Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Zaczerwienione/odchylone skrzela

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 18 Mar 2015 06:59 
Wypijemy dobre wino:) Porto


Marta

Autor artkras
Użytkownik
#32 - Posted: 18 Mar 2015 07:48 
I to jest bardzo dobry pomysł ;-)))

Autor Bandzo
Użytkownik
#33 - Posted: 20 Mar 2015 11:47 - Edytowany przez: Bandzo 
Witam...

Parametry wody na dzień dzisiejszy: (20.03.2015)

pH - 8,0
NH3 - 0 x pH 8,0 wg tabelki = NH3 0,01 mg/l
NO3 - 10 mg/l
NO2 - 0,0 mg/l :)

Wg zaleceń podmiany wody i dużo bakterii NO2 opanowane :)

Ale żeby nie było za pięknie..., z deszczu pod rynne.
Rybka w akwarium kwarantannowym, bo jej dotyczył temat. Wg weterynarza, zastosowałem PRATEL. 10.03.2015 podałem 1/4 tabletki. 18.03.2015 podałem całą tabletkę. Ryba nie wykazuje już zaczerwienionych skrzel i lekko odchylonych. Wklęśnięty lekko "podbródek" ustąpił.
Martwi mnie tylko że przez ta kwarantanne chyba dopadł ją BLOAT. Objawy: jest cala ciemna, pobiera, ale wypluwa pokarm, siedzi w kącie akwarium:

Parametry wody:
pH - 8,0
NH3 - 0 x pH 8,0 wg tabelki = NH3 0,01 mg/l
NO3 - 5 mg/l
NO2 - 0,3 mg/l

Akwarium z pokrywą ma 30l.
- 2 filtry wewnętrzne + deszczownica
- napowietrzacz
- grzałka
- oświetlenie słabe, bez nadmiernej jasności

Temperatura stała 26 stopni. Nie dawałem piasku na dno akwarium. Dodane sa tylko kamienie poukładane w "groty i kryjówki". Akwarium zasłonięte by jej nie stresować. Metronidazol czy Bactoforte S. Czy oba na raz?
Zamiennik Metronidazolu to Protocaps M ? Czy to prawda? i którego użyć jesli wg Was to początek bloat.
Czytałem też o sera baktoforte s ?
NO2 będe zbijał jeszcze.

Pozdrawiam
Bandzo

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 20 Mar 2015 16:09 
Nie dziw się, że ryba choruje. parametry!!!

Zamiast leków zbij parametry do odpowiednich. Dodaj sól do zbiornika. Podanie leków na tym etapie wykończy ją.

Marta

Autor Bandzo
Użytkownik
#35 - Posted: 23 Mar 2015 21:04 
Witam..., ryba z akwarium kwarantanny jest już w akwarium docelowym i wygląda na szczęśliwą :) Pływa ze stadem, pobiera pokarm, odchylone i zaczerwienione skrzela ustąpiły, walczy o teren. Nie jest już strachliwa jak wcześniej.
Przed kwarantanną była osowiała, cała ciemna, strachliwa, nie pobierała pokarmu, unikała stada, pływała z lekko skierowaną głową w dół, no i te skrzela mocno odchylone, zaczerwienione.

Podawałem Pratel i przez ostatni tydzień kąpiele w Bactoforte. Choć pewnie nie każdy się z tym zgadza.

Parametry wody w akwarium docelowym 450l:
pH - 8,0
NH3 - 0 x pH 8,0 wg tabelki = NH3 0,01 mg/l
NO3 - 5 mg/l
NO2 - 0,0 mg/l

Drugi filtr na jutro ma być. Zrezygnowałem z JBL 1901, (choć obecny jest bardzo wydajny i cichy). Dokładam 150zł i będzie to Eheim 3 Professionel 2075.

Pozdrawiam :)
Bandzo

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 24 Mar 2015 11:41 - Edytowany przez: admin 
Hmmm czy wygląda na szcześliwą okaże sie za jakis czas. Leczenie silnymi lekami niszczy nie tylko pasożyty, ale takze organy ryb. Szkoda, ze nie widzisz teraz jej narządów. Zwykle tak leczone osobniki najszybciej łapią następne infekcję.

Dlatego leczenie to ostateczność, zmiany, które powstają w organiźmie nie są widoczne gołym okiem. Lepiej zapobiegać niż leczyć. I to jest podstawa akwarystyki. Wystarczyło prawidłowo wystartować zbiornik i nie byłoby takich problemów.


Marta

Autor Bandzo
Użytkownik
#37 - Posted: 24 Mar 2015 20:20 
Zbiornik owszem był źle wystartowany, ale czemu tylko jednemu osobnikowi to się stało?

Bandzo

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 25 Mar 2015 07:09 
Nigdy nie dzieje się to na raz wszystkim. Zwykle reaguje najsłabszy, najbardziej zestresowany.

Sporo nauki przed Tobą, jak to mówią czas pokaże. Trofeusy to jedne z najtrudniejszych ryb w prawidłowym utrzymaniu. Błędy popełniane w parametrach wody, żywieniu, skutkują w czasie. Poczytaj od początku powstania to forum i zobaczysz, że problemy dotyczą właśnie głównie tych ryb.

Marta

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Zaczerwienione/odchylone skrzela Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®