Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Jak humanitarnie usmiercac ryby ?

Autor danlack
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Wrz 2006 23:38 
Czy rybe ktora planujemy usmiercic nalezy uspic przez schlodzenie (http://www.republika.pl/artykuly_1/html/body_smie rc_ryb.html) a moze lepiej mechanicznie pozbawic ja zycia ?

Jak metoda jest Waszym zdaniem najbardziej humanitarna ?

Oczywiscie njalepsza zeby zyly dlugo i szczesliwie, ale kiedy musimy to robic to warto wiedziec jak.

Bogdan

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Wrz 2006 00:07 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Panuje mylny poglad, ze wychlodzona ryba snie bez bolu. Jest wrecz przeciwnie - zamarzajace komorki ulegaja rozerwaniu i ryba ginie w meczarniach. W zasadzie nie ma dobrego sposobu na wykonanie tej przykrej, a czasami koniecznej czynnosci. Trzeba to zrobic szybko i tak, zeby ryba jak najkrocej i najmniej cierpiala. I tu sposobem (drastycznym), ale jednak skutecznym wydaje sie byc d e k a p i t a c j a (brrrrr!!)
Pzdr.
Fazi64

Autor uwe87
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Wrz 2006 12:09 
Może tak .... bez stresowo nie da się uśmiercić ryby, bo samo łapanie jej w siatkę to wielki stres. Gdy jednak mówimy o uśmiercaniu to radziłbym w sposób mechaniczny...Ja osobiście łapałem rybę zawijałem ją w chusteczkę kładłem na podłogę i jednym pewnym uderzeniem narzędziem uśmiercałem ją. Czas takiego ”zabiegu” od chwili wyciągnięcia ryby z wody trwał około 7s czyli szybko.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Jak humanitarnie usmiercac ryby ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®