Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Rany na ciele samca Tropheus Bemba

Autor Hugo
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Lip 2015 10:52 
Witam, niedawno przeniosłem ryby do nowego zbiornika, po około 2 tygodniach, wcześniej dominujący samiec ( aktualnie nadal rządzi) ma na bokach ciała oderwane łuski wygląda to jak "rany do mięsa", co mam z tym zrobić? czekać na dalszy rozwój sytuacji liczyć że może się zagoi czy odłączyć samca od stada ? Dodam że wcześniej miał pojedyncze ślady na bokach to znaczy po jeden niby dziurze dziś pojawiła się nowa. Czekam na rady.
Pozdrawiam Piotrek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 10 Lip 2015 06:29 
Zrób zdjęcia lub film. Podaj parametry wody.

Dominujący samice ma rany? Napisz coś więcej o rybach i zbiorniku.

Marta

Autor Hugo
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Lip 2015 11:27 
Witam zdjęcie poddam wieczorem bo teraz nie mam czasu. Wiec tak zbiornik 300l , 6 dorosłych bemb + 4 narybku, 2x muszlowiec wielkooki 2x leleup. Jak się okazało już nie jest dominującym samcem wygryzł go inny. Mam 2 samce na 4 samice proporcja wynika z tego że kupowałem młode osobniki, tak zwyczajnie się ułożyło. Tak jak mówiłem zdjęcie wieczorem.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 10 Lip 2015 16:17 - Edytowany przez: admin 
Zbyt mały zbiornik, zbyt mało ryb, niewłaściwa obsada. Niedługo możesz stracić wszystko. Napisałeś, że powiększyłeś zbiornik? doczytaj o trofeusach.

To ryby dla ludzi świadomych!


Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Rany na ciele samca Tropheus Bemba Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®