35 - Posted: 21 Paź 2014 17:58 
Kupowałem nowe, z tym że 1/4 tylko już została w opakowaniu.Zawsze z tego samego źródła kupowałem.Warunki przechowywania też takie same cały czas.

Autor Trophi
Użytkownik
#36 - Posted: 21 Paź 2014 20:14 
Mała korekta , u dwóch osobników cały czas problem występuje pomimo podawania innych pokarmów niż OSI , długie ciągnące odchody ciągnące przy rybach od 2 godzin już...

Autor admin
Admin
#37 - Posted: 22 Paź 2014 07:24 - Edytowany przez: admin 
Pisałam Ci wyraźnie, podaj jeden pokarm, taki który uważasz, że nie powoduje odchodów. Karm raz dziennie tylko nim przez 3-4 dni. Zobacz jakie są odchody. Potem dodaj drugi pokarm - sprawdzaj tak samo. Potem kolejny. To Ty musisz sprawdzić jakie to pokarm.

To nie choroba ryb, to powoduje jakiś pokarm. Sprawdź daty przydatności na wszystkich pokarmach. Wyeliminuj ten, który powoduje długie odchody, jak Cię to denerwuje. Któryś pokarm jest gorzej trawiony.

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#38 - Posted: 22 Paź 2014 19:04 
Dobrze tak zrobię i będę informował o wynikach.
Pozdrawiam serdecznie

Autor Trophi
Użytkownik
#39 - Posted: 14 Lis 2014 17:28 
Witam po przerwie,
Długie odchody pozostały u dwóch duboisi bez względu na ilość i różnorodność pokarmu jakie podawałem i podaję ( dochodzą nawet do 20 paru centymetrów)

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 14 Lis 2014 20:05 
Widać taka ich uroda:) Obserwuj

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#41 - Posted: 18 Lis 2014 19:51 
Hmm, wątpię ,że ich taka uroda skoro ryby pływają z odchodami 20cm przez 2-3godziny ... :)

Autor admin
Admin
#42 - Posted: 18 Lis 2014 20:40 
A co chcesz zrobić? leczyć je? tylko na co?

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#43 - Posted: 18 Lis 2014 21:23 
no miałem nadzieję,że dowiem się co może im dolegać i podejmę jakieś stosowne leczenie :) ale jeżeli taka ich uroda Pani Marto , to oczywiście leczenie odpada

Autor admin
Admin
#44 - Posted: 19 Lis 2014 07:51 
Dowiesz się jak zbadasz ryby profesjonalnie. Nikt w ciemno nie powie Ci co im jest i dlaczego tak się dzieje. Nie mają objawów choroby, a odchody są długie. Zapewne coś im nie pasuje w żywieniu. Dlaczego tylko kilka z nich ma takie odchody? nie wiadomo? jak widać taka ich uroda. Napisałam obserwuj ryby. Nic innego nie zrobisz. Może to Ty robisz coś źle, a nawet tego nie zauważąsz. Tak więc nikt w ciemno nie powie Ci czemu tak jest!

Leczyć można wtedy, gdy wiesz co masz leczyć i najważniejsze wyeliminujesz przyczynę tego!

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#45 - Posted: 28 Gru 2014 20:33 
No więc problem nadal występuję, sięgałem również pomocy na inny forum , jestem zdecydowany oddać ryby na badania , czy ktoś posiada wiedzę na temat lekarzy w Trójmieście ? Znalazłem namiar na Pana dr Andrzej Stryszaka z Gdańska , jednak ten lekarz zajmuje się jedynie karpiami i pstrągami , może ktoś posiada jakiś kontakt ?

Autor admin
Admin
#46 - Posted: 28 Gru 2014 20:57 

Autor Trophi
Użytkownik
#47 - Posted: 28 Gru 2014 21:18 
Pytałem, odesłali mnie do Pana dr dragana z końca Polski . Oni badają tylko karpie i pstrągi...

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 28 Gru 2014 21:58 
Niestety niewielu jest weterynarzy, którzy znają sie na rybach akwariowych.

Masz jeszcze Wrocław - dr Miedłe i Warszawę -i dr Kazunia.

Kontakt znajdziesz tutaj http://animalian.org/source/contact.php

Marta

Autor Trophi
Użytkownik
#49 - Posted: 29 Gru 2014 14:33 
Ok, dziękuję.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Długie odchody... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®