Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Bloat ........

Autor amw81
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Paź 2006 08:17 
Witam i wszystkich pozdrawiam
Czy da sie ryby wyleczyc z bloat ?

Autor drwie
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Paź 2006 08:39 
Witaj,
na tej stronie znajduja sie artykuly oraz wiele postow na temat tej choroby.Dlaczego pytasz? czy Twoje ryby sa chore? Moze to nie bloat?
Pozdrawiam
Przemek

Autor Mike
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Paź 2006 09:01 
Jak myslisz, ze twoje ryby sa chore na bloat, zastanow sie 10 razy zanim zaczniesz je leczyc w tym kierunku. Sprawdz wszystkie parametry wody. Najwazniejsze poszukaj przyczyny dlaczego sie pojawil. Moze stres, nieodpowiednnie zywienie, zle warunki?
Pozdrawiam
Michał

Autor roa
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Paź 2006 09:45 
Czy da sie ryby wyleczyc z bloat ?

Da się. Kuracja Metronidazol + Bactopur Direct.

Moze to nie bloat?

Może. Należy poczytać o objawach na grupie i obserwować. Opcja "szukaj" działa tutaj bardzo dobrze.

Podaj przez kilka dni wieczorem 2x dawkę witamin i obserwuj.

Jeśli ryby zaczną padać zastosuj kurację Metro +Bactopur.

A

Autor drozd
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Paź 2006 10:40 
toj tylko jeszcze odeślę cię do tego tekstu http://www.malawi.pl/artykuly/bloat.htm

Marek

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Paź 2006 12:05 
amw81 A czy Twoje pytanie wiąże sie z choroba ryb u Ciebie?

Czy pytasz tak proforma?

Marcin.T <')))><

Autor amw81
Użytkownik
#7 - Posted: 26 Paź 2006 15:17 
Wiem ze jak ryby maja wzdete brzuchy to prawie na 100 % mozna byc pewnym ze to bloat.
Czy zgodzcie sie z moim stwierdzeniem

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 26 Paź 2006 15:34 
A czy Ty nie umiesz odpowiedzieć na pytanie wprost -:))). Czy to chorują Twoje ryby?

Marta

Autor amw81
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Paź 2006 08:34 
Moje ryby nie choruja, jeszcze nie mam rybek.
Jestem na etapie robienia dekoracji w akwarium. Moze w sobote wleje do niego wode.
Potem zaczne szukac Tropheusow, najlepiej odchowanej rodzinki.
W sprawie bloat pytam zapobiegawczo, poniewaz wiem ze dla poczatkujacych chodowcow to jest ogromny problem.
Bardzo czesto ryby choruja i czasami sną.
Staram sie nazbierac jak najwiecej informacji, zeby byc przygotowana na wszystkie niespodzianki zwiazane z Tanganika.

Autor drozd
Użytkownik
#10 - Posted: 27 Paź 2006 08:42 - Edytowany przez: drozd 
Moje ryby nie choruja, jeszcze nie mam rybek.
Jestem na etapie robienia dekoracji w akwarium.


to w sumie dobrze bo może jeszcze w tym temacie można bedzie ci cos podpowiedzieć... :-) a jak duży masz zbiornik? jaki rodzaj podłoża planujesz? z czego, z jakich skał, tworzysz dekoracje? jaką planujesz filtrację? w jaki sposób planujesz przeprowadzić dojrzewanie zbiornika? kiedy planujesz wpuścić ryby i w jakiej ilości, ile odmian? pytań może być jeszcze więcej ale na poczatek tylko tyle...

pzd,

Marek

ps. ups... właśnie doczytałem w innym atku że masz akrium 240 litrów... wg mnie to ciut przymało na trofeusy... a jak z odopwiedzią na resztę pytań?

Autor amw81
Użytkownik
#11 - Posted: 27 Paź 2006 09:47 
Ryb planuje wpuscic 15 sztuk Tropheusow.
Na dnie bede mial piasek, doslownie zeby przykryl dno w 50 %. Bedzie tez troche grot, zeby tac schronienie rybą ( 2 groty) i jedna skala hodowlana Aquaela.
Jesli chodzi o filtracje to prosze o wskazowki.
Ryb jeszcze nie mam i nie wiem kiedy bede miala.

Autor trzcinka
Użytkownik
#12 - Posted: 28 Paź 2006 16:57 
Za Bloat jestesmy odpowiedzialni my-LUDZIE -i jeśli się pytasz czy można z niego wyleczyć -to i owszem.
Ale przede wszystkim można do niego nie dopuścić .
Bloat nie jest chorobą-to zespól objawow który pojawia się jako skutek naszych niestety niedopatrzeń.
Masz sznsę nigdy się z nim nie zetknąć.Jesteś na początku drogi .I jeśli nie zrobisz blędów -będziesz szczęśliwą wlaścicielką/lem-pięknych rybek.

Masz dużo czasu zanim je wpuścisz-ok-6 tygodni.Przygotuj się porządnie i powodzenia.

Autor amw81
Użytkownik
#13 - Posted: 31 Paź 2006 08:17 
Czy to prawda ze jak jedna ryba zachruje na bloat to reszta ryb takze zachoruje - to jest tylko kwestia czasu.
Czy warto odsadzac chore ryby od zdrowych.

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Bloat ........ Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®