Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Pleniawka???

Autor Sebi
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Gru 2015 14:38 
Wczoraj do mojej 840l trafiło 8 szt Cyphotilapia Frontossa. W dniu dzisiejszym zauważyłem u dwóch na dolnej wardze biały punkt. U jednej ryby mały a u drugiej większy, takie białe zgrubienie. Wygląda trochę jak kurzajka tylko biała. Może są to otarcia które wynikają z transportu. Nie ma żadnych kłaczków itp. Po prostu białe okrągłe zgrubienie. Dałem profilaktycznie sól kuchenną niejodowaną 2 łyżki na 100l. Zmiany te nie powiększają się. Czy trzeba zastosować leczenie ogólne. Jesli tak to czym, żeby było bezpiecznie i nie zabijało bakterii w filtrach.

Autor Sebi
Użytkownik
#2 - Posted: 21 Gru 2015 08:13 
W poście chodziło mi oczywiście o pleśniawkę. Zjadłem "ś" :)

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 21 Gru 2015 09:47 
Zapytaj osobę, która sprzedała Ci ryby! To pierwszy krok - ona odpowiada za to co masz w tej chwili w zbiorniku.

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Gru 2015 10:00 
Wiem Pani Marto. Jednak w razie czego chciałem się poradzić. Idą Święta i może trzeba zakupić jakieś lekarstwo awaryjnie.

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 21 Gru 2015 10:26 
a wiesz co im jest? pleśniawka, to rzadkośc i raczej nie na pysku. Musisz zapytac sprzedawcę. To jego problem, że sprzedał Ci takie ryby.

Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#6 - Posted: 21 Gru 2015 10:36 
A co to może być??? Może po prostu uszkodzenie przy transporcie (uderzenie). Wiem, że powinienem się skontaktować ze sprzedającym. Zalecił mi On sól kuchenną i mam obserwować. Nie chcę niczego przegapić, dlatego pytam.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 21 Gru 2015 10:49 
Pytasz mnie, a skąd ja mam wiedzieć w ciemno co jest Twoim rybom?

Kurzajki to raczej nie uszkodzenia mechaniczne, prawda?



Marta

Autor Sebi
Użytkownik
#8 - Posted: 21 Gru 2015 10:52 
Co należy zrobić???Zdjęcie.

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 21 Gru 2015 11:07 
Nie ma zdjęcia

Autor Sebi
Użytkownik
#10 - Posted: 21 Gru 2015 11:11 
Zdjęcie zrobię po południu jak wrócę do domu.

Autor Sebi
Użytkownik
#11 - Posted: 22 Gru 2015 08:12 
Sól zrobiła swoje, zmiany nikną, uff, co za stress. Rybki jedzą jak dzikie. Tylko jedna rzecz jeszcze mnie niepokoi. Dwa osobniki ocierają się co jakiś czas o podłoże (piasek). Nie mają widocznych zmian skórnych. Czy to normalny objaw. Może po transporcie mają jeszcze podrażnioną skórę. Minęły dopiero dwie doby.

Autor Sebi
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Gru 2015 10:06 
Może złe mam parametry wody:
NH3 0; NO2 0; NO3 10; pH 8,3; KH 13; GH 8.

Autor iro
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Gru 2015 13:02 
Tak zachowują się moje małe trofcie zaraz po wpuszczeniu do akwarium bez ucieczki chowania ,stresu itp czyli normalne zachowanie pyszczaków. link https://www.youtube.com/watch?v=VJoigk6Gw8g
Dawkujesz odpowiednio minerały? ściąga wybierz 3 podstawowe
link mchportal.com/fishkeeping-mainmenu-60/water-the-en vironment-mainmenu-77/43-water-the-environment/58- aquarium-salts-aquarium-additives-mineral-salts-aq uarium-chemistry.html
Tak jak napisała Marta skonsultuj stan ryb ze sprzadającym.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Pleniawka??? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®