Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Solić czy pieprzyć??

Autor trzcinka
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Wrz 2006 00:44 
Witam
Oczywiście temat żartobliwie-ale tak
5 godz temu zauwazylam otarcie skory na pyszczku tanganikoduska(który jest przy nadzieji-znowu).
Myślę że dostał po dziobie od parki erytmodusków z którymi czasami dochodzi do ostrych :dziobań"-na argumenty w walce o miejsce pod kamieniem.
Nigdy jednak nie było głębszych ran-no może poza samymi liniowymi otarciami śluzówki,które wygajały się w ciągu doby.
Teraz tanganikodusik nie mógł się bronić i oberwał.
Ale teraz patrzę a rana ta przybrała bardziej regularny okrągły kształt i pokryła się -chyba pleśniawką.Jest to kulka o śr około 3 mm.

Czy zasolić już akwarium -czy ???
Mam Fungi stop,nadmanganian,mercuchrom w roztworze 10% jodyny.

Rybki nie da się odłowić,-by leczyć ją w oddzielnym akwa
Temp.27 st,parametry wody stabilne-w normie.Niczego nowego do akwa nie wkładałam,podmiana 20%wody była tydzień temu.

Tylko on to ma .Przeszkadza mu to -próbuje obcierać się pyszczkiem o kamień.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 21 Wrz 2006 06:00 
Sól już, ale jak to jest bardzo duze to daj Mycopur. Nie znam Fungi Stop i nie używam, więc o nim nic nie wiem.

Generalnie używam leków Sery.

Marta

Autor trzcinka
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Wrz 2006 08:32 
Leci sól-nie jest b. duże i teraz chyba nie widać tej pleśniawki-bo ją wytarl o kamień-ale zaraz może się przecież znów pojawić

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 21 Wrz 2006 09:03 
Dodaj sól na 2-3 dni i wieczorem witaminy. Gdybyć cokolwiek zaobserwowała niepokojącego - wzrost tego otarcia- pisz.
Marta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Solić czy pieprzyć?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®