Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Nowe pokarmy dla pielęgnic na targach w Norenberdze

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor jacekkudla
Użytkownik
#61 - Posted: 1 Sier 2007 12:47 
Ja niestety stosuję granulaty (mieszanką OSI i Hikari) jako dodatek 1-2 w tygodniu gdyż strasznie brudzi wodę i niestety musiałem ograniczyć...

Ale też jak Ty stosuję mieszanie wszelakich pokarmów:)

JAcek

ps. widzę że spirulina forte tropicala jakby w odwrocie... Też zrezygnowałem ze wzgledu na cenę.... podobna do OSI...

Autor timus
Użytkownik
#62 - Posted: 1 Sier 2007 12:56 
widzę że spirulina forte tropicala jakby w odwrocie...

No i jej jakość sie sknociła. To już nie to samo co na początku.

Marcin.T <')))><

Autor rambowskixx
Użytkownik
#63 - Posted: 1 Sier 2007 12:58 
widzę że spirulina forte tropicala jakby w odwrocie.

To jeden z nielicznych pokarmów na który moje trofeusy reagują "ucieczką";-) Krótko mówiąc pożują i wypluwają. Podobnie jest ze spiruliną special. Oczywiście po długim podawaniu i lekkim głodzeniu przyzwyczajają się ale już nie reagują tak żywiołowo na pokarm dlatego też nie stosuję tych pokarmów.

Łukasz

Autor rambowskixx
Użytkownik
#64 - Posted: 1 Sier 2007 13:00 
Ja osobiście pisałem, iż moje trophcie(9 10cm) nie dają sobie rady z granulacją 3mm

U mnie spokojnie radzą sobie z nią nawet 7-8cm rybska.

wersja baby nawet sypnięta z automatycznego karmnika czyli dużo, znika zanim dotrze do dna, połykają ją w całości. Nawet jeśli coś dotrze do dna to potomstwo zgrabnie ją wyskubie.

Niestety rzadko zostawiam potomstwo w zbiorniku ogólnym no chyba że jakiś maluch umknie mojej uwadze albo zgubi go samica przed tym jak ją odłapię do oddzielnego zbiornika.

Łukasz

Autor jacekkudla
Użytkownik
#65 - Posted: 1 Sier 2007 13:02 
Ale z chęcią kupie granulat spiruliny forte na próbę...
Granulat special spiruliny - siano nie chcą jeść wogóle...

JAcek

Autor timus
Użytkownik
#66 - Posted: 1 Sier 2007 14:03 
Ale z chęcią kupie granulat spiruliny forte na próbę...

Nie spotkałem sie z takim Jacku.

Marcin.T <')))><

Autor jacekkudla
Użytkownik
#67 - Posted: 1 Sier 2007 14:57 
W którymś z postów Marcinie czytałem że od sierpnia ma wejść do sprzedaży....:) dlatego w kategorii nowinki go potraktowałem::)

JAcek
ps.no chyba że źle wyczytałem:)

Autor artkras12379
Użytkownik
#68 - Posted: 5 Sier 2007 22:42 
WITAM
W kwestii sposobu podawania DAINICHI to ja np. go moczę. Nie go a właściwie je (mam 5 rodzajów). Bez moczenia Xeny pobierały go ale tak sobie. Wiem, że producent nie zaleca a nawet wręcz zakazuje moczenia ale jakoś mnie tak do końca z tym nie przekonał.
Jak to robię? Do odmierzonej ilości przygotowywanego pokarmu dodaję tyle wody, że po namięknięciu pokarmu i rozgnieceniu go powstaje gęsta papka, którą wrzucam do wody - rybcię się tym zajadają.
Kwestia rzekomego wypłukiwania witamin podczas wstępnaego namaczania - otóż woda która miałaby wypłukać witaminy zostaje wchłonięta przez pokarm. Natomiast nie wiem czy podanie pokarmu (bez namoczenia), który nie jest od razu zjedzony przez ryby nie przynosi większego efektu wypłukania owych witamin przez wodę w akwarium.
Co o tym sądzicie?
pzdr
Artur

Autor rufus1
Użytkownik
#69 - Posted: 5 Sier 2007 23:05 
Wedlug mnie jest to dosc twardy pokarm. Nie do konca jestem przekonany ze ryby zjada go od razu. Np. trofeusy u mnie biora go do pyszczka przewracaja, wypluwaja i za kilka minut pokarm jest juz zjadany w calosci. Jakby nie patrzec to jednak lezac na dnie przez jakis czas rowniez nasiaka woda.
Ja rowniez mam kilka roznych rodzajow tego pokarmu i w roznych wielkosciach. Zawsze jest wypluwany na poczatku, ale po krotkim czasie zjadany.

Leszek

Autor winiar
Użytkownik
#70 - Posted: 6 Sier 2007 07:21 
Ja mam podobne spostrzeżenia. Pokarm sprawia wrazenie jakby był za twardyi ryby nie chcą go zjeść od razu. Namaczam go w małym pojemniku i dopiero później podaję.

marek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#71 - Posted: 6 Sier 2007 08:56 
U mnie trofeusy jak już złapią go do pyszczka to raczej po dobroci nie oddadzą. Trzymają przez chwilę w pyskach aż nasiąknie wodą po czym zjadają praktycznie wszystko tylko czasami widać jakieś drobinki, które wydostają sie skrzelami.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor twkw
Użytkownik
#72 - Posted: 6 Sier 2007 19:34 
Tak się zastanawiam nad wielkością jednorazowej porcji pokarmu dainichi (np ilość granulek 3mm) w przeliczeniu na dorosłego tropheusa. Może dziwne pytanie ale jest to pokarm szczególny, zupełnie inaczej zachowujący się w przewodzie pokarmowym niż np hikari. O hikari gdzieś czytałem iz na jednego dorosłego osobnika jednorazowa porcja to 3-4 granulki. Pytam dlatego, iż przez pewien okres ok miesiąca moje pociechy będą karmione tylko tym pokarmem. Urlop. Karmię ryby tym pokarmem od 8 miesięcy i zabiedzone to one nie są ale mają dodatkowo hikari , osi i jeszcze inne, nigdy jeszcze nie było sutuacji aby tak długo zostawały na jedny pokarmie, no dwu (veggie fx i delux)

Autor rafalaqua
Użytkownik
#73 - Posted: 12 Sier 2007 23:17 
Witam
Jeżeli chodzi o namaczanie pokarmu Dainichi to w przypadku Xenotilapii ja osobiście podaję granulat wielkośc baby i moje ryby pobierają go bez żadnego problemu.Oczywiście na początku były problemy, ponieważ ryby wypluwały ten granulat, ale już po chwili ponawiały próbę i zostawał zjadany .Z moich obserwacji wynika, ze jest to bardziej kwestia przyzwyczajenia do formy w jakiej jest podawany.

pozdrawiam
Rafał

Autor timus
Użytkownik
#74 - Posted: 13 Sier 2007 10:31 
Witaj Rafale na forum! ;)

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#75 - Posted: 13 Sier 2007 18:40 - Edytowany przez: rufus1 
ale już po chwili ponawiały próbę i zostawał zjadany

no wlasnie :-).

Tak samo u mnie ten pokarm pobieraja trofeusy. Dla Xen ja jednak nieco rozdrabniam. Na pewno Gnathochromisy ten pokarm jezeli jest za twardy wypluwaja, zreszta nie tylko ten pokarm.
Po krotkim "lezakowaniu" na dnie pokarm jest bardzo chetnie zjadany. Maluszki Xen rosna na nim bardzo szybko i sa w dobrej kondycji.

Witaj Rafale na forum ! :-)
Leszek

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Nowe pokarmy dla pielęgnic na targach w Norenberdze Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®