Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

POMOCY!!Choroba???

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4  
Autor Alex
Użytkownik
#91 - Posted: 13 Wrz 2006 16:13 
Mam stracha ze te trofcie ,ktore teraz sie biją po wpuszczeniu nowych bedą je gonic i dodatkowo stresowac.Mysle ze najlepiej by było wpuscic nowe poznym wieczorem i nastepny dzien nie swiecic swiatła.Czy dobrze rozumuje??macie jakies rady co do tego?

Autor jacekkudla
Użytkownik
#92 - Posted: 13 Wrz 2006 16:19 
Wg mnie ale ja akurat tu wyrcocznią być nie mogę, reszta braci forumowej najwyżej mnie poprawi. Jeszcze jakiś czas zanim sytuacja całkiem się nie wykrystalizuje powinieneś poczekać z nowymi rybkami, jesli już nawet wpuścisz to faktycznie wieczorem, zaciemnić baniak i najlepiej kilka dni żeby był zaciemniony a światła to nie palić by trzeba jeszcze troszkę dłużej...
Proszę o ewentualną korektę podpowiedzi...

JAcek

Autor Alex
Użytkownik
#93 - Posted: 14 Wrz 2006 18:25 
Witam.Minęło troche czasu i postanowiłem napisac jak trofcie sie mają.Wiec tak,wszystkie jedzą i pływaja,nie ma zadnych problemów.Oczywiscie swiatło właczone juz na maxa.Mysle ze kryzys został całkowicie zazegnany.Czy juz czas aby wpuscic kolejne kilka sztuk?W tej chwili jest 6 ale chciałbym aby to stado było potem przeniesione do wiekszego zbiornika.Ile proponujecie młodych rybek do 200 litrów??Acha odmiana to trofeus Bemba.Pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#94 - Posted: 14 Wrz 2006 18:44 
Z tym kryzysem i ocena stanu poczekaj jeszcze z tydzień. Moze to byc chwilowe. Ja bym jeszcze ryb nie wpuszczal.
Jakiej wielkosci chcesz ryby wpuscić? kiedy uruchomisz nowy zbiornik? Bo 200 litrow na trofeusa na dluzszy czas to nieco za malo.

Autor Alex
Użytkownik
#95 - Posted: 14 Wrz 2006 21:50 
Ryby beda nieduze około 4-4,5 cm.Zbiornik bedzie uruchomiony za około 3 maksymalnie 4 miesiace.Jego wymiary juz podawałem 140x50x45 wysokosc.Planuje zeby w nowym zbiorniku były dwa gatunki.

Autor Alex
Użytkownik
#96 - Posted: 15 Wrz 2006 23:08 
Witam.
Nie chciałem zakładac nowego wątku i chce zapytac czy mozna trofciom podawac zielony groszek mrozony.Oczywiscie bedzie on wygotowany i wyłuskany ze skorki.Wiem ze to moze banalne pytanie ale jak wiecie jestem naprawde poczatkujacy w dziedzinie trofeusów.

Autor Komar
Użytkownik
#97 - Posted: 15 Wrz 2006 23:38 
Poszukaj terminu shrimp-mix na tym forum - w opcji "Szukaj" na gorze strony. Wszystko Ci sie wtedy wyjasni.

pzdr
Lukasz

Autor fazi64
Użytkownik
#98 - Posted: 15 Wrz 2006 23:44 
Witam,
A ja sądzę, ze na poczatku przygody z trofciami lepiej karmic je dostepnymi w duzym wyborze gotowymi pokarmami roslinnymi i nie bawic sie w shrimp-mix, a nawet gotowe mrozonki, na ktore przyjdzie czas. Juz lepiej podac sparzony wczesniej lisc salaty z wlasnej dzialki lub np. liscie mniszka lekarskiego (popularny mlecz), ktorymi zajadaja sie trofcie.
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#99 - Posted: 16 Wrz 2006 00:14 
W 200% zgadzam sie z Fazim.
Shrimp-mix to dobry pokarm dla trofusow ale uwazam ze powinni go przygotowywac i podawac juz doswiadczeni akwarysci w hodowli trofusow.

Lepiej uczysc sie karmienia trofusow na bardziej bezpiczanych pokamach jakim sa karmy sztuczne, czyli platki roznego rodzaju z zawartoscia spiruliny oraz granulaty. dobrze jest miec kilak roznych pokarmow.

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / POMOCY!!Choroba??? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®