Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

szpinak dla stada zarlokow

Autor kasanga
Użytkownik
#1 - Posted: 31 Maj 2006 21:53 
zasialem szpinak w ogrodku dla moich przyszlych trofeusow(akwarium bedzie gotowe w sierpniu)obecnie szpinak nadaje sie do sciecia
Co mam z nim zrobic zanim wloze go do zamrazary?(zmiazdzyc? powiesic?ugotowac?usmazyc?upeklowac?)
prosze o dokladny przepis bo ja nawet wode na herbate przypalam
z gory dziekuje za informacje i wyrozumialosc

Robert

Autor danlack
Użytkownik
#2 - Posted: 31 Maj 2006 21:58 
Wydaje mi sie ze umyc i posiekac, a pozniej zamrozic - a nie taniej kupic mrozonke ?

B

Autor kasanga
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Maj 2006 22:07 
moze taniej ale ja mam szpinak ekologiczny bez sztucznych nawozow i rosnacy pod lasem to jest szpinak ktory ma 100%szpinaku w szpinaku

Autor trzcinka
Użytkownik
#4 - Posted: 1 Cze 2006 03:38 
Dajecie taki posiekany szpinak?Ja daję w całości młode spażone listki ,wiąże gumką obciążam kamieniem i one sobie skubią.
Co uskubią to uskubią a ile przy tym zabawy!

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 1 Cze 2006 15:04 
Ilu akwarystów tyle sposobów. Grunt zeby było to "czyste" i ryby jadły.
Smacznego!
Leszek

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#6 - Posted: 1 Cze 2006 16:26 
A u mnie nie chcą jeść zieleniny jesli nie wymieszam jej z pokarmem płatkowym...

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 2 Cze 2006 11:28 
Można je nauczyć ;) Głodówka czyni cuda (oczywiście rozsądna).

Ja uparcie polecam szpinak z krewetkami i czosnkiem.

Marcin.T <')))><

Autor trzcinka
Użytkownik
#8 - Posted: 2 Cze 2006 17:45 
a ja też słyszałam że niektórzy w celach antyseptycznych wieszają pałkę
chrzanu w akwarium -?? oczywiscie nie do jedzenia

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#9 - Posted: 4 Cze 2006 12:20 
Marcin,

Przez okres inkubacji samicy jak i w czasie opieki karmiłam bardzo obficie o robieniu głodówki nawet nie myslałam (choć miały dwa dni bo wyjechałam). Wczoraj złapałam ręką cztery sztuki które zostały ( z 10 -ciu , samica już się nimi nie opiekowała), bo nie mogłam patrzeć jak dominant czycha i łapie jak któryś wysunie łeb. Zamiast mojej przyjemności stres.

Przeniosłam je do 120 - stki z dużą ilością kryjówek zrobionych z wapienia, piaskowaca i kamiennej lawy. Bardzo ładnie się zadomowiły. Pięknie jedzą.

Teraz jak już starszyzna jest sama to mogę je dzień przegłodzić i podać świerzy szpinak, który mam w lodówce.


Trzcinka,

Kiedyś pamiętam że Jarek robił takie doświadczenie z chrzanem. Okazało się że obniża ph. Nie wiem jednak jakie ilości musiałby być zainstalowane w akwarium by się tak stało.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor trzcinka
Użytkownik
#10 - Posted: 4 Cze 2006 21:01 
Skoro tak tu w kulinariach jesteśmy-dawaliscie shrimp mixa-czy nie brudzi to to to wody?
I co lepiej dodać jako klajster-jajo czy żelatynę?-

Autor danlack
Użytkownik
#11 - Posted: 4 Cze 2006 21:08 
Beata,
Ja robilem shrimpmix wg zalecen Marty 500g groszku mrozonego + 500 gr krewetek + 2 zabki czosnku (dalem jeden duzy). To wszystko zmiksowalem - groszek lepiej zmiksowac wczesniej - mrozony jest bardzo twardy, a pozniej dodac krewetek - tylko takich z pancerzykami i czosnek, dalej miksowac, ale nie na calkowita papke.
Pozniej wyrzucilem to na taka tace jak od suszarki na naczynia, podzielilem nozem do pizzy na kostki i do zamrazarki - nastepnego dnia polamalem sobie w kosteczki i wrzucilem do hermetycznego pudelka - czy brudzi to okaze sie za kilka dni jak podam pierwszy raz - zawsze filtry jakby co oczyszcza wode za 1-2h. Ja wylaczam filtry na czas karmienia.

B

Autor trzcinka
Użytkownik
#12 - Posted: 4 Cze 2006 21:28 
Bogdan -pytanie spoza tematu-bo widzę żejesteś-giną mi strony forum i nie chcą przechodzić posty-czy u Ciebie teża mam połącz z inter. na najwskali -co sie dzieje?

Autor trzcinka
Użytkownik
#13 - Posted: 4 Cze 2006 21:31 
Czyli klajster nie potrzebny-
Jak już to się będzie dawało to rozumiem że nie potrzebny jest już dodatkowo np rozmrożony oczlik?

Autor danlack
Użytkownik
#14 - Posted: 4 Cze 2006 21:44 
mysle ze od czasu do czasu oczlikw ramach odmiany nie zaszkodzi.
Pozniej rozmrazasz taka kosteczke i siup do wody - tylko nie mam pojecia ile one tego jedza - chyba za duze kostki porobilem.
B

aporpos sieci to czasami pisze a pozniej wysylam i niestety poszlo w dym (to dot. dluzszych wypowiedzi, pewnie jakis time out) - proponuje wlaczyc i wylaczyc komputer to czasami pomaga.

Autor trzcinka
Użytkownik
#15 - Posted: 4 Cze 2006 22:18 
ten oczlik co go podałam to była taka kwadratowa kosteczka jak sprzedają w tych gotowych paczkowanych mrożonkach
I było to o wiele za dużo zjadły co zjadły a potem pływały w tej zawiesinie póki filtry tego nie wciągnęły
Więc ja jak zrobię im to jedzonko to na pewno podawaną ilość porównam do wielkości tej kostki i dam może 1/4 na początek

Wyłączyłam i włączyłam -pomogło a takie długie wypocone posty to sobie czasami kopiuje ,po tym jak mi je kilka x cóś zjadło

Autor fazi64
Użytkownik
#16 - Posted: 5 Cze 2006 14:40 
Witam,
Biorac pod uwage perypetie zdrowotne, jakie przechodza(dzily) Twoje ryby, na razie nie bawilbym sie w nowe pokarmy, a zastosowal sprawdzone orginalne (glownie spirulina: Tropical, O.S.I.) platki i rozmoczone granulki.
Na shrimp-mix przyjdzie pora, gdy ryby dorosna, akwa dojrzeje i nie bedzie obawy o reemisje choroby.
W tej chwili nie pora jeszcze na eksperymenty z nowymi pokarmami.
Pzdr.
Fazi64

Autor trzcinka
Użytkownik
#17 - Posted: 5 Cze 2006 21:52 
Tak jest!!

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / szpinak dla stada zarlokow Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®