Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

kiepska woda - ikolki chorują

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor jacekkudla
Użytkownik
#31 - Posted: 25 Sier 2006 10:56 
Z nowym baniaczkiem startuje jak najszybciej, czyli jak będzie woda w kranie. Baniakami nie wprzywiozę 670 litrów + 150 sump:) chyba że beczkowozem:)
pozatym muszę jeszcze zrobił tło strukturalne (łupek fillytowy i spienione pcv już mam) no i wypłukać (pod bieżącą wodą) 90 kg grysu dolomitowego a także wyszorować 250 kg wapieni... Także jeszcze troche pracy organicznej przedemną....
Jacek

Autor kasanga
Użytkownik
#32 - Posted: 25 Sier 2006 11:20 
Trzcinko dzieki za odwage bo przez ten skrot to ja po nocach juz nie spie:)

Pozdrawiam ROBERT

Autor trzcinka
Użytkownik
#33 - Posted: 25 Sier 2006 11:24 
wiem co to znaczy nie mieć wody-ja jej całyy czas nie mam.Czekam na zgodę podłączenia się do wodociągu-który biegnie 2 metry od mojego domu-już 3 miesiąc.Albo mapa nie ta,albo człowiek na urlopie.
Remont domu który mial się skończyć w lipcu ,jeszcze się nie zaczął
Na szczęście moi sąsiedzi wyrozumiali (Ci co już są podłączeni do wodociągu) i użyczają wodę.Ja natomiast wyglądam już prawie jak kulturystka bo codziennie noszę w wiadrach ok 100 litrów.
A na samym początku gdy poraziło mnie akwarystyką cieszyłam się .że będę miała najlepszą na świecie wodę-bo prawie żródlaną z głębinówki.

Ja na szczęście z każdej sytuacji próbują wyciągnąć coś dobrego.No i dobre jest to że porażiło mnie akwarystyką i dzięki temu zbadałam moją wodę w studni przed remontem domu(nowa łazienka,kotłownia centralne).
Bo w pierwotnej wersji trzeba by było przebudawać 1 pokój by zrobić łazienkę(bo w tej co jest stoi olbrzymi hydrohor)a tak ,po podłączeniu do wodociągu ,wystawi się hydrofor i będzie miejsce na łazienkę,bez konieczności demolowania ścian i pokoju,
Tak że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Poza tym pijąc tą wodę mogliśmy się niezle podtruć.
Można powiedzieć że moje rybki uratowały nam zdrowie a być może i życie.
Dlatego będę o nie bardzo dbała(oczywiście nie tylko dlatego)i zawsze o tym pamiętała
A co się narobiłam przy zakładaniu baniaka -oczywiście 5x tyle co normalni ludzie nie mający pecha-to moje-Będzie co wspominać na starość:))

Autor jacekkudla
Użytkownik
#34 - Posted: 25 Sier 2006 11:49 
IMHO- In My Humble Opinion- w mojeje skromnej opinii:):) tak mniej więcej
Jacek

Autor fazi64
Użytkownik
#35 - Posted: 25 Sier 2006 13:21 
Witam.
Jacek juz mnie wyreczyl - dzieki!
A tu link do strony z podstawowym zasobem "usmieszkow" i skrotow, uzywanych na forach:
http://www.irc.pl/emotikony
Pzdr.
Fazi64
PS.
Chyba juz zauwazylas, ze na tym akurat forum nie trzeba sie bac zadajac wszelkiego rodzaju pytania.
Prawie wszyscy tu to wcielone (cwiczenie dla Ciebie):
O:-) O:-) O:-)

Autor trzcinka
Użytkownik
#36 - Posted: 25 Sier 2006 13:50 
Dzięki.
Tak myślałam że mniejwięcej znaczy to:"w/g mnie"Mój angielski po tylu latach nieużywania języka jest gorzej niż nierny.
Chociaż teraz byłam zmuszona popisać trochę na anglojęzycznym forum www.caudata.org-o moich innych zwierzakach.bo w polskich forach wyczerpały się możliwości pomocy.Oczywiście Nasza Marta była zarzucana przeze mnie tonami meili i mentalnie bardzo mi pomogła mimo iż nie dotyczylo to ryb.Więc biorę się za ten mój angielski bo to normalnie aż wstyd.
Z tych emoticonów i skrótów można złożyć prawie cały angielski tekst ,i napisać co się chce nie znając języka.

Tak tak.nad tym- O -to u góry powinny być 2 różki :)

Autor jacekkudla
Użytkownik
#37 - Posted: 25 Sier 2006 14:48 
To nie kwestia angielskiego tylko "młodzieżowego" języka skrótów. Ja też się znacząco gubię:)
A jakimi zwierzaczkami się zajmujesz w takim razie?
Jacek

Autor trzcinka
Użytkownik
#38 - Posted: 25 Sier 2006 17:30 
http://www.caudata.org/forum/messages/793/68605.ht ml?1156079427
http://www.caudata.org/forum/messages/793/68569.ht ml?1155031646

Aksolotl meksykański-jak chcesz to pooglądaj.
Ja mam akwa z trofciami i aksolotlami ustawione w domu w pokoju tak by nie dostać zbytniego zeza-bo że jakiegoś dostanę to więcej niż pewne.
W galerii naszego forum jest kilka fotek moich rybek.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#39 - Posted: 25 Sier 2006 18:07 
myślłem że też zawodowo jakimiś zwierzaczkami:)

Autor trzcinka
Użytkownik
#40 - Posted: 25 Sier 2006 18:29 
niestety-a żałuję że nie skończyłam weterynarii.
Jak byś dał swojego mejla to bym Ci wysłała fotkę pięknego petrusia który pływa w baniaczku u Marty.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#41 - Posted: 28 Sier 2006 08:17 
mail
jacek_kudla@interia.pl

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / kiepska woda - ikolki chorują Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®