Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb /

Tetra Vital-stosowanie do pokarmu

Autor robertk40
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Lis 2006 20:32 
witam wszystkich , chciałbym zapytać czy stosuje ktoś witaminki tetra vital do pokarmu na opakowaniu piszą tylko o wodzie

Autor JGr
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Lis 2006 21:29 
Cześć

Co prawda nie używam tych akurat witamin, ale to chyba mało ważne - skoro renomowany producent twierdzi, że należy je podawać wyłącznie do wody, to tak trzeba robić. Może to mieć związek z koncentracją związków zawartych w tym preparacie, czy mechanizmem ich przyswajania.
Zresztą preparaty witaminowe, które podaje się do wody mają swoje zalety - ryby wchłaniają je również w chwili braku pokarmu, czy niemożnosci przyjmowania pokarmu (stan chorobowy, wczesna postać larwalna... ). Myślę też, że te preparaty witaminowe, które zaleca się podawać do wody wolniej ulegają rozkładowi (chyba?).

Do karmy kupiłbym inny preparat.

Jarek

Autor robertk40
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Lis 2006 10:28 
Cześć pytałem z powodu rużnic cenowych , jeśli patrzeć ze strony opisu to racja pytam dla tego że nie mam zamiaru eksperymentować

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 15 Lis 2006 21:27 
Witam,
Butelka 100ml Fishtamin Sery lub Biovital AquaMedic starcza na bardzo dlugo i warto poniesc te wydatek.
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Lis 2006 08:43 
Fazi zależy komu na jaki baniak.... Ja dodaje do swojego (700 litrów) jakieś 5 ml (to jest około 100 kropel) średnio 2 razy w tygodniu więc.... starcza mi to max na 10 tygodni...
JAcek

Autor rafi201
Użytkownik
#6 - Posted: 2 Sty 2007 20:09 
Witam!
TetraVital to preparat zawierający Jod i witaminy z grupy B. A witaminy z grupy B ryby wchłaniają przez skórę. Dlatego należy je podawać do wody. Dodatkowo korzystnie i ochronnie wpływaja na skórę i śluzówkę. Można je podawać równolegle z innymi witaminami i minerałami. Do pokarmu polecam Fishtamin Sery.

Rafal

Autor gold_tiger
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Sty 2007 13:42 
Czesc.Zgadzam sie z Rafalem,Sere tez polecam...

Żywienie i choroby ryb Forum Tropheus Tanganika / Żywienie i choroby ryb / Tetra Vital-stosowanie do pokarmu Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®