Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Ryby ogulne

Autor Gienek
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Lis 2014 20:21 
Czesc Marto jestem nowy na tym portalu mam na imie Grzegorz mam takie pytanie witam mam problem z molinezjami czarnymi jak sa kotne to przez pare dni wszystko jest ok a po kilku dniach padaja co to moze byc
A druga sprawa dzis zauwazylem ze na jednym mojim danio pregowatym tak jak by zchodzila skora robi sie cala biala paski za nikaja co to moze byc i co z tym wszystkim robic I jeszcze jedno moje gurami marmurkowe tak jak by nie umialy plywac i caly czas siedza na dnie i w roslinach pisalem z ludzmi na ten temat na forum akwarastycznym i mi pisali ze to moze byc posocznica i zalecili mi zebym kupil cos takiego Sera Bakto Tabs -- pokarm leczniczy -- 275 tabl lub CMF co ty o tym myslisz i co robic
pozdrawiam Grzesiek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 8 Lis 2014 20:54 
Witaj,

Zastosuj się do tego postu. http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=831

Opisz wszystko dokładnie.

Marta

Autor Gienek
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Lis 2014 21:09 
Wiec tak molinezje wygladaja tak jak by byly kotne to znaczy maja dluze brzuchy i pare dni tak sobie plywaja a po 3 dniach plywaja do gory brzuchem a co do danio to na jednym z paskow zrobila sie okragla biala plama i pokrywa jej cialo co do gurami to tak jak by nie umialy plywac jak proboja plynac to opadaja na dno a jak pod plywaja do jedzenia to pionowo ale zaraz opadaja na dno i tam siedza a nawet leza plasko juz czasami myslalem ze padly ale jak je rusze to plywaja co to moze byc i co z tym zrobic pomocy Marto pozdrawiam

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 9 Lis 2014 07:46 
Napisałam Ci wyraźnie opisz zbiornik, obsadę, filtrację, kiedy jest założony zbiornik, czy dodawałeś jakieś ryby, jakie masz parametry?

Bez tego nie da się pomóc.!!

Jak nie opiszesz tego, to niestety nie pomogę Ci ani ja ani nikt inny. To podstawowa wiedza, aby zdiagnozować przyczynę chorób i zdychania ryb.

Ponadto - pisz po polsku, tego nie da się czytać!!!!

Marta

Autor Gienek
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Lis 2014 16:17 
Wiec tak mam moja obsada 2 pretniki karlowate 8 roznych molinezji 5 roznych mieczykow po 4 danio czarne i neonki 6 roznych brzanek 6 gurami 4 kiryski i kosiarki oraz glonojady 6 slimakow ampuria i helenka zbiornik zalozylem 8 miesiecy temu filtracja to filtra AQUAEL FAN-3 plus i napowietrzacz tetra aps 150 ale filtr zmieniam na Filtr zewnetrzny JBL E701 GREENLINE a co do parametrow to nie mam czym zmierzyc i ostatnio nie dodawalem zadnych ryb bo pierw chcem wyeliminowac ta chorobe bo po co mi nowe ryby jak te sa chore jak bym kupil nowe albo je po zarazam albo bede mial nowa chorobe i mi padna nowe pomocy pozdrawiam

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 9 Lis 2014 17:03 
UFFFFF>>>>

a jaki masz zbiornik - ile litrów? 450 litrów czy 50 litrów?

Obsada, pomieszanie z popłataniem!

Jak często podmieniasz wodę? Jak karmisz, czym i jak często?

Czy tak ciężko jest odpowiedzieć na pytania zawarte w formularzu?

Marta

Autor Gienek
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Lis 2014 18:30 
Hej zbiornik mam 118 litrow wode podmieniam raz w tygodniu 30 % a jedzenie to suchy pokarm rano i wieczorem Tropical Supervit 1200ml +35% 1620ml/297g PREMIUM Tropical Kirysek 100ml dla ryb dennych Wrocław
i do tego jeszcze to Tropical Vitabin roślinny 75ml roślinożerne, denne
Tropical Vitabin 75ml wieloskładnikowy Wrocław co drugi dzien ochotke mrozona plus Tropical Tubi Cubi 150ml kostki rurecznika Wroclaw i wszystko pomocy pozdrawiam wklad filtracyjny gabka dekoracje w akwarium lupki kokosow caly i 2 polowki i nic wiecej byl korzen ale zlikwidowalem

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 9 Lis 2014 19:46 
1. Zbyt dużo ryb na 118 litrów. Zbyt wymieszana obsada! Obsada do redukcji!

2. Słaba filtracja - zmierz N02 i N03. Dołóż drugi filtr i koniecznie zmierz parametry wody

3. Poczytaj o poszczególnych gatunkach np. http://www.akwa-mania.mud.pl/archiwum/a98-99/a98-9 9,1.html. Na cytowanym portalu poczytasz i o innych gatunkach niż ten cytowany.

4. Co do obsady skontaktuj się z osobami kompetentnymi w doradzeniu odpowiedniego doboru gatunków. Ja nią nie jestem.

5. Koniecznie poczytaj o żywieniu ryb, suchymi pokarmami chyba niewiele zdziałasz przy mieczykach i molinezjach.

6. Poczytaj o wymaganiach co do pH, temperatury poszczególnych gatunków.

Każdy gatunek ma swoje wymagania co do obsady, litrażu zbiornika, parametrów wody, żywienia. Nie stosowanie zasad powoduje choroby ryb i ich zdychanie. A teraz wyciągnij wnioski i zastosuj się do porad.

Marta

Autor Gienek
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Lis 2014 20:07 
Ok dzieki a czy to moze byc posocznica i czym to leczyc i jak zmierze wode testami to podam parametry dzieki i pozdrawiam

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Ryby ogulne Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®