Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Zapytanie o frontosy

Autor amw81
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Paź 2014 11:27 
Witam
Od ponad roku ma 12 frontos. Plywają w akwarium 720l. Obecnie maja wielkosc 8 cm - 15 cm. Do sierpnia 2014r. nie było zadnych problemow. Ryby karmie mrozonym krylem, kielzem, wodzieniem i krewetkami. W dziecie letniej mialy jeszcze dzdzownice. We wrzesniu przestalem dokarmiac dzdzownicami. Od okolo miesiaca ryby przestały intensywnie zerowac. Pobieraja mnie pokarmu. Duzo mniej. Czasami daje im jesc co drugi dzien w niewielkiej ilosci i tez wszystkiego ci zjedza.
W akwarium nic nie zmienialem. Parametry wody no2, no3, ph jest niezmienne od roku. Ryby siedza w srodkowej strefie akwarium i czasami sie przepychaja. Czasami maja poskladane ogony. Kolory sa zywe, nie ma efektu wynoszenia ryb.
Prosze o info co moze im dolegac. W tematyce forum nie znalazlem podobnego problemu.
Pozdr
amw81

Autor amw81
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Paź 2014 11:29 
Dodam, ze oswietlenie jest takie same i w diecie maja jeszcze piersi z kurczaka, a suchy pokarm to spirulina tropicala i pokarmy tetry cichlid.

Autor amw81
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Paź 2014 11:32 
Acha dlaczego sie niepokoje. Poniewaz po rybach widac ze zaczynaja chudnac.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 19 Paź 2014 19:30 
A te parametry to jakie są? Niezmienne, to znaczy złe czy dobre? Podaj dokładnie jakie są, bo nic Ci nie poradzę jak nie poznam wszelkich danych.

Piersi kurczaka dla ryb? chyba żartujesz?

Oświetlenie - tzn. jakie? Może świetlówki są już stare?

Cyphotilapia powinna być karmiona rzadko. Jak często je karmiłeś i jakimi porcjami?

Być może Twoje karmienie kurczakiem spowodowało, że homeostaza została zaburzona i pojawiły się pasożyty.

Odpowiedz na zadane pytania.

Marta

Autor amw81
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Paź 2014 20:09 
Parametry ph 7,5, no2 - 0, no3 - 0,10. Pomiary dzisiaj z rana.
Piersi z kurczaka surowe, drobno pokrojone. Zaznaczę ze przez 10 miesięcy z tym pokarmem nie było problemu.
Sświetlówka pale jedna 36w, a wiec światło nie jest zbyt ostre. Wymieniona była 1 miesiąc temu.
Teraz karmie raz dziennie, czasami raz na dwa dni. Z uwagi ze nie chcą jeść. Kiedyś karmiłem dwa razy dziennie, rano pokarm suchy, wieczorem mięsny. Takie karmienie było do końca wakacji.
Proszę o info jak często należy karmić frontosy.
W przypadku pasożytów proszę o info jakie zastosować postępowanie.
Z góry dziękuje za zainteresowanie moim wątkiem.

Autor amw81
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Paź 2014 20:11 
Karmiłem w ilościach żeby zjadały na raz. A wiec małymi porcjami, jak widziałem ze nie chcą więcej nic dalej nie dawałem.
Napewno jedzenie nie zalegało na dnie.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 19 Paź 2014 20:35 
pH masz niskie jak dla tego biotopu.

Kurczak - to największy błąd. Nie karmi się tych ryb mięsem stałocieplnych. Mogłeś podawać ryby, mrożone jak dorsz, czy dalekomorski łosoś, ale nie kurczak i to zapewne nafaszerowany chemicznie i antybiotykami!.

Dorosłe cyfotilapie karmi się raz dziennie, a najlepiej raz na dwa -trzy dni. To spokojny drapieżnik i takie żywienie jest dla nich odpowiednie.

Jesteś na tym forum długo i dziwi mnie, że robisz takie błędy w żywieniu. O karmieniu tych ryb pisaliśmy wielokrotnie.

Nie karm ryb przez kilka dni, powoli podnieś pH.

Przygotuj film i wrzuć go tutaj. Chce zobaczyć co u Ciebie znaczy chuda ryba.

Marta

Autor amw81
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Paź 2014 07:50 
Filmik wkleję może dziś wieczorem.
Proszę o info osoby, które miały pasożyty u frontosa. Czym leczyć w takich sytuacjach.

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 20 Paź 2014 07:55 - Edytowany przez: admin 
A wiesz co leczyć? Jakie mają pasożyty?

Czy uważasz, że leczenie w ciemno będzie miało skutek? Ja jestem pewna, że wtedy zaczną się problemy.

Doprowadź wszystko do równowagi w zbiorniku!

Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Zapytanie o frontosy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®