Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

zestaw pokarmów

Autor jacekkudla
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Sier 2006 13:21 
Poniżej zestaw pokarmów dla trofci, który mam zamiar zakupić co byście do zestawu dorzucili lub ewentualnie wyrzucili?? Shrimpmixa też mam zamiar zrobić. Dzieki za wszystkie sugestie
Sera Flora
Tetra phyll
TETRA Vegetable PRO
Tropical SPIRULINA SPECJAL
Tropical spirulina super forte 36%
Sera Granugreen
OSI Spirulina Pellets Granulat
OSI Spirulina Flakes
Tropical MALAWI
Tropical Vegetable

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Sier 2006 13:41 
Witaj!

Ja osobiście sera granu green zastąpił bym Hikari Cichlid Exell (do zdobycia na alegro) Poza tym jakiś samoróbka mix z czosnkiem i zielenina typu szpinak i brokuły.

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Sier 2006 13:47 - Edytowany przez: timus 
A zapomniałem o ostatnio poszukiwanym przezemnie tetra phyl ale w granulacie. Jest fajny bo nie trzeba go moczyć. Godne polecenia są równiweż pokarmy roślinne JBL

Marcin.T <')))><

Autor jacekkudla
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Sier 2006 13:56 
mixa będe robił napewno...
JBL roslinne to jakie są? jako że będe zamawiał w necie(dużo taniej) nie mam dostępu do opisu składu pokarmu opakowania

Autor jacekkudla
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Sier 2006 13:59 
nie moge namierzyć Hikari na allegro.. chyba sobie wyszło :)

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Sier 2006 22:11 
a co z mrozonkami i innymi pokarmami nie roślinnymi? One tez sie przydaja do karmienia trofeusa. Troche duzo tej zieleniny.
Możesz podawac jeszcze z mrozonek: rozwielitke, oczlika, moinę, dla malucjow dodatkowo bosmine. Jest jeden warunek mrozonki musza byc dobrej jakości tzn. dobrej firmy, dobrze oczyszczone, przeplukane oraz nie rozmrozone (dwukrotnie zamrazane nie nadaja sie do karmienia ryb!!!), dlatego sklep musi byc pewny co do tych mrozonek.
dobrym uzupelnieniem mogą byc sparzone liście mniszka lekarskiego. Możesz dodawac co jakis czas pokarm platkowany f-my Tropical Krill lub JBL Krill. Bardzo rzadko mozna podawac rowniez Tropical Discus D-Allio Plus (pokarm z czosnkiem), Pokarmy sztuczne polecam wczesniej moczyć w wodzie z akwarium. Płatki kilka minut a granulaty różnie , w zależności od firmy,od 30 min do nawet 3 godzin (hikarii, OSI). Stosuj glodowki u ryb i nie przekarmiaj ryb!!!
Leszek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Sier 2006 13:37 
Wiem że głodny tropheus to zdrowy tropheus:):)
Jak często i jak dużo dodajecie witaminek do papu? (kupiłem aquamedica i sery fishtamin)

Autor trzcinka
Użytkownik
#8 - Posted: 6 Sier 2006 17:02 
Hicari -nie do zdobycia -nigdzie !!
A jak macie jednak jakieś żródło to poproszę
Sery granugreena -nie chcą jeść-zdecydowanie im nie smakuje

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 6 Sier 2006 17:15 
Wiem że głodny tropheus to zdrowy tropheus:):)


Nie do końca to jest prawda. Ryby muszą jeść odpowiednio często i dobrze, ryby głodzone nie będą zdrowe.

Powiem tak - przylatują do nas ryby z odłowu i bardzo rzadko, pojedyncze osobniki są zachudzone. Reszta ryb wygląda na zaokraglone. Hudną w okresie aklimatyzacji i przyzwyczajania do nowego, najczęściej sztucznego pokarmu. Potrzebują okresu, czasami 2-miesieęy na przestawienie układu pokarmowego i wtedy wracają do pierwotnego wyglądu, nieco zaokrąglonych.

Ryb nie można przekarmiać, ale nie można głodzić.

Witaminy do pokarmu dodaje 2-3 razy w tygodniu w niewielkich ilościach, raz w tygodniu wieczorem do wody. W okresie aklimatyzacji witaminy do wody podaje nawet 2-3 razy w tygodniu.

Marta

Autor jacekkudla
Użytkownik
#10 - Posted: 6 Sier 2006 21:50 
Nie miałem na myśli głodzenia (prócz jednego dnia w tygodniu ewentualnej głodówki)... Ale z dwojga złego lepiej delikatnie nie dokarmić niż prze3karmić-to miałem na mysli. Pozatym karmiewnie to jedna z większych przyjemności więc czemu miałym siobie jej odmawiać?:)

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 6 Sier 2006 22:05 - Edytowany przez: admin 
Ja tylko wyjaśniłam Ci problem " głodny trofeus to zdrowy trofeus" bo to czasami jest opacznie rozumiane.

Marta

Autor jacekkudla
Użytkownik
#12 - Posted: 6 Sier 2006 22:11 
oki przyjąłem do wiadomości i stosowania:)

Autor kasanga
Użytkownik
#13 - Posted: 6 Sier 2006 22:16 
W sobote dotarly do mnie pierwsze kasangi jest ich wszystkich cztery sztuki f1(w drugiekj polowie sierpnia przyjedzie 10 albo 12)
maja 3-3.5 cm i z moich krotkich obserwacji wnioskuje ze te maluchy z trzech rodzajow spiruliny .schrimpmixa,glony z kamieni wybieraja najchetniej glony z kamieni
Niesamowitym dla mnie widokiem jest jak cala czworeczka pasie sie na sporych rozmiarow kamieniu doslownie jak owieczki na stromym zboczu
Dzieki zastosowaniu ocean white najpierw wyrosly dlugie zelenice a teraz obserwuje jak rosna formy brunatno -brazowo czerwone(ale tylko na chropowatych kamieniach)
Druga sprawa ktora mnie porusza tojest fakt ze juz u takich maluchow widac kto tu RZADZI ,a kto jest na najnizszym szczeblu w drabinie hierarchii
NAJGORSZE JEST TO ZE JAK USIADE PRZED "EKRANEM " TO NAJCHETNIEJ ZOSTALBYM TAK DO WIECZORA:)
Najmnieszym zainteresowaniem cieszy sie u tych maluchow schrimp mix
(chyba narazie wstrzymam sie zpodawaniem ,boje sie ze zepsuje wode)



POZDRAWIAM

Robert

Autor timus
Użytkownik
#14 - Posted: 7 Sier 2006 08:43 
Jeśli Marta pozwoli to podam tu na stronie maila do chłopaka od którego kupuje Hikari. Ale tylko jesli wyrazi na to zgode!

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 7 Sier 2006 08:57 
Marcinie

Podaj.

Mozna też podać prywatnie na maile.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#16 - Posted: 7 Sier 2006 09:33 
Masz racje Marto.

Chętnych którzy szukaja Hikari zapraszam. A oto mój mail; timus@vp.pl
Wtedy pokieruje dalej

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#17 - Posted: 7 Sier 2006 15:05 
Witam,
Hikari i OSI to chyba najchetniej przyjmowane przez trofeusy (u mnie zdecydowanie tak) granulki spirulinowe (na szczescie udalo mi sie je kiedys kupic w Auchan w Bielsku-Bialej) i stosowane na przmian z OSI jeszcze na jakis czas mi starcza - a potem zdecydowanie musze je gdzies znow zdobyc.
Pzdr.
Fazi64

Autor robertk40
Użytkownik
#18 - Posted: 9 Sier 2006 12:09 
witam chciałbym zapytać co sądzicie o pokarmie Aqua szuta "vegetal " kupiłem do przetestowania na giełdzie 200g kosztuje 13 zł

Autor fazi64
Użytkownik
#19 - Posted: 9 Sier 2006 13:03 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Chodzi o VegetalGran (mysle) - trofy jedza go bardzo chetnie (dwukolorowe granulki), po namoczeniu czesc czerwona opada szybciej na dno (jesli zdazy tam upasc przed polknieciem przez zarloki) - podaje go czasmi (1-2 razy na 2 tygodnie) dla urozmaicenia "diety granulkowej" moich ryb.
I na koniec ciekawy link:
http://szort.pl/wst4v
Pzdr.
Fazi64

Autor robertk40
Użytkownik
#20 - Posted: 12 Sier 2006 11:07 
nie to vegetal -płatki ale aż się biją o niego

Autor rufus1
Użytkownik
#21 - Posted: 12 Sier 2006 11:16 
Pełna nazwa tego pokarmu to VEGETABLE Tropical. Pokarm dla wsztkich ryb roslinożernych. Płatki ssa dośc grube, co nie dziwi=mnie w przypadku Tropicala. Są w trzech kolorach :P ciemno zielone, jasno zeilone i żółtawe..Pokarm z niewielkim dodoatkiem protein rybnych oraz podstawa to rónego rodzaju skladniki roślinne. Na pudelku widac mni. takie rybki jak: molinezje żaglopletwe (złota i czarna), platkę odmiany tudexo (chyba ;-)) oraz glonojada. Z roslin w tle rozpoznalem paproc rutewkową oraz jakas kryptokorynę (zwartke). Jest informacja o szpinaku.
to tyle tak ogolnikowo.
Leszek

Autor robertk40
Użytkownik
#22 - Posted: 12 Sier 2006 11:46 
NIE - pokarm nazywa się VEGETAL produkuje go AQUA SZUT wrocław ul. opolska 11/19 a na pudełku są tylko dwie bemby a płatki są zielono-czerwone

Autor rufus1
Użytkownik
#23 - Posted: 12 Sier 2006 11:54 
Rozumiem. Tym pokarmem nie karmie ryb to nie mam wyrobionego zdania. Nie wiem jak wplywa na kondycje ryb i ich kolory oraz rozmnazanie.
Teraz doczytalem (w poscie wczesniejszym) ze to chodzilo o Aqua Szuta. Nawet nie wiedzialem ze produkuja pokarmy :-).
Leszek

Autor robertk40
Użytkownik
#24 - Posted: 12 Sier 2006 11:58 
a dla ciekawych analiza jakosciowa :
proteiny surowe-42%
tłuszcze surowe 6%
włukno surowe 2.5%
wapń 1.5%
fosfor 2%
+ witminki na 1kg :
vit.a-30.000 i.e ,vit.d3-3.000 i.e , vit.e-150mg , vit b1-60mg , vit.b2-30mg , vit.b6-30mg , vit b12- 14mg , vit.c (stab)-600mg , niacyna-150mg , cholinochlorek - 400mg , kwas foliowy-4mg , biotyna - 3mg , jod - 30mg , kwas paraamino-benzoesowy - 3mg

może teraz ktoś się wypowie , stosuje go jako dodatek trszke co 2 dni trofcie jedzą chętnie negatywnych skutków brak stolce jak się patrzy hihi

Autor timus
Użytkownik
#25 - Posted: 12 Sier 2006 12:02 
Aqua Szut to jedno a Acti to tez nowe pokarmy. Z tym że tych Acti jeszcze nie widziałem w sklepie a reklamowane są w gazetach juz jakis czas.

Może ktos z Was juz je ma i może sie podzielić spostrzezeniami?


Ja z Aqua Szuta podaje raz na tydzień Artemin swoim trofciom.


Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#26 - Posted: 13 Sier 2006 23:16 
Witam,
Ja oprocz VegetalGran podaje moim trofom Spirucell AquaSzuta (test rowniez w linku w moim poprzednim poscie). Ryby jedza go chetnie, ale widac, ze wola jednak inne spirulinowe platki (O.S.I., Tropical). Kolor platkow jest duzo jasniejszy (zielen) niz wspomnianych w nawiasie, a i zapach mniej ntensywny. Po podaniu do wody tonie szybciej niz inne (co moze swiadczyc o jego szybkim namakaniu).
Pzdr.
Fazi64

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / zestaw pokarmów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®