Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

sera cichlid sticks...

Autor drozd
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Paź 2006 10:42 
dostałem na próbę trochę tego pokarmu, ale zastanawiam się czy podobnie jak granulki pałeczki też trzeba namaczać przed podaniem? mam zamiar nakarmić nim sexfasciatusy i calvusy... czekam na wasze rady...

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Paź 2006 11:11 
Witam,
Szczegolnie ten pokarm wymaga namaczania, bo jest twardy jak cholera i pecznieje tez bardzo, wiec nie widze innej mozliwosci podawania rybom bez szkody dla ich przewodu pokarmowego.
Pzdr.
Fazi64

Autor drozd
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Paź 2006 13:31 
dzięki za odpowiedź... a jak długo go namaczas przed podaniem? jakiś konkretny okres czasu?

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Paź 2006 13:37 
Witam,
Minimum 1h, ale mysle, ze pol godziny tez wystarczy.
pzdr.
Fazi64

Autor drozd
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Paź 2006 13:49 
ok, dzięki :-)

Autor tasma
Użytkownik
#6 - Posted: 10 Paź 2006 19:24 
Marku
Jedza to Twoje calvusy? Ja podalem kilka razy i .... wyladowal w szafce. Nawet nie tknely. Cholerni arystokraci ;)

Przemek

Autor drozd
Użytkownik
#7 - Posted: 10 Paź 2006 19:45 - Edytowany przez: drozd 
Jedza to Twoje calvusy?

właśnie jeszcze nie wiem czy im się spodoba ten pokarm bo dziś nie zdążyłem się pobawić z tym namaczaniem... ale jak dotąd generalnie za suchym nie przepadają zwłaszcza samiec (samiczka coś tam zje), chciałbym im nieco urozmaicać dietę stąd moje "eksperymenty" z różnymi suchymi pokarmami ale pamiętam oczywście i do tego się stosuje że calvus musi jeść głównie żywy (mrożony) pokarm... zresztą ryby mi nie dają o tym zapomnieć bo tylko za takim przepadają, zwłaszcza za krylem...

a czy wasze calvusy tolerują jakiś suchy pokarm czy tylko żywy?

Marek

ps. oj arystokraci z nich arystokraci... ;)

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 10 Paź 2006 20:10 
Racza zjesc Tetra cichlid i Tanganyika Tropicala. Choc slowo "toleruja" jest tutaj na miejscu.

Autor drozd
Użytkownik
#9 - Posted: 11 Paź 2006 11:45 
jestem po karmieniu ryb tym pokarmem... to było pierwsze dziś karmienie także ryby były głodne... i muszę stwierdzić że ryby go nie chcą... nawet samiczka calvusa która skubała płatki wypluwała te pałeczki... o dziwo samiec calvus brał te pałeczki do pyszczka chętniej niż płatki (być może dlatego że przypominają trochę kryll) ale szybko je wypluwał... sexfasciatus coś chyba zjadł ale bez szału... w ogóle to namoczone pałeczki nie chciały tonąć a z lustra wody ryby ich nie chciały łapać... calvusy chyba w ogóle nie widziały tych pałeczek, sexfasciatus a i owszem ale jakby dziś bały się "zaatakować" powierzchnię po pokarm (płatki jedzą z powierzchni bez problemu)... musiłame nieco rozgnieść pałeczki żeby zaceły tonąć, wtedy ryby zaczęły je prbować ale o efektach tego próbowania napisałem już powyżej... jak na razie wygląda na to że sera cichlid sticks nie podbily żołądkow moich ryb... być może trzebaby co jakiś czas probować i przyzwyczajac je do tego pokarmu? ale w sumie nie wiem czy warto, suchy i tak jest tylko uzupełnieniem diety...

Marek

Autor tasma
Użytkownik
#10 - Posted: 11 Paź 2006 14:12 
Marku ja nawet probowalem podawac go zaraz po glodowce, efekt podobny. To samo mam z paleczkami Tetra cichlid. Ten rodzaj pokarmu nie pasi i juz. Zreszta zadna z moich tanganikanskich ryb nie zlapala sie tego. Glonojad cos dziubnal, a reszte za kazdym razem trzeba bylo posprzatac.

Autor drozd
Użytkownik
#11 - Posted: 11 Paź 2006 16:45 
dałem rybciom stray dobry mysis i choć ryby głosu nie mają to szamająć wszystko z apetytem jasno mi powiedziały co wolą najbardziej... :-)

a czy podawaliście kiedyś Alto lub innym typowym mięsożercom narybek np. specjalnie hodowanych w tym celu gupików? pewnie i tak calvsuy podjadaly Compressiom nieostrożny narybek i vice versa, prawda? zawsze można podawać żywe robale, czy duży wybór mrożonek, ale musice przyznać że mała rybka to byłaby dopiero gratka dla takiego Calvusa... sądze że sexfasciatusy też by się długo nie zastanawiały...

Marek

Autor tasma
Użytkownik
#12 - Posted: 11 Paź 2006 18:18 - Edytowany przez: tasma 
Wiesz Marku u nas calvusy, compressicepsy i fasciatusy dokarmiaja sie nawzajem. A gupikom tez na pewno dalyby rade.

Autor drozd
Użytkownik
#13 - Posted: 11 Paź 2006 22:59 
u nas calvusy, compressicepsy i fasciatusy dokarmiaja sie nawzajem. A gupikom tez na pewno dalyby rade.

tak też myślałem... po coś w końcu mają te zęby... ale Alto są zadziwiające, idealnie określiła je kiedyś Magada w tym wątku:

http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=4&topic=349&page=2

Jestem pod ogromnym wrażeniem temperamentu calvusa. Potrafi być spokojny, dumny i troskliwy, ale w razie zagrożenia lub w czasie polowania/zdobywania pokarmu przeistacza się w groźnego drapieżcę. Jedna ryba, ale dwie osobowości:) Szaleję za Altolamprologusami!!!

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / sera cichlid sticks... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®