Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Urlop. A rybcie?

Autor Luna
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Lip 2006 21:12 
Witam. To znowu ja z kolejnym zapytaniem. Wyjeżdzam na tydzień i nie wiem co zrobić z trofciami. Rufus napisał mi kiedyś, że nie karmił swoich przez miesiąc i nic im z tego powodu nie było. Chcę się upewnić i uspokoić, czy mogę zostawić je bez jedzenia na 7 dni.

Ktoś będzie przyjeżdzał co drugi dzień i sprawdzał, czy rzeczywiście wszystko ok, ale myślę, że lepiej byłoby nie karmić ich przez ten czas, niż karmić raz co drugi dzień. Może się mylę, dlatego proszę Was o radę.
Pozdrawiam
Luna

Autor Mike
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Lip 2006 22:38 
Jak masz dorosłe ryby to jak nie będą jadły przez tydzień to nic strasznego się im nie stanie natomiast, jeżeli są to osobniki młode to mogą pojawić się później problemy. Jak masz kogoś kto będzie doglądał mieszkania a boisz się, że nie da sobie rady z karmieniem ryb to jest jeden super pewny sposób „kup karmnik automatyczny”. A tak na poważnie na każdy dzień jeden kieliszek lub inna miarka napełniona pokarmem i zabezpieczona folia aluminiowa i niech ta osoba wrzuca jedna porcje pokarmu dziennie lub co drugi dzień i będzie ok. Ale zaznacz ze (niestety nie wszyscy wiedza a znam to z autopsji) że aby ryby jadły to musi być jasno a już nalewno nie jedzą po 22 przy zgaszonym świetle. Jak tak zawsze robiłem i prócz tego jednego razu zawsze było ok.
Pozdrawiam
Michał

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Lip 2006 23:44 
Tydzien, dwa ryby w dobrej kondycji wyrzymaja bez prolemu. Jeżelui jestto juz dojrzaly, starszy zbiornik to nawet miesiac. Nalezy pamietac tylko o podmianie wody przed wyjazdem i dobrym zabezpieczeniu dzialania filtracji i napowietrzania.
Jezeli jest to narybek zrób tak jak napisał Mike, male porcje rowno podzielone.
Leszek

Autor Luna
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Lip 2006 06:52 - Edytowany przez: Luna 
A jednak.
Niestety większość to młodzież, tak więc zastosuję się do wskazówek.
Dzięki chłopcy.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Urlop. A rybcie? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®