Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

choroba czy agresja

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor qba
Użytkownik
#31 - Posted: 11 Paź 2006 14:58 
no3 azotany, azotyny kontroluje na biezaco od dwoch dni i też żółto 0.0 - 0.1max
wszystko trzy razy sprawdzalam, a z chemii nie bylo tak zle, wiec rozrozniam
czy to źle, że wynik jest tak niski? nie mam żadnych roślin, tylko skały

Autor fazi64
Użytkownik
#32 - Posted: 11 Paź 2006 15:10 
Witam,
Cos tu nie pasuje! A sprawdzalas termin waznosci testu na NO3? Przy tak rzadkich podmianach poziom zotanow z pewnoscia jest duzo wyzszy.
Chyba, ze cykl azotowy jeszcze nie wystartowal (ale po 1,5 miesiaca, to chyba niemozliwe). A co z amoniakiem (testy na NH3/NH4?)
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#33 - Posted: 11 Paź 2006 15:10 
Cos tu nie pasuje !

Nawet w zadbanych akwariach cięzko utrzymać No3 na poziomie poniżej 10 a Ty piszesz o 5 kiedy robiłas podmiany co 3 tytgodnie w tak małe ilości. Coś tu jest nie tak!

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#34 - Posted: 11 Paź 2006 15:13 
Jeśli cykl by nie wystartował to juz było by po rybach. Stężenie No2 i amoniak juz wykończył by ryby.

Stawiam na złe testy albo jakis bład w wykonywaniu. Tym bardziej że nie ma roślin.

Marcin.T <')))><

Ps. Wykluczam w tym momencie nieszczerość qba

Autor qba
Użytkownik
#35 - Posted: 11 Paź 2006 15:46 
ma testy zooleku caly zestaw- ide jeszcze raz zrobic wszystkie i napisze wam wyniki

mam tylko jeden znak zapytania- test ma 3 etapy- najpierw odczynnik1 7 kropel, potem proszek, ktory powinnam nabrac na szpatulke- moze przesadzilam z iloscia tego proszku odzcynnika2, bo ta szpatulka jakas dziwna, odczynnik trzeci tez 7 kropel po 20 sek wytrząsania i minucie odczekania - napiszcie, co robie nie tak!

ide robic wszystkie testy, bo chce podmieniac wode

odnosnie tych 3 tygodni bez podmian- delikatne byly m.in.przy usuwaniu odchodow, ale to naprawde niewielkie ilosci- 10-20l max, ale skoro piszecie ze trudno utrzymac ponizej 10?! a mi sie wybarwia na kolor miedzy żółtym a pomarańcz., co na skali daje od 0 do 5, wiec cos nie tak robie

napiszcie co z ta szpatulka- ile tego proszku, a ja robie pozostale testy i dam znac

Dzieki, Aga

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 11 Paź 2006 15:57 
A jak długo trzymasz test do wybarwienia?

Marta

Autor qba
Użytkownik
#37 - Posted: 11 Paź 2006 16:07 
10 minut

pH jest 7,5 azotyny no2 0,0 ; czekam teraz na amoniak i chce zrobic ten test na azotany, sprobuje mniej proszku

Autor fazi64
Użytkownik
#38 - Posted: 11 Paź 2006 16:14 
Witam,
Szpatulka (taka mala walcowata chocheleczka ma byc pelna, ale nie okopiasta (rowno z brzegiem)
Pzdr.
Fazi64
PS.
Apropos soli - wazne - n i e j o d o w a n a - (nie zwykla kuchenna), a taka:

F64

Autor qba
Użytkownik
#39 - Posted: 11 Paź 2006 16:27 
amoniak 2,0 - 3,0
teraz azotany wyszly pomarańczowo-różowe ale i tak max 10 mg/l
two 18 ; tww 12

Autor qba
Użytkownik
#40 - Posted: 11 Paź 2006 16:31 
dzieki fazi,to byla instrukcja typowo dla blondynki!!!
wyslij mi keszcze minikurs instruktażu wklejania zdjec na forum to bede mogla wklejac zdjecia ryb w razie czego...

odnosnie soli rozumiem ze warto dodac, mimo że to na pewno ryba zabita?!

Autor fazi64
Użytkownik
#41 - Posted: 12 Paź 2006 10:36 
...wyslij mi keszcze minikurs instruktażu wklejania zdjec na forum...
Witam,
Polecam watek poruszany juz na Forum:
http://szort.pl/d7roa
Pzdr.
Fazi64

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#42 - Posted: 12 Paź 2006 19:53 - Edytowany przez: KatarzynaR 
gba,

A skąd jesteś? Może koś tutaj z bedących na forum jest z twojego miasta i móglby Ci w tym wszystkim praktycznie pomóc?

Katarzyna

Autor qba
Użytkownik
#43 - Posted: 12 Paź 2006 21:43 
bardzo chetnie; mieszkamy pod bydoszczą, więc jeśli ktoś jest z tych rejonów chętnie skorzystam z kilku rad na początek

Autor timus
Użytkownik
#44 - Posted: 13 Paź 2006 07:22 
Kurcze żeby JGr wiedział to pewnie by pomógł dziewczynie. Ale on narazie ma kłopoty z komputerem. Może sie z nim zaraz zdzwonie?

Marcin.T <')))><

Ps. Nie dalej jak wczoraj z nim rozmawiałem i mówił żeby go nie skreslać z naszego grona. Obiecał że wróci i jeszcze nas pomęczy ;)

Autor timus
Użytkownik
#45 - Posted: 13 Paź 2006 07:47 
Agnieszko mam pozwolenie od Jarka Grejczyka żeby Ci dać Jego numer telefonu. Zgłoś sie po niego na maila do mnie timus@vp.pl

Marcin.T <')))><

Autor qba
Użytkownik
#46 - Posted: 13 Paź 2006 11:21 
Wielkie dzięki, Marcin!

Autor timus
Użytkownik
#47 - Posted: 16 Paź 2006 07:28 
I skontaktowałaś sie z Jarkiem?

Marcin.T <')))><

Autor qba
Użytkownik
#48 - Posted: 16 Paź 2006 19:43 
tak, wielkie dzięki
dzisiaj do nas przyjeżdża!

Pozdrawiam, Aga

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / choroba czy agresja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®