Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Dziwny pomór Tropheusów.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 15 Maj 2006 20:41 
A czemu o nią pytasz?

Marta

Autor Alastor
Użytkownik
#32 - Posted: 15 Maj 2006 21:11 
A czemu o nią pytasz?

Właśnie?:)

Wgłębki nie ma.

Autor winiar
Użytkownik
#33 - Posted: 15 Maj 2006 21:46 
Co prawda nie znam sie bardzo na trfciach [moze glupie pytanie - ale szukam przyczyny] - czy nie bylo w ciagu dnia przerw w doplywie pradu?

Autor Alastor
Użytkownik
#34 - Posted: 15 Maj 2006 22:17 
czy nie bylo w ciagu dnia przerw w doplywie pradu?

Wiedziałbym bo nie wyłączam komputera, po powrocie zastałbym go wyłączonego.

Autor tooold
Użytkownik
#35 - Posted: 15 Maj 2006 22:42 
mam w domu informację ,z której jak pamietam wynika, że jest ryzykowna w akwarium , jutro odnajdę ...

jedną z hipotez powyższego pomoru może być zjadanie przez trofcie roślin pływających: rzęsy i może np. wgłębki , może coś w ich składzie jest szkodliwego ????

Autor Alastor
Użytkownik
#36 - Posted: 15 Maj 2006 22:57 
jedną z hipotez powyższego pomoru może być zjadanie przez trofcie roślin pływających: rzęsy

Skalary zeżarły mi kiedyś całą rzęsę i byly z tego powodu bardzo kontente, a w sumie preferencje pokarmowe skalarów i trofów wskazywałyby na to że raczej skalarom powinna zaszkodzić.

Wglębki jak już wcześniej pisalem nie posiadam - więc można ją z pewnikiem wykluczyć:)

Zbaczając z tematu- o szkodliwym dzialaniu wgłębki nie slyszalem, natomiast rzęsa jest jedną z najbardziej allelopatycznych roślin wodnych które znam - lecz by wpływala na ryby - nie słyszałem.

Autor danlack
Użytkownik
#37 - Posted: 15 Maj 2006 23:57 
Dosc szybko te twardosci Ci skoczyly z 10 na 18, proponuje wrzucic wegiel na 2 dni (najlepszy ponoc jest produkowany z lupin orzecha kokosowego).

Mozesz tez zastosowac metode ktora stosowalem wg zalecen JackaK, a mianowicie w ciagu 2 dni schodzisz z temp do 24 stopni, robisz codziennie podmiany po 10% wody, po kazdej podmianie 1,5-2 krotna dawka witamin, zero oswietlenia, niestety trzeba wylaczyc filtry (nie zrozumialem JackaK dlaczego- z tego co pamietam to chodzilo o degradacje witamin - ja puscilem je w innym obiegu zeby nie bylo restartu), silne napowietrzanie i ruch powierzchni wody, tak przez 4-5 dni, zero oswietlenia i karmienia, pozniej powoli zaczynasz karmic i podnosic temp. Zabieg ma na celu wzmocnienie ukladu obronnego ryby. Witaminy aquamedica i sery (podane do wody). Tylko ze to wszystko dopiero po weglu (wegiel na 48h) bo wciagnie witaminy. Podmiany wody zwiekszaja osmotyczna przyswajalnosc witamin i wzmocnia ryby, napowietrzanie (duzo babelkow na powierzchni) ulatwia uwalnianie szkodliwych zwiazkow azotowych z wody.

Nie do konca rozumie to wszystko co wyzej napisalem, ale u mnie pomoglo.

Autor Alastor
Użytkownik
#38 - Posted: 16 Maj 2006 09:34 - Edytowany przez: Alastor 
Niedokładnie przeczytałeś :) Twardość "skoczyła" już po pierwszych dwoch zgonach i to nie gwałtownie tylko w kilku podmianach.

A co do zejścia z T to nie da rady, grzałki juz od dawna nie chodzą a T ta sama. Uroki mieszkania w ciepłym mieszkaniu w bloku...

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#39 - Posted: 16 Maj 2006 10:07 - Edytowany przez: KatarzynaR 
Witaj,

A sprawdzasz temeperaturę w nocy? To trochę dziwne... może termometr jest zepsuty. Ja również mieszkam w bloku. W dzień nie wiem czy grzałka 300 w się włącza czy też nie. Ale w nocy budzę się bardzo często i prawie za każdym razem się świeci, a to tylko 340 litrów, a nawet 280 po odjęciu szyb, kamieni, piachu itp.
Chyba to Ty wczesniej juz wspominałeś że nie masz grzałki i już wtedy miałam Cię o to dopytać. Ja bym się bała z niej zrezygnować, tym bardziej że obecne posiadają termoleguratory i jak nie jest potrzebna to poprostu nie grzeje.
U mnie temepratura bez grzałki zjechała by do 22 - 23 stopni, wiem bo spradzałam na mniejszym akwarium. W tym przypadku temperatura w pokoju jest zawsze wyższa niż temperatura wody. Jesli twierdzisz że masz 26 stopni w akwarium to ile musiałbyś mieć w mieszkaniu... przynajmniej 30 -ci.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor Alastor
Użytkownik
#40 - Posted: 16 Maj 2006 10:11 
W nocy grzalki chodza (nieprecyzyjnie to ujalem), z tego co wiem to Jabol nie uzywa grzalek ale on ma jeszcze cieplej w mieszkaniu niż ja. W dzień robotę grzewczą robią filtry i oświetlenie.

Autor tooold
Użytkownik
#41 - Posted: 16 Maj 2006 15:53 
to w takim razie teściowa była i zauroczyła rybki

Autor timus
Użytkownik
#42 - Posted: 16 Maj 2006 16:03 
A na 100% mozna wykluczyć udział osób trzecich?

Np.dzieci?

Marcin.T

Teściowa szamanka ;) ?

Autor winiar
Użytkownik
#43 - Posted: 16 Maj 2006 19:47 
Czy w baniaku sa jeszcze jakies inne ryby?
Czy oprocz podmian, soili itp [generalnie lecznia] nie robiles nic innego kolo baniaka i w nim? Cos co moglo Ci umnkac... Chodzi mi o czas od zgonu pierwszej rybki do ostatniej.

Autor rufus1
Użytkownik
#44 - Posted: 16 Maj 2006 20:28 
Witam!!
Ja zapytam wprost, bo przyzna sie nie śledzilem tego tematu wcześniej i nie znam treści wszystkich postów.
Czy ryby ktore padaja sa z jednego miotu lub z kilku miotow ale wypuszczonych w tym samym okresie?
Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#45 - Posted: 16 Maj 2006 22:14 
witam
a moze masz jakiegoś agresorka w stadzie który tłucze Ci ryby jak nie widzisz?
Nie mam doswiadczenia więc myśle o najprostrzych przyczynach.

Autor Alastor
Użytkownik
#46 - Posted: 17 Maj 2006 00:56 
Czy w baniaku sa jeszcze jakies inne ryby?

Oprocz Trophów i eretmodusów - nie.

Czy oprocz podmian, soili itp [generalnie lecznia] nie robiles nic innego kolo baniaka i w nim? Cos co moglo Ci umnkac...

Nic nadzwyczajnego ponad to co zwykle się robi koło baniaka.

Czy ryby ktore padaja sa z jednego miotu lub z kilku miotow ale wypuszczonych w tym samym okresie?

Tak.

a moze masz jakiegoś agresorka w stadzie który tłucze Ci ryby jak nie widzisz?

może?

A na 100% mozna wykluczyć udział osób trzecich?

na 100% !!!

Autor rufus1
Użytkownik
#47 - Posted: 18 Maj 2006 13:28 
Witam!!!
" Czy ryby ktore padaja sa z jednego miotu lub z kilku miotow ale wypuszczonych w tym samym okresie?"
"Tak."

Czy ryby dalej padają? Czy ryby z innych miotow równiez padaja?
Takie zjawisko rownież obserwowałem u siebie pare lat temu. Stąd to moje pytanie o mioty. Mam swoje jakieś przypuszczenia ale to wiecej domysłow i takich luźnych rozważaniń niz konkretów.
Leszek

Autor Alastor
Użytkownik
#48 - Posted: 18 Maj 2006 21:02 
Wszystkie ryby są niemal w identycznym wieku lecz od kilku samic, wpuszczone zostały w tym samym czasie.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Dziwny pomór Tropheusów. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®