Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura /

Nowe artykuły w "Poradach ogólnych"

Strona  Strona 5 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  
Autor KatarzynaR
Użytkownik
#121 - Posted: 22 Mar 2007 16:47 
Od dzisiaj zapominam na amen o swojej robocie i poprawiam ten tekst. Poprawię, raz, drugi, trzeci, czwarty, piąty i dziesiąty jak będzie trzeba. Będę go ściągać i ponownie zawieszać, by wszyscy mieli wgląd. Wszystkich na pewno nie zadowolę, ale może uda mi się część. Jeśli ktoś będzie miał jakieś obiekcje - proszę pisać ja je będę wysłuchiwać - zero komentarza i na spokojnie (chyba że mi sie moje obowiązki przypomną i stres z nimi związany) nad tymi zastrzeżeniami myśleć. Bardzo tylko proszę, aby wypowiedzi nie były zagatkowe. Można też wysłać do mnie maila lub zadzwonić tak jak to zrobił Marcin.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor rafi201
Użytkownik
#122 - Posted: 22 Mar 2007 17:22 - Edytowany przez: rafi201 
1. Tworząc zbiornik kwarantannowy (odpalając całą biologie na nowo) stworzysz zupełnie inne warunki niz w zbiorniku do którego później trafia ryby.
2. Piszesz o wszystkich witaminach.soli itp w zbiorniku docelowym a nie w kwarantannie gdzie moim zdaniem były by bardziej wskazane


Myslę, że dwa pierwsze punkty Marcina są godne uwagi.

Co do drugiego to zorientowałem sie, że są jakies argumenty przeciw, których nie znam wiec nie bede tego pktu rozwijał.

Odnośnie wody w kwarantannie, to wg mnie Marcin ma rację.
Sam mam w kwarantannie wode ze zbiornika ogolnego bo zawsze myślałem, że to przeciez do tej wody musza przyzwyczauić sie ryby (w czasie trwania kwarantanny podmieniam jednak na świeżą - nie ze zbiornika ogolnego). Nigdy jadnak nie ujałem tak precyzyjnie jak Marcin celu obecnosci wody z ogólnego w kwarantannie. A jest przecierz oczywisty. Myslę, że nie wystarczy - tak jak proponuje Kasia - powoli wpuszczać ryby z kwarantanny do ogolnego (metoda kropelkowa czy inne). Nie o to w tym momencie chodzi. Ja łapię ryby z kwarantanny w siatkę i od razu umieszczam w ogolnym. Mogę tak robić bo w obu zbiornikach mam praktycznie tą samą wodę. Posiadanie w kwarantannie wody z ogolnego ma między innymi na celu -o czym wszyscy wiemy- przebywanie nowych ryb w "biologi" zbiornika do którego trafią. I na pewno nie wystarczy tu godzina czy dwie w czasie przeprowadzki ryb z kwarantanny do ogólnego. Tak krótki czas bylby bez znaczenia dla przebiegu procesów, o ktore nam chodzi. Oczywiście pozostanie jeszcze problem sptkania naszych, dotychczas posiadanych ryb z nową biologia ryb wprowadzanych. Ale ryzyko jest już -dzięki powyższym zabiegom- pomniejszone.

I jeszcze jedno do Ciebie Kasiu (chociaz chciałem uniknać bezposredniego czepiania się): Czesto dobitnie piszesz, że czegos nie napiszesz bo tak nie robisz. A dlaczego zakładasz z góry, że nigdy nie zmienisz metod - chociazby w czasie trwania tej dyskusji - jeżeli propozycje zmian były by lepsze i racjonalnie uzasadnione. Otwartość i elastyczność umysłu oraz gotowośc przewartosciowywania posiadanego zasobu wiedzy i dokonywania zmian to przeciez podstawa uczenia się i rozwoju czlowieka.

Pozdrawiam - Rafał

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#123 - Posted: 22 Mar 2007 17:28 - Edytowany przez: KatarzynaR 
Miałam się nie odzywać ale już ostanie słowo... - Marcin do wielu rzeczy mnie przekonał. Zachowuję ciszę... tylko słucham. Ok? Zostawmy już te tematy poboczne. Będę stopniowo zmieniać i wieszać na stronie. Wszyscy już się uspokójmy.

Ja muszę to poprawić jak najszybciej z czynników ode mnie nie zależnych... Rafi - konkretnie na temat. Argumenty Marcina zostaw ja je przyjęłam w całości do wiadomości i się z nimi w 100% zgadzam.

Autor timus
Użytkownik
#124 - Posted: 22 Mar 2007 17:50 
Jeszcze jedna moja uwaga.

Jeśli istnieje choć jedna z chorób której czas "wylęgu"trwa 4 tygodnie to kwarantanna żeby miała sens musi trwać przynajmniej tyle.

Marcin.T <')))><

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#125 - Posted: 22 Mar 2007 18:03 
Już się robi szefie ;o) - trwa już 4 tygodnie, ale jak na razie tylko w wordzie... ;o) Umieszczenie na stronie wstępnych zmian trochę mi zajmie.

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#126 - Posted: 22 Mar 2007 19:29 

Autor krasa
Użytkownik
#127 - Posted: 22 Mar 2007 21:25 
Leszek napisał
Calkowity brak przygotowania do napisania artykułow i profesjalizmu
Przykro mi to mówic, ale czytając niektóre artykuły Projektu Tanganika odniosłem podobne wrażenie.
Tylko jest jedno ale ... to nie profesjonaliści pisali te artykuły.
Trudno po hobbyście spodziewac się żeby pisał(a) poprawnie artykuły, do tego trzeba praktyki i czasu. Więc ostrożniej bym operował tym profesjonalizmem .
Pzdr. Krasa

Autor timus
Użytkownik
#128 - Posted: 23 Mar 2007 07:16 
;)

Marcin.T <')))><

Autor rafi201
Użytkownik
#129 - Posted: 23 Mar 2007 21:16 
"Trofeusy poznają osobniki własnego stada po zapachu"

To bardzo ciekawe i poniekąd logiczne...
Nigdy wczesniej o tym nie słyszałem ani nie pomyślałem...

Rafał

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#130 - Posted: 23 Mar 2007 21:37 - Edytowany przez: KatarzynaR 
Rafi, to jest założenie - bardzo dyskusyjne... ale przyjęłam zasadę, że lepiej wykonać czynność o jedną za dużo, niż za mało. Poszukaj w archiwum - nie wiem, czy dobrze pamiętam, bo było to dawno - temat był poruszany chyba przez ,,sue''.

Katarzyna

Autor rafi201
Użytkownik
#131 - Posted: 23 Mar 2007 22:53 
http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=3&topic=564&page=0#msg8735

Powyżej link do tego tematu o węchu (założony przez Timusa)

Rafał

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#132 - Posted: 24 Mar 2007 07:01 
O faktycznie Marcina ;o) - chyba utkwiła mi w głowie wypowiedź sue ;o)

Strona  Strona 5 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5 
Literatura Forum Tropheus Tanganika / Literatura / Nowe artykuły w "Poradach ogólnych" Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®