Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Dziwne zachowanie samiczki kasakalawe, ciagnące sie odchody

Autor Nelka
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Gru 2015 21:37 
Witam,
proszę o pomoc. Cztery dni temu wpuściłam do akwarium 500l WF Kasakalawe 20sztuk. W dniu dzisiejszym zauważyłam, że jedna z samic pływa bardziej pionowo, odgania od siebie inne ryby, przestała pobierać pokarm oraz zaczęła wydalać ciagnace się białe odchody-to bardzo mnie zaniepokoiło. Początkowo miałam nadzieję, że może samiczka inkubuje, ale odchody mówią raczej coś innego.
Nie wiem czy wystarczy póki co podmina i witaminy, czy może lepiej od razu podać mocny lek tj. metronidazol .
Parametry:
NO3- 10
NO2- 0
GH- 16
KH- 15
PH- 8

Z góry dziękuję za pomoc,
Ilona

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 28 Gru 2015 07:21 
Nelka,

wpuściłaś 4 dni temu ryby. To sprzedawca ma Ci pomóc i wyjaśnić co masz zrobić, jak postępować po wpuszczeniu ryb. On ma wiedzę na temat tego jakie ryby Ci sprzedał. Powinien Cię poinstruować o wszystkim. Powinien także w każdej chwili odpowiedzieć na pytania i problemy. To on zna te ryby.

Marta

Autor Nelka
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Gru 2015 10:16 
Pani Marto,
sprzedawca poradził, żebym podmieniła wodę, dodała witamin i obserwowała. Najprawdopodobniej takie zachownie samiczki jest wynikiem stresu związanego z "przeprowadzką". Pozostałe ryby (odpukać) maja się dobrze, ale nie podaję im pokarmu, zgasiłam również światło. W ostateczności w przypadku pogorszenia stanu zdrowia sprzedawca zalecił dodać baktopur direct.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 28 Gru 2015 11:57 
No, to kontynuuj rozmowę ze sprzedawcą.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Dziwne zachowanie samiczki kasakalawe, ciagnące sie odchody Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®