Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

odchody Tropheusów

Autor Grand
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Gru 2018 17:41 
Witam serdecznie szanowne grono :) Takie krótkie pytanko mam czy ktoś z was oprócz sprawdzania parametrów wody różnymi sposobami, sprawdza też odchody ryb przy pomocy mikroskopu ???
Może temat już był, ale siedzę już dłuższy czas na forum i nie mogę znaleźć ?!

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 30 Gru 2018 06:53 
Jeżeli ryby są chore to tak, jak nic im nie dolega to po co?

Marta

Autor Grand
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Gru 2018 18:17 
Witam. No z tym badaniem to podchodzę do tego tak jak do badania parametrów wody, nie tylko kiedy ryby są chore ;)
Przeprowadziłem badanie ponieważ posiadam sprzęt który mi służy do czegoś innego i mimo iż wspomniałem ,że ryby są zdrowe to jednak coś mnie zaniepokoiło i stąd moje pytanie.

Autor Grand
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Gru 2018 18:21 
Chciałbym dodać zdjęcie by pokazać o co mi chodzi , ale nie wiem jak to zrobić ?!

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 31 Gru 2018 10:42 - Edytowany przez: admin 
A po co? po co grzebać w zbiorniku bez powodu? Dyskomaniacy mają takie podejście, badać bo a nóż co znajdą w kupie co się rusza i trzeba leczyć....wyjałowić.

Zdrowych ryb nie trzeba ruszać, sprawdzać kup. To tak jakbyś sobie codziennie badał kupę bo a nóż...

Lepiej dbaj o parametry wody, podawaj odpowiednie pokarmy, nie dopuszczaj obsady bez kwarantanny. Badania prowadź jak rybom cos dolega.

Co do wklejania zdjęć.
https://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vth read&forum=2&topic=451

Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / odchody Tropheusów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®