Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Propoksur i flumeryna

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Sier 2006 14:11 
Witam,

Czy ktoś zbędących tutaj na forum ma psa i używał obroży kiltix firmy Bayer?

Kupuję regularnie co cztery miesiące tą obrożę (już od kilku lat), ale dopiero teraz zauwazyłam informację, że zawarte w niej składniki propoksur i flumeryna jest szkodliwa dla ryb. Czy te substacje jakoś się ulatniają i mogą dostawać się do wody w akwarium (pies spi w tym samym pokoju co stoi zbiornik)?

Jesli ktoś jest w stanie wypowiedzieć się w tym temacie to z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Sier 2006 14:24 
Witam!!
Katarzyno ja mam psa, duzego psa - labrador. Rozumiem ze jest to obroża przeciw pchlom i kleszczom.
Na pewno bardzo duzy i dość szybko widoczny niepożądany efekt działania na ryby maja wszelkiego rodzaju odświeżacze do powietrza oraz róznego rodzaju gazy.
Jezeli jest to mały piesek a pokój jest duzy i ma dobra wentylacje to mysle ze nie powinno to zaszkodzić rybom (im wiekszy zbiornik tym lepiej). Na pewno w jakiś sposób usuwamy szkodliwe substancje chemiczne poprzez wymiane wody. Bardzo wrazliwe, nawet ma male zanieczyszczenia chem. sa Cyprichromisy, sam niestety tego kiedys doświadczylem :-(.
Ja swojej bestii daję na kark krople Frontline, wpływu negatywnego na ryby nie zauważyłem, a deje spora dawkę.
Leszek

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 26 Sier 2006 14:30 
My też Kasiu dla wszystkich naszych zwierząt (a są to 4 psy i 4 koty) używamy Frontline.

Aby zadziałać bardzo negatywnie na ryby, musiałabyś nie wietrzyć pokoju i nie wymieniać długo wody.

Marta

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Sier 2006 16:27 
A już myślałam że nieświadomie przez te wszystkie lata podtruwałam moje wodne współlokatorki ( w takim układzie już rozpakowuję nową obrożę i zdejmuję starą).

Odswierzaczy powietrza nie użuwam ( mam na nie uczulenie - zresztą nie są konieczne), dezodorantów w areozolu zresztą też. Z tej strony rybom nic nie zagraża.

Kropli nie kupuję bo pies po nich wymiotuje - ta obroża firmy Bayer jest jedyną na którą dobrze reaguje bez negatywnych reakcji skórnych.

Ale jednak coś tam w powietrzu ,,fruwa''... okno jest otwarte nawet w zimie więc chyba przynajmniej w połowie wytoczy się na zewnątrz.

Wielkie dzięki

Pozdrawiam,
Katarzyna

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Propoksur i flumeryna Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®