Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Biała obwódka na łuskach - Czy to ślady pobicia?

Autor roa
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Paź 2006 19:38 
Witam,

Po przenosinach ryb do zbiornika tymczasowego na czas upgrade-u, zauważyłem u niektórych ryb białe krawędzie na niektórych pojedynczych łuskach (łusek jest kilka ale nie są zgrupowane). Łuska jest biała tylko na obwodzie i jest troszkę nastroszona.

Podejżewam, że są to ślady pobicia bądź otarć o skały, gdyż zbiornik miał dużo gratów.

Czy podjeżenia są trafne?. Ryby jedzą normalnie i ich zachowanie jest prawidłowe

Niestety nie mam fotek. Próbowałem zrobić jednak są zbyt ruchliwe. Jutro jak będę przeławiał ryby wyłowie jedną i zrobie w siatce w trybie macro.

Pzdr. Artur

WIEDZA PODSTAWOWA
=========================================
Rozmiary zbiornika: 200l, dzisiaj zalałem 375l - jutro przenosiny - opisywałem w innym poście

Wiek zbiornika: 1,5 roku stary, nowy 1 dzień

Obsada: 19szt T.B. Ujiji

Jakie pokarmy: Tetra PRO Vegetabel, Tetra Phyll, Sera flora, Tropisal spirulina forte, Hikari Excel - granulki

Niepokojace objawy u ryb: Biała obwódka na niektórych łuskach w okolicach burzucha i cześci ogonowej. Pojedyncze osobniki.

Parametry wody: NO2=0, NO3=30, PH=8, NH3/NH4=?, T=18
=========================================
WIEDZA POMOCNICZA
=======================================
Jakie filtry i jakie wklady w filtrach: TEX1200 + PH402

Jakie dekoracje w zbiorniku: Tufy wapienne duża ilość, zredukowana w nowym zbiorniku do minimum (3 nieduże kamienie)

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Paź 2006 20:11 
Jezeli na rybach nie ma nalotów szarawych, ryby zachowuja sie normalnie to prawdpopdobnie sa to pojedyncze luski odstajace np. tak nak piszesz po walkach lub otarciach. rozumiem ze sa to pojedyncze luski, w niektorych miejscach na ciele ryby. nie jest to zgrupowane w jednym mejscu.
Dlatego uwazam ze narazie nie ma potrzeby stresowanie ryb i wylapywania ich w celu zrobienia fotek. Prawdopodobnie te luski moga odpasc i na ich miejsce wyrosna nowe.
Obserwuj ryby i patrz czy nie pojawiaja sie jakies naloty lub plechy grzybni. W takim zbiorniku ryby sa narazone na roznego rodxzaju infekcje grzybiczne i bakteryjne.

Autor roa
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Paź 2006 22:00 
Dlatego uwazam ze narazie nie ma potrzeby stresowanie ryb i wylapywania ich w celu zrobienia fotek.

Jutro będę je przeławiał pomiędzy zbiornikami do nowego 375l, także zrobię fotki przy okazji. Stres będzie tak czy tak. Postaram się to zrobić szybko.

Co do rezty to zrozumiałeś mnie w zupełności (chodzi o Twoje domniemania).

A

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Biała obwódka na łuskach - Czy to ślady pobicia? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®