Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Duboisi plamy.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor rufus1
Użytkownik
#31 - Posted: 4 Paź 2006 12:33 
Gdzies czytalem A. koningsa i on sugerowal ze plamy (a le tam chyba chodzilo o czarne) u ryb moga pojawiac sie w skutek podawania zbyt duzej ilosci spiruliny, ale czy tak jest to nie wiem. Nic wiecej nie podal (ani konkretow oraz zadnych odnosnikow).
Leszek

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 4 Paź 2006 12:36 
Czy plamy mają tylko duboisi? A ten drug, gdzie ma plamy? Też podobnie?


A zachowanie? Czy sie zmienia? Jest nietypowe?

Dziwne- takich przebarwień nie widziłam jeszcze. A jak sora - czy wydaje sie bardziej błyszcząca, choodzi o to, czy jest na rybie więcej śluzu?


Marta

Autor seba
Użytkownik
#33 - Posted: 4 Paź 2006 12:39 
Tak tylko duboisi,ta druga ma podobne plamy.W zachowaniu nic nietypowego nie zaobserwowałem.
Seba.

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 4 Paź 2006 12:50 
Trzeba wg mnie obserwowć czy pojawi się to na petrusiach i muzi. Jeżeli tak, to może to być jakaś infekcja bakteryjna typu skórnego. Sebastan dołożył ryby w sobotę do zbiornika. Muzi to świeży odłów. Petrusie to stara obsada podobnie jak duboisi. Duboisi nie są odłowem.

Wg mnie to ważne informacje. Ja dodałabym sól i pilnie obserwowała. Jeżeli to skórna infekcja - to trzeba bedzie prawdopodobnie podać Bactopur ( w płynie) i Mycopur. Ale to nie teraz tylko po obserwacji. Dziwne jest to, że plamy się zmieniają.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#35 - Posted: 4 Paź 2006 13:19 
No wlasnie, zminiaja sie, czyli jakby "zyly i funkcjonowaly" razem z ryba. Baaardzo ciekawa sprawa.
Jezeli rzeczywiscie pojawia sie jaies bialawe naloty na skorze to bedzie trzeba zrobic tak jak Marta napisala.
Trzeba poczekac i obserwowac.
Leszek

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 4 Paź 2006 13:24 
A co masz Leszku na myśli? Czy słyszałeś o takich wędrujących plamach juz? Ja nigdy!

Ale zawsze przy łączeniu ryb trzeba wszystko mieć na uwadze. Dlatego wolę ostrzec.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#37 - Posted: 4 Paź 2006 13:48 
Witam,
A moje duboisy, dla kontrastu, sa cale czarne - jak smola. Kiedy wyksztalcaja sie pasy u tych ryb? Jedna ma waski pas tylko na jednym boku, reszta - czasami - uwidacznia blady slad pasa, ktory jednak szybko znika.
Niebieskie maski na pyskach maja juz wszystkie i to bardzo wyraziste, a kropki stracily juz... ho, ho!!
Pzdr.
Fazi64

Autor seba
Użytkownik
#38 - Posted: 4 Paź 2006 14:18 
Dziękuje wszystkim,będę obserwował ryby.
Sebastian.

Autor timus
Użytkownik
#39 - Posted: 4 Paź 2006 14:19 
A z kąd masz te duboisi Krzysiek i jakie to pokolenie?

Leszku ciąg dalszy naszej rozmowy ;)

Marcin.T <")))><

Autor rufus1
Użytkownik
#40 - Posted: 4 Paź 2006 14:20 
Marto ja rowniez spotykam sie z czyms takim pierwszy raz, ale skoro to raz jest jasniesze a raz ciemniejsze to moim zdaniem musie to jakosc funkcjonowac z ryba, czyli to raczej sprawa nie typowo chorobowa, ale nigdy nic nie wiadomo.

Fazi twoj opis mnie nie dziwi. Ja z taka sytuacja u duboisi spotykalem sie wielkokrotnie, ale chyba jest na to po czesci wytlumaczenie, ale nie chcialbym tego tu teraz tlumaczyc bo ktos moglby to źle odebrac i przekrecić. Po to sa min. spotkania akwarystow, taraz i po raz kolejny wypadlo w drodze losowania przez Marcina na Krakow :-). Przede wszystkim spotkanie sie z milymi i symapatycznymi gospodarzami, a i przy okazji polotkowanie o rybach:-). Boneusem jak zwykle wycieczka po zbiornikach. Nic tylko jechac (oczywiscie jak ktos moze, )
Tego stanu rzeczy nie przeskoczysz :-( z tymi duboisi.
Ostatnio o tym rozmawialem z Marcinem.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#41 - Posted: 4 Paź 2006 14:22 
Marcinie tylko sie za mocno nie rozpedz bo jeszcze wywolasz rewolucje.
Przeczytaj post Faziego, jakbys o tym mowili i widzieli to ;-).

Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#42 - Posted: 4 Paź 2006 14:24 
Witam,
Ryby (f1), ale glowy nie dam (bez certyfikatu) mialy byc odmiana Maswa, ale ta jedna ktora pasek ma z jednej strony, ma ten pasek bialutki i waziutki, wiec juz nic nie jest pewne.
A ja dalej nic nie rozumiem (rufus1) - czy te paski sie znajda? Co jest przyczyna? Chyba nie krzyzowka? Bo z czym? z inna odmiana dubois? same ? i ? i ?.
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#43 - Posted: 4 Paź 2006 14:25 
Porozmawiamy w Krakowie ;) To bedzie zacheta he he

Marcin.T <")))><

Autor rufus1
Użytkownik
#44 - Posted: 4 Paź 2006 14:29 
Hym niestety nic nie moge wiecej powiedziec zeby nie mieszac w glowie bo to sa moje takie przemyslenie nieco poparte teoria (literatura) i nieco praktyka (do ew. takich wnioskow mozna dojsc hoduja te ryby przez dluzszy czas, czyli przez lata i dobra selekcja).
Moim zdaniem tych pasow juz rcaczej nie zobaczysz, ew. jezeli nie maja teraz to jezeli cos sie pojawi to nie bedzie zapewno czego sie spodziewales. Ale poczekaj i obserwuj.
Wiem ze to troszke tajemnicze, ale Marcin zapewne wie o co mi chodzi.

Autor rufus1
Użytkownik
#45 - Posted: 4 Paź 2006 14:30 
No wlasnie Marcinie!
to moze byc ciekawy temat i inne rowniez. Ale prosze tym razem nie o samochodach ;-), wtajemniczeni wiedza o co chodzi.
Ale dzisiaj jestem tajemniczy, prawda?
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#46 - Posted: 4 Paź 2006 14:33 
Swoją drogą w szerszym gronie będzie można porównać spostrzeżenia ;)

Fakt to ne jest temat na forum bynajmniej narazie;)

Marcin.T <")))><

Autor fazi64
Użytkownik
#47 - Posted: 4 Paź 2006 14:53 
Witam,
Jezus Maria - jesli nie na forum, to chyba zahacza o sfery rzadowe i w zwiazku z tym smierdzi na kilometr ruja i porobstwem. ;b
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#48 - Posted: 4 Paź 2006 14:54 
Chodzi o to żeby nie wywołać jakiejś paniki i klepania bzdur ;)

Marcin.T <")))><

Autor admin
Admin
#49 - Posted: 4 Paź 2006 15:04 
P. Sebastian dzwonił i wyjaśnił, ze plamy pojawiły się przed wprowadzeniem nowych ryb.

Marta

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 4 Paź 2006 15:07 
Chłopaki, ale ja sie tak nie bawię. Omówicie najciekawsze tematy w pociagu, a ja????

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#51 - Posted: 4 Paź 2006 15:26 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
A ja???....

Z moimi czrnuszkami wszystko szlo (wydawac by sie moglo) ku dobremu, a potem slady pasow zaczely znikac i teraz sa czesciej czarne jak smola (oprocz pyska) niz jak duboisy:


A efekty sa takie:


Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#52 - Posted: 4 Paź 2006 15:47 
Marto w pociagu porozmawiamy o Tanganice i nie tylko. Tematow jest tyle ze na Krakow tez wystarczy ;-) specjalnie dla Ciebie niektore tematy mam nadzieje zostawimy niedomowione chcac poznac rowniez Twoje zdanie. Bedzie o czym porozmawiac, pozartowac, czyli Tanganika na poważnie, poł zartem-pol serio i na wesolo. grunt zeby bylo fajnie i przyjemnie a na pewno tak bedzie :-).

Fazi a masz moze fotki maluszkow? Rzeczywiscie jest z nimi roznie, mam na mysli ubarwienie. Dla mnie to raczej maswa nie jest. spotykane sa osobniki w calosci wybarwione na czarno, tez maja swoj urok bez tego pasa, maja przepiekna czern z pieknie wybariwona na niebiesko glowa.
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#53 - Posted: 4 Paź 2006 16:09 
Fazi a masz moze fotki maluszkow?

Witam,
Tak na szybko znalezione 3 fotki:

Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 4 Paź 2006 16:32 
Ciekawa jestem Leszku czy z maluchami myślimy o tym samym, ale.....o tym w Krakowie.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#55 - Posted: 4 Paź 2006 16:53 
Dzieki za fotki maluszkow.
Dobrze porozmawiamy w Krakowie. Mysle Marto ze o tym samym myslimy.
Leszek

Autor admin
Admin
#56 - Posted: 4 Paź 2006 17:42 
-:))))

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#57 - Posted: 4 Paź 2006 20:40 
Witam,
Luuuudzie!!! Bo zwariuje!! Co jest grane? Nie wytrzymam i nie wiem, jak zniose te nieswiadomosc przez 17 dob?
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#58 - Posted: 5 Paź 2006 07:18 - Edytowany przez: timus 
Twardy bądź ! Dasz rade ;)))) !

To tylko 17 zachodów słońca.

A u mnie przełom! Już wczoraj otrzymałem zgode na wyjazd. Czyżby moja Żoncia juz się z ta wariacja pogodziła. A gdzie tradycja i pozwolenie na kilka chwil przed odjazdem pociągu ;(

Dzis dowiaduje sie co i jak z ta rezerwacją.

Marcin.T <")))><

PS. Marto zawsze możesz przyjechac do nas na Pomorze i jechac spowrotem z nami ;) Zapraszamy do wesołego pociągu!

Autor seba
Użytkownik
#59 - Posted: 7 Paź 2006 20:25 
Witam,przez trzy dni podmieniałem wode i dawałem witaminy pełną dawke na litraż wody w akwarium ,białe plamy zniknęły.
Sebastian.

Autor admin
Admin
#60 - Posted: 7 Paź 2006 22:31 
Wygląda na to Panie Sebastianie, że to jednak zmiany w ubarwieniu związane ze zmianami metabolizmu. Czekam na dalsze wieści.

Marta

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Duboisi plamy. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®