Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

Książki o akwarystyce, Tanganika, choroby ryb

Autor rufus1
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Sty 2007 21:13 
Witam!
Patrzac na swoje mieszkanie i widze ze kurczy sie bardzo szybko pow. na ktorej moglbym postawic nowe zbiorniki. Dlatego pomyslalem sobie ze moge wlasnie teraz powoli uzupelniac swoja biblioteczke akwarystczną.
Mam kilka pozycji do kupienia "na oku" dotyczacych, wiadomo ryb z Tanganiki, ale jednak chcialbym to uzupelnianie zaczac od kupna nieco innej pozycji ksiazkowej.
Zwracam sie do Szanownych forumowiczow czy ktos ma moze w swoim zbiorach lub przegladal pozycje dotyczaca chorob ryb, a mianowicie "The New Illustrated Guide to Fish Diseases", autor Gerald Bassleer. Ta pozycja wystepuje rowniez w jezyku niemieckim.
Jaka jest Wasza opinia o tej ksiazce?
Dziekuje z gory za wszelkie opinie.

Leszek

Autor tooold
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Sty 2007 00:00 
mam jego atlas chorób z pierwszego wydania 1983 - ciekawa książka

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Sty 2007 23:02 
"The New Illustrated Guide to Fish Diseases", autor Gerald Bassleer
Witam,
A gdzie chcesz ja kupic Leszku, bo ja juz od dluzszego czasu przymierzam sie do tej pozycji na e-Bay'u, ale troche cena mnie dobija (a nie chce isc w dol, niestety).
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Sty 2007 23:11 
Krzysztofie u mnie padlo na ksiegarnie RIO, tylko nie wiem czy ta pozycje obecnie maja. W poniedzialek bede do nich pisal miala.

Tam jest rowniez kilka jeszcze innych pozycji ktore chcialbym kupic (min. Schupke, Brichard, cos z techniki akwarystycznej, H.J.Hermann, Frank S......, i jeszcze kilka innych :-))

Krzysztof a ktorego bys polecil Bricharda, bo sa dwie pozycje. Jedna z tego co pamietam to wszystkie ryby Tanganiki i pielegnice, a druga chyba tylko o pielegnicach. Co o tych pozycjach mozesz powiedziec (tekst w jakiej formie, rysunki, foto itd).

Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Sty 2007 23:22 
ktorego bys polecil Bricharda
Witam,
Ja mam wlasnie ta: Cichlids and All the Other Fishes of Lake Tanganyika i m. in. tlumaczony kiedys fragment o petrochromisach pochodzil z tej knigi. Jest to juz dosc wiekowe wydanie, z fotografiami, rycinami i opisami wraz z taksonomia wielu gatunkow ryb tanganickich - zwiezle, ale tresciwie (ja tak przynajmniej lubie) i moge ja polecic kazdemu, kto chce miec porownanie np. do najnowszych pozycji Koningsa, ktore daleko odchodza od "naukowosci" bardziej w strone "ludu".
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Sty 2007 23:38 
Witam,
A odnosnie ksiazki Geralda Bassleer'a - na e-Bayu jest np. wersja z plyta DVD, gdzie umieszczone sa m.in. dodatkowo filmy (65) przedstawiajace zachowanie ryb chorych na poszczegolne choroby, mnostwo zdjec takich ryb, a nawet video z mikroskopowymi obrazami pasozytow, oraz narzedzie do szybkiego diagnozowania chorych ryb (na podstawie porownywania zdjec). Wydaje sie to byc super sprawa, ale cena...
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Sty 2007 23:46 
Witam,
A tu link do przykladowej strony z tej ksiazki (jezyk niestety niestrawny, ale nie tekst jest tu chyba najwazniejszy):
http://www.bassleer.com/NL_147%20.pdf
Pzdr.
Fazi64

Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / Książki o akwarystyce, Tanganika, choroby ryb Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®