Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

wszystkie rybki mi padly POMOCY

Autor recor
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Wrz 2006 17:33 
witam mam akwa 200l w ktorych mialem malawi niestety nie bylo mnie w kraju przez miesiac i wszystkie rybki padly, moja zona nie wiedziala co robic.
Rybki padaly dzien po dniu.
Jak zaczolem czyscic zbiornik zauwazylem w nim plywajace male glizdki ok 0.5-1cm dlugosci koloru bezowego lub lekko wpadajacego w czerwien,czy to jakies pasozyty?.
Teraz chce kupic tropheusy i nie wiem czy moge je wpuscic do tego zbiornika,jesli nie to napiszcie prosze co mam zrobic i jak najlepiej przygotowac zbiornik pod trofcie.
z gory dziekuje za pomoc

Autor drozd
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Wrz 2006 17:46 
szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to za glizdki i czy to one były przyczyną pomoru obsady... ale powiem ci że tak i tak nie można przygotować twojego zbiornika pod trofeusy bo jest dla nich po prostu za mały... proponuje zaczynać zabawę z trofeusami conajmniej od 375 litrów (150x50x50)... ale zmierzsz w dobrym kierunku czyli w kierunku Tanganiki tylko spraw sobie większy zbiornik... chyba że Tanganika mięsożerna? w 200 litrach coś już można z mięsożerców trzymać...

pzdr,

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Wrz 2006 18:41 
Te glistki to prawdpodobnie moga byc wyplawki. znalazly sie one u ciebie w akwarium z dwoch ew. powodow.
1. wczesniej karmiles ryby miesem (nie wiem jakie milaes Malawi, mieso podaje sie przy gatunakach z grupy Utqka)
2. to te glistki namnozyly sie z rozkaldajacych sie ryb, ew. ich jakis czesci.

Wypalwki pojawiaja sie tam gdzie jest miesko wodzie. Jezeli to wyplawki to nie sa one groźne dla dodroslych ryb ew.stsnowia zagrozenie dla ikry i malego narybku. Po wyplukaniu zbiornika czyli podloza oraz dekoracji oraz z braku karmy powinny w krotkim czasie zniknac.

Co do twojego akwarium i trofeusow. Marek, slusznie zauwazyl ten zbiornik jest za maly na stado trofusow. Tanganika miesożerna jest rownie ciekawa.
Leszek

Autor worton
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Wrz 2006 18:57 
Wyplawki sa duze, ja bym obstawial planarie - takze niegrozny robal pojawiajacy sie w zaniedbanych zbiornikach.

Pozdrawiam.

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Wrz 2006 19:27 
No moj ulubiony temat- bezkregowce.
Różnica miedzy Planaria sp. a Dendrocoelum lacteum (wyplawek bialy) moim zdaniem jest niewielka. Rzeczywiscie P. jest nieco mnjszy od D. o 6 mm w postaci doroslej.
Czy mozna je rozroznic golym okiek nie wiem, ale.....
rector jezeli mozesz to sprawdz czy ten robak ma mocno scieta plasko glowe oraz jest dosc szeroki w srodkowej czesci tulowia, oczy leza blisko siebie, ubarwienie ciala dosc ciemnawe. Jezeli zuwazysz takie cechy ;-) to jest to Planaria sp.; dlugosc do 20mm
jezeli zas robak jest stosunkowo dlugi i przy tym bardzo waski, jego male oczka sa szreroko rozstawione, posiada male rozki na przodzie czola to jest to wyplawek (dorasta do 26 mm), barwa cial bialawa.
Podsumowujac sa to oblence i dla doroslych ryb niegrozne.
Dbaj o zbiornik o czym wspominal worton ;-)

Autor recor
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Wrz 2006 15:10 
ok dzieki za pomoc,teraz w zbiorniku nie mam zadnych ryb wiec rozumiem ze to robactwo samo padnie, czy sie myle??czy mam zastosowac jakas chemie??

mozecie mi odpowiedziec na pytanie czy moge wpuscic do niego male trofcie i jakie gatunki proponujecie z czasem chce zmienic baniak na wiekszy o dlugosci 150cm teraz ma 100cm.

szukam strony gdzie byloby opisane jak zakladac baniak z trofciami ale jakos nie moge znalesc,jak znacie jakies adresy to bede wdzieczny.

z gory dziekuje i pozdrawiam

Autor trzcinka
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Wrz 2006 17:16 
http://tooold.superhost.pl/default.htm
Strona byłego juz serwisu tanganikanskiego-która jest teraz pod tym adresem.Na naszym forum jest wytłumaczone co i jak i dlaczego.
Czytaj wszystko co jest na tym forum.
A przede wszystkim jesli nie chcesz miec problemów-tylko samą radość .Zacznij od właściwej strony.Najpierw teoria,potem właściwe dla trofci akwarium a potem dopiero zarybienie.
Poczytaj a dowiesz sie dlaczego.
Dobra decyzja-tanganika cieszy i strasznie wciąga-to nie są zwyczajne ryby-to jest pasja i kawałek życia
Pozdrówko Beata

Autor tooold
Użytkownik
#8 - Posted: 15 Wrz 2006 18:03 
ok dzieki za pomoc,teraz w zbiorniku nie mam zadnych ryb wiec rozumiem ze to robactwo samo padnie, czy sie myle??czy mam zastosowac jakas chemie??

ja bym na Twoim miejscu osuszył zbiornik, przepłukał dokładnie podłoże i także je osuszył, ba może nawet wyprażył w piekarniku . Potem byłby czas na następne ryby.

Autor recor
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Wrz 2006 11:30 
Witam ponownie!!!
chcialem oznajmic ze doprowadzilem akwa do uzytku,dokupilem pompe powerhead i 15 maluchow black bemba.
gowniaze ostro zasuwaja po akwa od paru dni a jeden nawet zaczyna sie wybarwiac chyba bedzie chersztem bandy, jak obserwuje te malenstwa to wprost oczu nie moge oderwac, chyba im sie podoba :)
jakie dajecie jedzonko malolatom, ja narazie karmie je spirulina tropikala i pokarmem dla malawi tez tropikala, co jeszcze proponujecie zeby byly piekne, wybarwione i zdrowe.
serdecznie pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#10 - Posted: 20 Wrz 2006 12:32 
A byłeś juz tu?

http://www.tropheus.com.pl/index.php?option=articl es&Itemid=3&topid=15#

Przeczytaj artykuł Leszka Łątki o zywieniu.

Marcin.T <')))><

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / wszystkie rybki mi padly POMOCY Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®