Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

MA Nr 2/2007

Autor fazi64
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Mar 2007 22:05 
Witam,
I znow kolejny artykul w ramach PT (L. meleagris) z "zajawka" na okladce.
Marek (Winiar) - gratulacje!
Pzdr.
Fazi64
PS.
W moim egzemplarzu TooOld zostal TooOldi - mnie sie podoba ;)))
F64

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 1 Mar 2007 22:47 
Dzieki ;-).
Jest fajne logo Projektu Tanganika ale MA znów dał ciała - nie ma podpisów do Magdy zdjęc :-(
U mnie też Jerzy jest TooOldi ;-))

O tym, że pojwaił się nowy MA dowiedziałem sie od Marcina [Timus'a] i po pracy poszedlem do MPiK'u zakupić egzemplarz. Pan sprzedawca zobaczył gazetkę - i zagaił: "Akwarysta?". Ja na to "tak, jest tam mój artykuł o muszlowcach z Tanganiki - chce pan autograf?" Faceta zamurowało i zrobił duże oczy ;-)))
"EEE... nie, dziękuje" odpowiedział po chwili.

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Mar 2007 23:02 
Witam,
Marek - a te 1-5 muszli na 1m2 to chyba lekkie niedoszacowanie, jesli chodzi o jezioro.
Pzdr.
Fazi64

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 1 Mar 2007 23:14 - Edytowany przez: winiar 
Chciałbym, i to bardzo, napisać tak: "Nurkując w jeziorze widziałem takie rozmieszczenie na własne oczy..." Ale póki co jeszcze tam nie byłem. Informacje na temat rozmieszczenia muszli wziąłem z ksiązki Ad'a Konings'a.
Bardzo możliwe, że jest więcej, ale to tylko moje niepotwierdzone przypuszczenia.

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Mar 2007 22:57 
Marek - a te 1-5 muszli na 1m2 to chyba lekkie niedoszacowanie, jesli chodzi o jezioro.

no cóż, są różne strefy w Jeziorze i są takie w któych muszli statystycznie nie jest dużo , Konings ocenił to srednio na 1-5 w tej strefie

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 2 Mar 2007 23:01 
są różne strefy w Jeziorze
Witam,
Wiem, wiem (nawet trzy, jesli chodzi o skupiska muszli) - ale mnie troszke smiesza takie wyliczenia w odniesieniu do natury. Ale moze komus takie liczenie (ilosc np. mrowek w kopcu) jest naukowo potrzebne?
Pzdr.
Fazi64

Autor tooold
Użytkownik
#7 - Posted: 2 Mar 2007 23:04 
Ale moze komus takie liczenie (ilosc np. mrowek w kopcu) jest naukowo potrzebne

no chyba nie rozumiesz - dla mnie to logiczne, są miejsca gdzie są same muszle, sa miejsca gdzie jest bardzo mało (tam jbywa np. brevis i tym jest tłumaczony jego behawior) i są miejsca pośrednie .

Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / MA Nr 2/2007 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®