Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Biała krawędz płetwy grzbietowej

Autor krzychu
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Lis 2006 22:50 - Edytowany przez: krzychu 
WIEDZA PODSTAWOWA
=========================================
Rozmiary zbiornika: 120x40x50
Wiek zbiornika:2 lata

Obsada: 12 szt Ndole red

Jakie pokarmy: Spirulina Osi ,Spirulina Tropical ,Sera Flora , Malawi , Hicari Chilid Exel , Sera Granu green

Niepokojace objawy u ryb: u 3 szt biała krawędź płetwy ( może nalot ) nie wiem czy się tym martwić ?

Parametry wody: NO2-0,1 , NO3-30, PH-7,8 , NH3/NH4, T:
=========================================


WIEDZA POMOCNICZA
=======================================
Jakie filtry i jakie wklady w filtrach: Hagen Power head 402 , Eheim Professjonal 2224 ( 1,5 L grys koralowy , 1,5L substrat pro , 1L biobale

Jakie dekoracje w zbiorniku: skały marmurowe

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Lis 2006 07:14 
Przy tych objawach brakuje mi jeszcze jaka utzrymujesz temperature . Czy w ostanim czasie nie miałes jakiegos spadku?

Jeśli możesz to opisz dokładnej te obrzeza płetw.


Marcin.T <')))><

Autor krzychu
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Lis 2006 07:28 
Temperatura stała 25 stopni . Obrzeża - cieniutki pasek około 0,5 do 1 cm , może to ślady po walkach .

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Lis 2006 07:31 
ALe ten pasek to nalot , rozmycie , postrzępiony ?

A moze wklej fotke?


Marcin.T <')))><

Autor krzychu
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Lis 2006 07:43 
To sama krawędź płetwy - ryby zachowują się normalnie , jedzą . Zdjęcia postaram się zrobić wieczorem - jeśli będzie na nich coś widac .

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 10 Lis 2006 08:46 
A czy dodajesz witaminy?
Czy ta biała obwódka ma postrzepione mocno krawędzie?

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#7 - Posted: 10 Lis 2006 10:55 
Co do witamin ostatnio z dwa tygodnie nie dałem -skończyły sie , a w robocie natłok , dziś jadę i dam podwójną dawkę .

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 10 Lis 2006 11:04 
Podwójnej to raczej nie -
I opisz te krawędzie?

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#9 - Posted: 10 Lis 2006 11:12 
Biała cienka kreska na krawędzi płetwy , słabo widoczna .

Autor roa
Użytkownik
#10 - Posted: 10 Lis 2006 11:23 
Biała cienka kreska na krawędzi płetwy , słabo widoczna .

Mam podobny problem tylko na krawędziach pojedynczych łusek. Próbowałem z tym walczyć: Sól, środki przeciw pleśni i bakteriobójcze, przez ok. rok. Po prostu desperacja. Ryby jedzą normalnie. Wywnioskowałem, że to porostu ślady walk. Mam taką nadzieję, gdyż ślady są na osobnikach z wysokich miejsc w hierarchii. "Leszcze" tego nie mają.
Artur

Autor krzychu
Użytkownik
#11 - Posted: 10 Lis 2006 11:28 
U mnie podobnie żadnych niepokojących objawów , a jednak jest jakiś niepokój .

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 10 Lis 2006 13:05 
Ja bym dodał jedynie soli niejodowanej i witamin i bacznie obserwował.

Marcin.T <')))><

Autor krzychu
Użytkownik
#13 - Posted: 10 Lis 2006 22:10 
Płetwy trochę postrzepione , jednak na zdjęciach tego nie widać ? Co dalej ?

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 11 Lis 2006 07:10 
Nieco soli, witaminy i częstsza podmina wody. Jak nie pomoże - to dopiero chemia.

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#15 - Posted: 11 Lis 2006 09:54 
Nieco ?
Jaka to ilość ? Niestety to było pobicie i ryba padła . Zmarnowany długi weekend . Wyłowiłem ją rano i teraz myślę co zrobić by sytuacja się nie powtórzyła . Czy po odłowieniu nieżyjącej ryby należy lać jakiś uzdatniacz ?

Autor JGr
Użytkownik
#16 - Posted: 12 Lis 2006 18:17 
Nieco to 2-3 łyżki stołowe na 100 l. Najlepiej w paru dawkach w kilkugodzinnych odstępach.

Może być tak, że ten nalot to objaw jakiejś infekcji, która przyplątała się do uszkodzeń powstałych podczas walk, trudno powiedzieć, trzeba to poobserwować.

Jakiej płci są te ryby ze zmianami?

Uzdatniacz nic tu nie da, ale szczególną uwagę należy przyłożyć do higieny wody - częstsze podmiany plus sól... nieco :-)

Jarek

Autor krzychu
Użytkownik
#17 - Posted: 12 Lis 2006 21:54 
Weekend skopany ale sytuacja stabilna . Woda podmieniona , dodane nieco soli i witaminy . Jeden samiec podrywa dziewczęta i wszystkie inne ryby są mu nie w pas . Parametry wody przed i po podmianie w normie .

Autor krzychu
Użytkownik
#18 - Posted: 25 Lis 2006 19:34 
Ryby trochę spokojniejsze ( zlikwidowana część dekoracji )ale samce mają nieco poszarpane płetwy . W związku z tym mam pytanie czy ktoś używał tego środka -NUTRAFIN AFRICAN CICHLID CONDITIONER ? Z artykułu Jacka Krawczyka wynika że te minerały pomagają odbudować płetwy . Czy lepszy ten środek czy zastosować nieco soli Aqua Medic Reef Salt , która ma również te minerały ?

Autor darecki84
Użytkownik
#19 - Posted: 25 Lis 2006 19:46 
u mnie małej rybce odgryzły ogon ale sobie daje rade tylko martwi mie ze jej to nieodrasta

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Biała krawędz płetwy grzbietowej Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®