Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Dziwne objawy kasanga Red rainbow

Autor Rafcio
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Mar 2022 15:35 
Witam od kilku dni moje trofcie siedzą na dnie zbiornika. Nie kiwają się na boki 4 dorosłe ryby młode i inna odmiana ok czy to już może być początek choroby??
Parametry wody pH 8.5 no3 0. No2 0 nh3 0 gh 6 KH 12
Zbiornik 152/60/60

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 27 Mar 2022 16:05 
Napisz cos więcej, kiedy kupiłeś ryby? Od kiedy masz zbiornika?
N03 ma zero?

Marta

Autor Rafcio
Użytkownik
#3 - Posted: 27 Mar 2022 21:05 - Edytowany przez: Rafcio 
Witam zbiornik mam 6tygodni dwa kubły już wcześniej używane w innym zbiorniku zbiornik zalany był 6tygodni temu dodawane bakterie przez 10dni Stability firmy Strachem przy zalaniu zbiornika. Ryby kupione od jednego hodowcy wpuszczone 2 tygodnie temu.cykl azotowy zakończony.dodane bakterie od hodowcy 4tygodnie wcześniej. Kasanga juz prawie dorosła 14sz dzikie. Kirize 10 szt małe około 4-5 cm i 7 szt Kalambwe Red 7-8 cm. Aklimatyzacja była przy wpuszczaniu ryb kropelkowe. Tylko Kasanga siedzi na dnie mniejsze pływają normalnie. Dziękuję za podpowiedzi

Autor Rafcio
Użytkownik
#4 - Posted: 27 Mar 2022 21:09 
Na tych testach co mam pokazuje no3-0 testy firmy NTLABS

Autor Rafcio
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Mar 2022 21:14 
U hodowcy kasanga pływała ze stadem dorosłej kirize i było wszystko ok bo byłem u niego kilkanaście razy a po wpuszczeniu do mojego zbiornika jest jeden dominator który terroryzuje inne samce i mniejsze ryby innej grupy. Wywołuje przez to duży bałagan w zbiorniku i wprowadza dużo niepotrzebnego stresu czy od takiego zachowania mogą ryby zachorować na Bloat??

Autor Rafcio
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Mar 2022 21:40 
Witam Pani Marto czy dochodzą do was moje wiadomości??

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 29 Mar 2022 15:35 - Edytowany przez: admin 
Obawiam sie, ze wiem gdzie kupiłeś ryby, chociaż może sie mylę.
Nie łączy sie dzikich ryb z hodowlanymi bez odpowiedniej kwarantanny. Ja generalnie jestem przeciwnikiem łączenia dzikusów z hodowlanymi.

Po pierwsze połączenie, po drugi wszystko będzie sie krzyżować.
Siedzenie na dnie to mozę być oznaka zatrucia, lub innych chorób.

Zapytaj sprzedawcę co Ci doradzi, bo jak sprzedał taki mix to dla mnie jest bardzo podejrzane.
Marta

Autor Rafcio
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Mar 2022 22:46 
Chyba nie szkoda

Autor Rafcio
Użytkownik
#9 - Posted: 30 Mar 2022 10:20 
Kupiłem od Mike Rifts zna go pani ??to jest jakiś oszust??

Autor Rafcio
Użytkownik
#10 - Posted: 30 Mar 2022 10:21 
Bo mało jest hodowców i trofeusow w Anglii

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 30 Mar 2022 10:29 
Ja nie wiem skąd jesteś i gdzie kupujesz? odnoszę się do Polski.

Wiem, że nie sprzedaje się wielu wariantów/gatunków do jednego zbiornika, zwłaszcza nie miesza się ryb dzikich i hodowlanych. Właśnie teraz masz skutek takiego połączenia.

Dlatego napisałam zapytaj sprzedawcę, bo to on musi Ci doradzić co masz robić.
Ja usunęła bym wszystkie ryby hodowlane i została tylko na dzikusach.

Marta

Autor Rafcio
Użytkownik
#12 - Posted: 31 Mar 2022 12:16 
Ok dziękuję za podpowiedź ale 14 szt Kasangi to trochę mało jak na stado dokupić jeszcze Kasange dziką i oddać inne gatunki czy już nic nie mieszać? Jak pani Marto myśli?

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 31 Mar 2022 15:44 
Napisałam, że ja zostawiła bym Kasange WF. Stado można powiększyć, ale przy zachowaniu zasad mieszania biologii.
Doczytaj tutaj na forum o tym lub na naszej stronie www.tropheus.com.pl

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#14 - Posted: 19 Sier 2022 20:37 
Witam

dwa wiadra z istniejącego systemu , potem dodatek 10 dni dodawania starterów ( nie wiem po co skoro cała potrzebną florę przeniosłeś w tych filtrach) 6 tygodniowa woda a tan naprawdę 4,5 bo 10 dni lałeś wspomagacza .
system się nie ustabilizował , a parametry na zero wszystkiego raczej świadczą o powolnym ponownym restarcie filtracji biologicznej .
za dużo nakombinowane na raz.
W celu potwierdzenia brakuje dwóch parametrów - temperatury wody i poziomu tlenu .

Pozdrawiam serdecznie

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Dziwne objawy kasanga Red rainbow Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®