Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Dziwne przebarwienia u Ikoli

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor mckolek
Użytkownik
#31 - Posted: 4 Lip 2006 18:44 
[imgs][/imgs]


ja zaobserwowałem takie plamy na bokach ikolek . pojawiaja sie one po walkach u samców szczegolnie jak wieczorem zgasnie światlo (wówczas az woda sie gotuje) Lapią sie oni pyskami za boki lup pyski i kreca do okoła . Po takich walkach widac ubytki lusek w tych miejscach. Po jakims czasie plamy te znikaja.
Czy jest to normalne czy moze w tych miejscach pojawic sie jakis pasożyt czy cos gorszego?

Autor mckolek
Użytkownik
#32 - Posted: 4 Lip 2006 18:47 - Edytowany przez: mckolek 
[imgs] [/imgs]


wygląda to tak po obu stronach ciała

Autor mckolek
Użytkownik
#33 - Posted: 4 Lip 2006 18:49 
[imgs] [/imgs]

Autor rufus1
Użytkownik
#34 - Posted: 5 Lip 2006 11:42 
Witam!!!
Przedstawiony na zdjeciach samiec trofeusa Ikoli ma typowe uszkodzenia skóry po walkach. Tak jak napisałes z czasem te uszkodzenia skory, a nawet rany znikaja. W to miejsce przy niesprzyjajacych warunkach w akwarium, szczegolnie chodzi o jakośc wody moga sie wdac np. infekcje grzybiczne. Ja w takich przypadkach podaje wówczas sól niejodowana jako "odkażalnik". Po paru dniach po uszkodzeniu/ranie nie ma śladu. Nalezy pamietac o podmianie wody i witaminach.
Leszek

Autor mckolek
Użytkownik
#35 - Posted: 6 Lip 2006 16:06 
A czy i samice moga walczyc w taki sam sposób jak samce i posiadac takie uszkodzenia. Ja wlasnie po takich walkach i uszkodzeniach wnioskuje że to walcza własnie samce . Ryby sa zbyt ruchliwe i nie moge dokładnie od dolu przyjrzec sie ich narządom nie wiem tez czy wszystkie samice mialy juz pierwsze proby trarła i inkubacji . Z obserwacji wynika że na 11 sztuk mam 4-5 samców. To chyba za bogata obsada kawalerów ?

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 6 Lip 2006 16:20 - Edytowany przez: admin 
Walczyć mogą ze sobą samce i samice, ale ta ryba na zdjęciu to samiec. Ma bardzo wyraźne atrapy na płetwie odbytowej.

Marta

Autor admin
Admin
#37 - Posted: 6 Lip 2006 16:24 
Co do ilości samców to wg mnie w takim stadku lepiej jest ich mieć więcej czyli około 4 sztuk.

Czy obsada samców zbyt bogata? Ryby wyglada na to, że są dość agresywne, czyli lepiej mieć ich więcej - wtedy agresja rozkłada się w stadzie na różne osobniki.


Marta

Autor mckolek
Użytkownik
#38 - Posted: 6 Lip 2006 17:05 
planuje dokupic kilka sztuk z innego zródła myslę że dokupie 4-5 sztuk mlodych ikolek. zastanawiam sie moze lepiej dokupic same samice .
Jak uwazacie jakie wyjście leiej zasdtosowac? (akwa 450l, 11 sztuk tropheus ikola, 2 szt. szczelinowiec lelupa 3 sz glonojadzika

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 6 Lip 2006 17:14 
Ty masz przeciez zbyt mało ryb w tym zbiorniku, stąd i agresja Ikoli. Powinienieś mieć nawet 25 -30 sztuk trofeusów. Młode ikole nie zmienią układu, dorosłe będą sie nadal biły.
Same samice ?- jak masz taka możliwość. Ale stado masz naprawdę zbyt małe.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#40 - Posted: 6 Lip 2006 19:33 
Jestem tego samego zdania co Marta.
Co do pewności ze to samiec moge dodac jedynie że widac to rowniez po brzuchu (szczegolnie 2 fotka).
Leszek

Autor mckolek
Użytkownik
#41 - Posted: 7 Lip 2006 21:03 - Edytowany przez: mckolek 
Wiem że mam małe stado nie miałem tyle kasy aby kupic od razu 30 sztuk kupilem 11 szt i czekalem az beda od nich mlode. teraz chce kupic kilka sztuk z innego żrodła czy to złe?

Ma bardzo wyraźne atrapy na płetwie odbytowej.
większosc ryb ma u mnie takie atrapy odbytowe nawet samice takie maja no moze troszke ich jest mniej i są mniejsze

Co do pewności ze to samiec moge dodac jedynie że widac to rowniez po brzuchu (szczegolnie 2 fotka).
co z tym brzuchem to że jest wklęsłe ? czy te zgrubienie przy płetwie brzusznej?
pytam poniewaz nie potrafie jeszcze poznac ile dokładnie mam samców w stadzie ?
Za wskazowki dziekuje , jak jest ten temat poruszany juz na forum to prosze o wlaściwe skierowanie

pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#42 - Posted: 7 Lip 2006 23:08 
Napisaleś:
"...większosc ryb ma u mnie takie atrapy odbytowe nawet samice takie maja no moze troszke ich jest mniej i są mniejsze". wlaśnie to Twoje "no moze troszke jest ich mniej ........" sugreuje że moga to byc samice. U samca atrapy sa wyraźne i intensywniejsze.
Co do brzucha to samce maja bardziej wklęsły i sa "duzo szczuplejsze" w środkowej czesci brzucha. Sprawiaja wrażenie smuklejszych. samice sa bardziej krepe i pełniejsze w partii brzusznej. Najpewniejszym sposobem jest rozróżnienie po otworach moczowo- płciowych.
Dokupowanie ryb z innego źródła nie jest złe, a nawet wskzane. tylko to źródło musi byc pewne (odpowiedzialny hodowca) oraz kupuj ryby w zblizonej wielkosci.
Leszek

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Dziwne przebarwienia u Ikoli Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®